אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת טליט רוכשת את Navman Wireless תמורת 3 מיליון דולר צילום: shutterstock

קבוצת טליט רוכשת את Navman Wireless תמורת 3 מיליון דולר

קבוצת טליט רוכשת את Navman Wireless תמורת 3 מיליון דולר, רכישת הטכנולוגיה וצוות ההנדסה והמכירות בארה"ב, אמורים את להפוך את טליט לשחקן חשוב בשוק ה-GPS

25.12.2011, 13:05 | כתב כלכליסט

קבוצת טליט המספקת פתרונות בתחום התקשורת האלחוטית בין מכונות (M2M), חתמה על הסכם לרכישתה של חברת Navman Wireless OEM Solutions, העוסקת בפיתוח וייצור מודולים ופתרונות בתחום ה-GPS, תמורת שלושה מיליון דולר במזומן.

רכישת הטכנולוגיה של Navman וצוות ההנדסה והמכירות של החברה בארה"ב, אמורים את להפוך את טליט לשחקן חשוב בשוק ה-GPS, תוך אספקת היצע מוצרים משופר ללקוחות ה-M2M של החברה. בשנה שתסתיים ב-31 בדצמבר 2011 הכנסותיה של Navman צפויות להסתכם ב-7.1 מיליון דולר.

רכישתה של Navman Wireless OEM Solutions, המייצרת מודולים לתחום ה-GPS, פותחת הזדמנויות חדשות ליישומים של תקשורת אלחוטית. לאחרונה הכריזה קבוצת טליט על המודול המתקדם הקטן בעולם HE-910 מדור 3.75 לתקשורת פס רחב ברשתות התקשורת המתקדמות HSPA+.

כמו כן המודול מאפשר כיסוי אוניברסלי בכל העולם ללא צורך בהתאמת המוצר למדינות שונות. זאת על ידי שימוש בכל טכנולוגיות הסלולר הקיימות GSM, CDMA,  EVDO, UMTS, HSPA וכן עבודה בחמש תדרים. המודול אמור להוות את אחד ממנועי הצמיחה העיקריים של טליט בשנים הקרובות.

רכישתה של Navman מתבצעת לאחר שתי רכישות קודמות השנה – רכישת יחידת ה-M2M של Motorola Solutions ורכישתה של Globalconnect המספקת שירותי קישוריות. השלמתה של הרכישה החדשה צפויה להתבצע בתחילת ינואר 2012.

על פי תחזית RNCOS של שוק ה-GPS העולמי לשנת 2013, אספקת התקני GPS תגדל בשיעור צמיחה שנתי מורכב של למעלה מ-20% השנה ועד 2013, ותגיע למכירה של 900 מיליון יחידות שיניבו הכנסה שנתית של 70 מיליארד דולר.

תקשורת אלחוטית בין מכונות - M2M הינה חלק מהמהפיכה הטכנולוגית הנוכחית הידועה בשם "האינטרנט של הדברים" (The Internet of Things) , והיא מהווה עסק של 50 מיליארד דולר הצומח במהירות.

מנכ"ל טליט, עוזי כץ, ציין כי: "רכישתה של Navman תאפשר לטליט גישה ללקוחות חדשים ולמוצרים בתחום ה-GPS, מעבר לענף ה-M2M המסורתי".

ג'ורג' ארנוט, סגן נשיא Navman לפתרונות גלובליים, שינהל את היחידה העסקית תחת בעלותה של טליט, אמר כי: "אנו שמחים לעבוד עם הצוות של טליט במטרה להמשיך ולספק לשוק את הפתרונות של מודול ה-GPS שלנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות