אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשות השנייה מבקשת סמכות לטפל בערוץ 10 צילום: אלכס קולומויסקי

הרשות השנייה מבקשת סמכות לטפל בערוץ 10

אחרי התנערות ועדת הכלכלה מהבעיה, פנתה הרשות לח"כ כרמל שאמה הכהן בבקשה לטפל בסוגייה; הרשות השנייה מעוניינת בפתרון לפיו חובות הזכייניות למדינה יומרו בתוכן על המסך

26.12.2011, 16:24 | שלי פריצקר

אחרי שיו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כרמל שאמה הכהן אמר היום (ב') כי הכנסת מיצתה את הדיון בערוץ 10, הרשות השנייה פנתה במכתב לח"כ שאמה בבקשה לתת לרשות את הסמכות לטפל בעניין הערוץ.

"על מנת שהרשות השנייה תוכל לטפל בסוגיית ערוץ 10 בצורה מקצועית ועניינית", כתב מנשה סמירה, מנכ"ל הרשות, "לטובת הציבור, הפלורליזם והמשך השידורים, יש הכרח לתת לרשות את הסמכות לכך - וזאת באמצעות תיקון סעיף 102 בחוק הרשות השנייה הנוגע לעניין החובות". הסעיף קובע את מועד תשלום החובות של הזכייניות - 31 בדצמבר 2011. כיום הסמכות לקביעת מועדי התשלום נמצאת בידי שר התקשורת משה כחלון ובאישור שר האוצר.

הרשות מבקשת לקבוע שינוי במועדי התשלום והשבת החובות וגם לאפשר לה להחליט לגבי הדרך בה יושקעו כספי החוב. הפתרון שהרשות מציעה הוא כי החובות של הזכייניות למדינה יושקעו בתוכן על המסך במקום שילכו לקופת האוצר. "הדבר יפטור את הממשלה וחברי הכנסת מהעיסוק בסוגיה ויאפשר לרשות השנייה כרגולטור מקצועי ובלתי תלוי לטפל בנושא", אמר סמירה.

סמירה שב וציין בפנייתו כי "דחיית מועד הגשת הבקשות למעבר לרישיונות הינה הכרחית בעת הזו, דבר המצריך שינוי חקיקה נוסף מאחר שהמועד הקבוע בחוק כיום הוא 1 בינואר 2012. לכן, יש לפעול לזימונה של ועדת הכלכלה השבוע, כדי לדון ולטפל בשתי סוגיות אלה".

ח"כ כרמל שאמה הכהן אמר בתגובה: "בכוונתי להתייעץ עם השר כחלון בנוגע לבחינת פתרונות, לרבות הצעתו של סמירה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות