אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מצרים: התיירים לא באים לחופשת חג המולד צילום: cc by Sam and Ian

מצרים: התיירים לא באים לחופשת חג המולד

לשכת התיירות במדינה דיווחה כי סוכנויות הנסיעות בחו"ל ביטלו את הזמנותיהן לחג בעקבות חשש מהוואקום הבטחוני; באוקטובר נרשמה ירידה של 27.5% בתנועת התיירות הנכנסת בהשוואה לאשתקד

26.12.2011, 23:46 | דורון פסקין

אילהאמי זיאת העומד בראש לשכת התיירות במצרים מצוטט היום (ב') כאומר שכל סוכנויות הנסיעות בחו"ל ביטלו את ההזמנות במצרים לחג המולד. לטענתו, הביטולים הסיטונאיים נובעים מהחשש הביטחוני והמשך מעשי האלימות.

זיאת הצהיר כי בקרב התיירים מחו"ל אין חשש מעליית כוחה של התנועה הסלפית - לטענתו, ההתרשמות בתקשורת העולמית היא שברחוב המצרי נוצר ואקום ביטחוני וזה מה שמרתיע את התיירים מחו"ל.

לפי נתונים רשמיים שפורסמו בקהיר, במהלך אוקטובר 2011 חלה ירידה של 27.5% בתנועת התיירות הנכנסת בהשוואה לתקופה המקבילה בשנת 2010. מבחינת מספר הלילות חלה ירידה של כ-17% במהלך חודש אוקטובר האחרון. לפי הנתונים, באוקטובר 2011 ביקרו במצרים קצת יותר ממיליון תיירים לעומת 1.45 מיליון תיירים באוקטובר 2010.

כלכלני הבנק המרכזי של מצרים חישבו כי על בסיס ממוצע הוצאה של 85 דולר ללילה מגיע היקף הנזק לבתי המלון המקומיים במהלך אוקטובר 2010 לקצת למעלה מ-188 מיליון לירות מצריות (כ-32 מיליון דולר). יצוין כי לפי הערכות כלכלנים מצריים, הנזק הכולל שייגרם למגזר התיירות כתוצאה מהמצב שהשתרר במדינה אחרי סילוק משטר חוסני מובארק יסתכם בכ-3 מיליארד דולר.

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות