אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אוריגו: "ההשקעה בערוץ 10 תניב תשואה גבוהה" צילום: צביקה טישלר

אוריגו: "ההשקעה בערוץ 10 תניב תשואה גבוהה"

מנהל קרן המנוף אוריגו, גבי טרבלסי, מסכם את שנת 2011 עם תשואה של 8.5%–%11 ומאמין שהקרן תרוויח גם מההשקעה בערוץ 10

27.12.2011, 06:52 | אסף גילעם

"את ההשקעות שלנו בחברות עשינו ביחד עם ההנהלות, דבר שלא קיים בשוק הבנקאי או החוץ־בנקאי ושיפר את המצב שלהן, מעבר למתן ההלוואה עצמה". כך הסביר ל"כלכליסט" גבי טרבלסי, מנהל קרן המנוף אוריגו, שהציגה אתמול את סיכום השקעותיה ב־2011. "עד היום השקענו בעשר חברות ויש לנו תיק אג"ח סחירות של 686 מיליון שקל במח"מ של ארבע שנים, עם תשואה שנתית ראלית של 11%–8.5%. עכשיו אנחנו נמצאים בתהליכים להשקעה של כ־300 מיליון שקל", מצהיר טרבלסי ומסביר: "יש היום ביקוש לא קטן למימון שלנו, אבל בסוף תקופת ההשקעה נשאיר 150 מיליון שקל לצורך השקעות המשך בחברות הקיימות בתיק. אנחנו מעריכים כי הפורטפוליו יעמוד במאי על מיליארד שקל בתשואה ריאלית של 10%–13% לשנה (15%–12% נומינלית)".

אחת ההשקעות המעניינות שבהן מתגאה טרבלסי היא בערוץ 10. "השקענו 30 מיליון שקל לתקופות קצרות, ואנחנו רגועים לגבי ההשקעה הזו. החוב היה אמור להיפרע, אבל אנחנו דוחים להם את ההלוואה מפעם לפעם. ערוץ 10 פרע לנו ריביות לאורך הדרך, כולל כמה מיליוני שקלים באוגוסט. יש לנו ביטחונות, לכן אנחנו חושבים שההלוואה הזו היא ברמת ביטחון גבוהה ושהיא תניב לנו תשואה גבוהה, ותיפרע במלואה בגלל הביטחונות".

טרבלסי התייחס גם לאינספייר ותכוף, שתי חברות שבהן השקיעה אוריגו שנקלעו לקשיים בהחזר החוב. "אנחנו צופים תקלות בחלק מהחברות. אינספייר נכנסה לחדלות פירעון וביצענו הפרשה להפסד, למרות זאת התיק שלנו יניב את התוצאה שפרסמנו. לגבי תכוף, רשמנו הפסד מטעמי זהירות, אנחנו מאמינים שנראה את מלוא ההשקעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות