אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרמיירליג והליגה הצרפתית מאחדות כוחות נגד שחקנים בבעלות צד שלישי צילום: אי פי אי

הפרמיירליג והליגה הצרפתית מאחדות כוחות נגד שחקנים בבעלות צד שלישי

האם אופ"א תאסור על קבוצות המתחרות בליגת האלופות ובליגת אירופה להחתים שחקנים שאחוזים מהם נמצאים בבעלות חברת השקעות?

25.12.2011, 21:42 | סוכנויות הידיעות

הפרמיירליג תאחד כוחות עם ליג1, הליגה הצרפתית הבכירה, כדי ליצור לובי מול אופ"א בנוגע לסוגיית בעלות צד ג', עם התייחסות לחוקי הפייר פליי הפיננסי (FFP) שייאכפו בקרוב.

בעלות על חלקים מזכויות השחקן על ידי צד שאינו הקבוצה המוכרת נאסרה באנגליה בעקבות המחלוקת סביב ההחתמה של קרלוס טבס על ידי ווסטהאם ב-2006. הדבר אסור גם בצרפת, אולם עדיין חוקי בשאר אירופה.

שתי הליגות סבורות שבעלות צד ג' מהווה איום לאיזון וליושרה בתחרות באירופה, ועשויה להותיר את הצדדים בצרפת ובאנגליה מאחור.

"בעלות צד ג' אסורה לפי חוקי הפרמיירליג, כיוון שאנו שבורים שהיא מאיימת על אמינות המשחק", אמר דובר מטעם הפרמיירליג. "אנו מודעים שהיא מותרת במסגרת תקנות המשחק ההוגן הפיננסי של אופ"א, מה שעלול ליצור פער עבור המועדונים שלנו המשחקים בתחרויות אירופיות", הוא הוסיף.

"אנו סבורים שהגבלת השקיפות בהון הבעלים המושקע, ללא איסורים על השקעת צד ג' בשחקנים, סותרת את עקרונות ה-FFP", אמר הדובר. "הליג דה פוטבול פרופסיונל גם מגבילה בעלות על ידי צד ג', והיו לנו דיונים ראשוניים איתם כדי לבחון כיצד נוכל לשתף פעולה כדי להביא את הסוגיות לרמת אופ"א ופיפ"א".

ה"גרדיאן" מדווח שאופ"א הבטיחה לשקול את הסוגיה, אך בחדרי חדרים הארגון מפקפק שהיא מהווה בעיה משמעותית. העיתון טוען שיש סיכוי רב יותר ששתי הליגות ישיגו פשרה, שבה ההכנסות ממכירת חלק מזכויותיו של שחקן אינן מובאות בחשבון במאזן המועדון לפי חוקי ה-FFP.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות