אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יצרנית הבלקברי ממשיכה להסתבך: חוטפת תביעה נוספת על הפרת שם מסחרי צילום: רויטרס

יצרנית הבלקברי ממשיכה להסתבך: חוטפת תביעה נוספת על הפרת שם מסחרי

לאחר שהפסידה במאבק המשפטי סביב השם BBX, חברה קנדית זעירה תובעת את RIM על כך שהיא משתמשת במותג BBM לתיאור שירות ההודעות המיידיות שלה

24.12.2011, 14:52 | הראל עילם

חברת RIM, יצרנית מכשירי הבלקברי לא מפסיקה להסתבך וכעת עומדת בפני תביעה נוספת: חברת BBM הקנדית (Bureau of Broadcast Measurement), חברה קטנה המתמחה בפתרונות שיווק וניתוח מידע לתחנות רדיו טלוויזיה, הגישה תביעה כנגד RIM בבית המשפט בטורונטו בדרישה שהחברה הגדולה יותר תפסיק להשתמש במותג BBM.

כיום, RIM משתמשת בשם BBM כקיצור רשמי לשירות ההודעות שלה, בלקברי מסנג'ר. היא גם משתמשת בקיצור למספר שירותים נוספים, כולל חנות המדיה BBM Music. החברה השיקה את השירות בכל העולם ב-2008. בעוד ש-RIM משתמשת בקיצור מזה מספר שנים, חברת BBM קיימת מאז 1944. ג'ים מקלוד, מנכ"ל BBM, אמר שהוא מוכן לשנות את שם החברה, במידה ו-RIM תשלם על עלויות של השיווק והמיתוג מחדש. "אנחנו צריכים להיות פרקטיים - הם עובדים בכל העולם, אנחנו לא. אבל אנחנו לא מוכנים פשוט לזנוח את השם שלנו".

מקלוד הוסיף שהוא פנה ל-RIM ולמנכ"ל החברה ג'ים בלסיל כבר ביולי האחרון, לאחר שהחברה הגדולה יותר השיקה קמפיין פרסומי מקיף שהשתמש בקיצור BBM באופן רשמי. בעבר, רוב פרסומי החברה התייחסו לשירות בשמו המלא. מקלוד טוען שהוא אף שלח לחברה מספר בקשות וצווי מניעה, אבל הם התעלמו ממנו. הוא מצפה שהמשפט יתחיל בפברואר הקרוב.

הסיטואציה בין שתי החברות קיימת מזה מספר שנים, אבל הסיבה לתביעה הנוכחית נובעת כנראה מתביעה קודמת כנגד RIM - לפני כחודשיים, בית התוכנה האמריקאי Basis, חברה קטנה המפתחת תוכניות עסקיות, תבעה את RIM על השימוש במותג BBX לתיאור מערכת ההפעלה החדשה שלה. RIM הפסידה ונאלצה לשנות את שם מערכת ההפעלה לבלקברי 10.

בדומה ל-Basis, גם מקלוד טוען שלקוחות מתבלבלים בין החברה שלו ובין RIM, ושהוא מקבל מספר רב של פניות מלקוחות RIM. עם זאת, למרות שכבר הפסידה בתביעה דומה, RIM אינה מוכנה לוותר. בהודעה לעיתונות, נציגי החברה אמרו: "אנחנו מאמינים שהנסיונות של BBM קנדה הם מחוץ לטווח המצומצם של השירותים שאנו מציעים תחת השם BBM, ומחוץ לטווח של חוק הסימן המסחרי הקנדי." כמו כן, RIM הוסיפה ששתי החברות עוסקות בשווקים שונים לחלוטין.

יצרנית הבלקברי ניסתה בעבר לרשום את השם BBM בקנדה, אבל ללא הצלחה. היא צפויה להגיש בקשה לבית המשפט לדחות את התביעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות