אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בריטיש איירווייז רוכשת את BMI של לופטהנזה צילום: בלומברג

בריטיש איירווייז רוכשת את BMI של לופטהנזה

חברת התעופה הבריטית תרכוש את היחידה של לופטהנזה בבריטניה תמורת 172 מיליון ליש"ט; באמצעות הרכישה תוסיף 56 טיסות יומיות בנמל התעופה הית'רו

22.12.2011, 11:15 | בלומברג

החברה האם של חברת התעופה הבריטית בריטיש איירווייז, IAG, תרכוש את יחידת BMI בבריטניה של דויטשה לופטהנזה תמורת 172 מיליון ליש"ט (270.5 מיליון דולר), והביסה הצעה נגדית של וירג'ין אטלנטיק איירוויז.

באמצעות הרכישה IAG תוסיף 56 טיסות יומיות בנמל התעופה הית'רו, שמספר הטיסות בו מוגבל, כך הודיעה היום (ה') החברה.

הרכישה תסייע להגביר את הרווח התפעולי של 2015, הצפוי לעמוד על 1.5 מיליארד יורו, ביותר מ-100 מיליון יורו, ותגדיל את הרווח למניה עד 2014 לכל המאוחר, מסרה החברה.

המנכ"ל ווילי וולש אמר ש-IAG מעוניינת ב-BMI בגלל פעילותה בהית'רו, וכי היא תנצל את הרכישה כדי להרחיב את רשת הטיסות ארוכות הטווח, במיוחד לאסיה ולאמריקה הלטינית.

חברת וירג'ין, שבבעלות המיליארדר הבריטי ריצ'רד ברנסון, גם הגישה הצעה ל-BMI, וברנסון אמר שבריטיש איירווייז "כבר דומיננטית מדי" בהית'רו, וכי רשויות ההגבלים העסקיים צריכה להיות מוטרדת מכך.

וולש הגיב ואמר ש"מר ברנסון לא קובע" את חוקי הרגולציה, וכי הוא בטוח שהעסקה תעבור את מכשלות ההגבלים העסקיים, כיוון ש-IAG עדיין תחלוש על חלק קטן מהטיסות בהית'רו בהשוואה ליריבותיה בנמלי הבסיס שלהן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות