אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תחזיות 2012 - לאומי שוקי הון: "אין הצדקה למחיר הנמוך של מניית טבע" צילום: shutterstock

תחזיות 2012 - לאומי שוקי הון: "אין הצדקה למחיר הנמוך של מניית טבע"

פרויקט המניות והאג"ח המומלצות ל-2012 נמשך. בלאומי שוקי הון ממליצים לשנה הקרובה לקנות גם את מניית כיל ("פשוט זולה"), אורמת ("תציף ערך") וכן את כהן פיתוח ש"תהווה בשנת 2012 חשיפה אופטימאלית לתחום האנרגיה בישראל"

23.12.2011, 10:50 | מישל אודי

פרויקט ההמלצות ל-2012 נמשך. היום (ו') הגיע תורם של כלכלני לאומי שוקי הון שכוללים בהמלצות שלהם את טבע, כיל ואורמת שסבלו בשנה החולפת מסנטימנט שלילי. "אין הצדקה למחיר בו נסחרת המניה" הם כותבים על טבע, "ירדה חזק" מדי הם אומרים על כיל ועל אורמת הם מציינים שזו "הזדמנות להצפת ערך". אם בחלק מהמניות כבר החל תיקון מסוים (כיל, בגלל הרכישה של פוטאש וטבע בגלל הגירסה הגנרית לליפיטור - התרופה הנמכרת בעולם), המניות הללו עדיין רחוקות משיאן.

בשוק האג"ח ממליצים בלאומי, בין היתר, את האג"חים של מבני תעשיה, פז, סלקום ושלמה sixt. כולן פעילות בענף שהעתיד שלו בעלטה ב-2012 התחרות בענף התדלוק גדולה ומרווחי השיווק צפוים לרדת, בסלולר נכנסות עוד ועוד מתחרות, ענף הנדל"ן המשרדי תלוי בצמיחת המשק - כאשר אנו צפויים לראות האטה ושלמה sixt פועלת במינוף גבוה עם תלות במצב המשק. מנגד, בכל אחת מאגרת החוב שהוצגו ישנם בטחונות גבוהים והיחס הסיכון מול התשואה אטרקטיבי לפי הכלכלנים של לאומי שוקי הון.     

מדי יום, עד לסוף השנה, בתי ההשקעות המובילים בישראל יעניקו כאן את התחזיות שלהם ל-5 המניות הישראליות המובילות שהן חובה בכל תיק ואת 5 אגרות החוב הקונצרניות המומלצות להשקעה.

 

לחצו כאן להמלצות של אקסלנס נשואה

לחצו כאן להמלצות של אלטשולר שחם

לחצו כאן להמלצות של מנורה מבטחים פיננסיים

לחצו כאן להמלצות של מגדל שוקי הון

לחצו כאן להמלצות של הדס ארזים

5 המניות המומלצות ל-2012

כהן פיתוח - חשיפה אופטימלית לתחום האנרגיה

כהן פיתוח הינה חברה קטנה, המזכירה באופייה את חברת דלק אנרגיהבזעיר אנפין, והיא בעלת יתרון מובהק ביחס תשואה/סיכון לעומת כל חברה אחרת בסקטור חיפושי הנפט והגז לשנת 2012. כהן פיתוח תהווה בשנת 2012 חשיפה אופטימאלית לתחום האנרגיה בישראל. היא צפויה ליהנות מהצפת ערך בגין חתימת החוזים במאגר תמר, מהפוטנציאל הטמון באופציה על בלוק 12 ומגילויים נוספים ברישיונות קבוצת דלק. את הפוטנציאל ראו בעסקת המכירה של בעלי השליטה (משפחת תדמור) שהייתה בפרמייה של 54% ביחס לשוק לפי שווי של 540 מיליון שקל לחברה.

טבע - אין הצדקה למחיר המניה הנמוך

טבע עברה את השלב הקריטי בהתארגנות מחדש. גם המחזוריות והחשש ממיתון תומכים בתחום התרופות הגנריות על רקע החשש ממיתון כבד באירופה. הרכישות האחרונות של חברת ספלון האמריקאית, המתמחה בתרופות אינובטיביות בתחומים משיקים ומשלימים לתחומי הפעילות של החברה. רכישות אלו צפויות לתמוך בהמשך הצמיחה בתוצאות החברה בשנים הבאות גם ב-"יום שאחרי הקופקסון" שממשיכה להציג פרופיל בטיחות גבוה. אמנם קיימים סיכונים בפעילותה של חברת ענק כמו טבע, הן בפעילות השוטפת, והן בנוגע להטמעה של שתי רכישות לא מבוטלות בתוך פרק זמן קצר. אך יחד עם זאת אנו מעריכים כי גם כאשר משקללים את רובם ככולם של הסיכונים העומדים לפתחה של החברה בשנים הבאות אין הצדקה למחיר בו נסחרת המניה. 

הקופקסון. עדיין בונים עליו הקופקסון. עדיין בונים עליו הקופקסון. עדיין בונים עליו

עזריאלי - המובילה בתחום הנדל"ן המניב

קבוצת עזריאליהיא החברה המובילה בתחום הנדל"ן המניב בישראל. בפרופיל סיכוי סיכון מדובר בהחלט בהשקעה דפנסיבית ראויה. תוכנית ההשקעות של החברה לחמש השנים הקרובות מבטיחה כי החברה תמשיך לשמור על מובילותה בתחום הנכסים המניבים בישראל גם בעתיד. ככלל, סקטור הנדל"ן אינו הסקטור המומלץ על ידנו לשנה הקרובה. עם זאת, קבוצת עזריאלי היא בגדר "יוצא מן הכלל שאינו מעיד על הכלל" בשל המשך הצמיחה בהכנסות מנכסים, תנופת הפיתוח וכל זאת עם איתנות פיננסית גבוהה. 

כימיקלים לישראל - פשוט זולה

בתי ההשקעות הזרים ממליצים למכור, אנחנו דווקא ממליצים לקנות. המניה ירדה חזק מדי בשנה החולפת (40%), היא נהייתה זולה ולכן היא תתקן. מכל זווית כלכלית שמסתכלים, התמחור הנוכחי של כיל של המניה נראה אטרקטיבי: היא זולה מול חברות זרות דומות, מחירי האשלג יציבים ברמה של 500 דולר לטונה (ומחיר המניה משקף מחיר של 300 דולר לטונה), ההתעניינות של פוטאש ובסוף - האיתנות הפיננסית. כיל היא בעלת מאזן "שרירי" ויכולת יצור מזומנים אדירה - תהיה לכך חשיבות רבה בתקופה הקרובה.

אורמת תעשיות - אפשרות להצפת ערך אדירה 

אנו רואים פוטנציאל חיובי רב בכניסה של קרן פימי לאורמת תעשיות. בדומה למנהלי קרן פימי, אנו סבורים כי העיתוי להשקעה באורמת מצוין, שכן החברה נסחרת מתחת לשווי הפעילות ללא כל פרמיה על מומחיותה הייחודית והיותה השחקן הוורטיקאלי היחיד בתחום. בין אם קרן פימי הגיעה לאורמת לצורך השבחה ואקזיט או כמשקיע אסטרטגי ארוך טווח - מנהליה מבינים היטב כי מדובר בעסק גיאולוגי מורכב ששותפיו הטבעיים נמצאים מעבר לים - מה שפותח דלת להצפת ערך אדירה באמצעות מיזוג עם גופים בינלאומיים מובילים בתחום האנרגיה והאנרגיה האלטרנטיבית. אף ששנת 2012 עשויה להתאפיין בהשקעות הון גבוהות, הרי שאיומי האקלים ואיום על פעילות תחנות גרעיניות עשויים להוות טריגר לשינוי בסנטימנט.

מפעל אורמת ביבנה, צילום: שאול גולן מפעל אורמת ביבנה | צילום: שאול גולן מפעל אורמת ביבנה, צילום: שאול גולן

5 האג"ח המומלצות ל-2012

פז נפט אג"ח ג' - תשואה נאה בסיכון נמוך

תשואה לפדיון: 6.1%. מח"מ: 6.2 שנים

המרווח גבוה בהרבה מאג"חים מקבילים של החברה שהינם צמודי מדד. מדובר בחברה חזקה ביותר, שלאחרונה סבלה מירידות שערים עקב הורדת דירוג החברה ולאור הציפיות להמשך תהליך הורדת הריבית על ידי בנק ישראל. למרות זאת מדובר במרווח גבוה משמעותית ביחס לחברות בדירוג דומה. האג"ח מהוות התחליף ראוי להשקעה בפיקדונות מתחדשים תוך קבלת תשואה גבוהה יחסית לרמת הסיכון הנמוכה בחברה.

תחנת דלק של פז. תזרים יציב, צילום: צביקה טישלר תחנת דלק של פז. תזרים יציב | צילום: צביקה טישלר תחנת דלק של פז. תזרים יציב, צילום: צביקה טישלר

חלל תקשורת י' - תזרים יציב ומובטח

תשואה לפדיון 5.15%. מח"מ: 3.3 שנים

החברה עוסקת במתן שירותי לווין באמצעות לוויני עמוס לדורותיהם. לחברה תזרים מזומנים גבוה מפעילות שוטפת תוך חוזים סגורים למספר שנים קדימה. החברה נהנית מפיזור לקוחות סביר. סדרה זו הינה צמודת מדד, במובטחת בפוליסת הביטוח של הלווין עמוס 4.

מבני תעשיה אג"ח י"א - יכולת ייצור מזומנים גבוהה 

אליעזר פישמן, צילום: פז בר אליעזר פישמן | צילום: פז בר אליעזר פישמן, צילום: פז בר

תשואה לפדיון 6.7%. מח"מ: שנתיים

חברת מבני תעשיה הינה חברת נדל"ן מניב בשליטת איש העסקים אליעזר פישמן. החברה מתמקדת באחזקת נכסים מניבים בישראל (המהווים כ–60% מסך ההכנסות) ובחו"ל. לחברה תיק נכסים הכולל מספר רב של נכסים המייצרים תזרים מזומנים גבוה ויציב המאופיין בפיזור גיאוגרפי ללא תלות בנכס או שוכר מהותיים. החברה רושמת רווחיות לאורך זמן תוך יכולת ייצור מזומנים מפעילות שוטפת, כן נהנית החברה מגמישות פיננסית גבוהה, שעיקרה היקף נכסים של כ–2 מיליארד שקל אשר אינם משועבדים.

סלקום אג"ח ה' - הסנטימנט שלילי אבל התזרים חזק

תשואה לפדיון 5.4%. מח"מ: 2.2 שנים

ענף הסלולר סובל מסנטימנט שלילי לאחרונה עקב הגדלת התחרות. בנוסף, סלקום הינה חלק מקונצרן אי.די.בי הסובל אף הוא מסנטימנט שלילי עקב מינוף הקבוצה. למרות שהחברה פועלת במינוף גבוה יחסית, לחברה תזרים מזומנים חזק ביותר, תוך הצגת רווחיות גבוהה לאורך זמן. לחברה כושר החזר חוב גבוה. אג"ח החברה נסחר במרווח גבוה יחסית מאג"ח ממשלתי מקביל (כ-2.50%) המשקף רמת דירוג נמוכה יותר. ירידות השערים האחרונות יוצרות להערכתנו הזדמנות השקעה נאותה באג"ח החברה.

שלמה רכב אג"ח י' - קצרה ועם בטחונות טובים

תשואה לפדיון 6.1%. מח"מ: 1.5 שנים

שלמה האחזקות הינה החברה המובילה בתחום הליסינג בישראל עם נתח שוק של 27%. החברה נהנית ממקורות מימון מגוונים, תוך שמירה על רמת נזילות נאותה למרות רמת מינוף גבוהה יחסית. הסדרה המומלצת הינה סדרה קצרה יחסית בעלת שעבודים ראשונים בדמות רכבים כולל זכויות הביטוח שלהם. החברה פורעת קרן האג"ח כל רבעון החל מפברואר 2012 עד לפירעון הסופי בנובמבר 2013.

מתחם שלמה רכב בצריפין. המכוניות - כבטוחות, צילום: אריאל בשור מתחם שלמה רכב בצריפין. המכוניות - כבטוחות | צילום: אריאל בשור מתחם שלמה רכב בצריפין. המכוניות - כבטוחות, צילום: אריאל בשור

תיק השקעות מומלץ ל-2012

 

22.5% - אג"ח ממשלתי שקלי (מח"מ 6-5 שנים)

22.5% - אג"ח ממשלתי צמוד (מח"מ 6-5 שנים)

15% - אג"ח קונצרני (מח"מ 3 שנים)

20% - מניות בארץ

10% - מניות בחו"ל

10% - דולר אמריקאי

* אין לראות באמור ייעוץ השקעות

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות