אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיבידנדים: פשרת הנדל"ן של האחים שסטוביץ צילום: אביגיל עוזי

דיבידנדים: פשרת הנדל"ן של האחים שסטוביץ

ל"כלכליסט" נודע כי יוני שסטוביץ, הבעלים והמנכ"ל של קבוצת מוצרי הצריכה, יקבל מאחיו מיקי את הזכויות בבית ששייך למשפחה באי יוקרתי השוכן בצפון צרפת

28.12.2011, 09:02 | מארק שון
יוני שסטוביץ, צילום: אביגיל עוזי יוני שסטוביץ | צילום: אביגיל עוזי יוני שסטוביץ, צילום: אביגיל עוזי

האחים שסטוביץ ממשיכים לחלק את האימפריה שהוריש האב: השבוע הגיעו להסכמות במסגרת בוררות שלפיהן יוני שסטוביץ, המנכ"ל והבעלים של קבוצת מוצרי הצריכה מהגדולות בארץ, יקבל מאחיו, מיקי שסטוביץ, את הזכויות בבית שבבעלות המשפחה באזור קאפ פרה שבבריטני - חצי אי בצפון צרפת הסמוך לתעלה ולאזור נורמנדי. מדובר באזור אטרקטיבי בשל האקלים הנוח שלו והנופים המרהיבים.

שסטוביץ, קבוצת מוצרי הצריכה מהגדולות בארץ, הוקמה בשנת 1954 על ידי אב המשפחה, שמעון שסטוביץ. הסכסוך בין האחים פרץ עם פטירתו של ב־2009. מיקי, המתגורר בשכונת דניה בחיפה, ניהל את עסקי הקוסמטיקה של הקבוצה, ויוני, המתגורר בכפר שמריהו, ניהל את עסקי טיפוח הבית והמזון. באפריל 2009 פורסם ב"כלכליסט" דבר הסכסוך בין האחים, וכחודש לאחר מכן נחשף כי הגיעו לפשרה שבמסגרתה יוני שסטוביץ' ינהל את פעילות החברה ואילו אחיו מיקי יאחז רק במניות. העברת הזכויות בבית בצרפת היא כנראה שארית מאותו סכסוך בין השניים.

יוני שסטוביץ מנהל את הקבוצה באמצעות החברות־הבנות שסטוביץ אחזקות, שבבעלותו ובניהולו; חברת יונתן שסטוביץ ניהול; חברת יונתן שסטוביץ אחזקות; וחברת ש.שסטוביץ.

משפחת שסטוביץ מייבאת לארץ בין היתר את קולגייט, ג'ונסון אנד ג'ונסון וקלוגס. החברה בבעלות פרטית ולכן אין נתונים כספיים על פעילותה. מאתר החברה עולה כי ב־2009 עמד המחזור שלה על 185 מיליון דולר.

הבורר, עו"ד רובי בכר, החליט בפסק בוררות סופי כי בני הזוג מיקי ועירית שסטוביץ ישלימו את כלל הפעולות הנחוצות כדי לבצע את העברת הזכויות ליוני.

ממיקי שסטוביץ נמסר בתגובה, כי "הפרטים אינם מדוייקים ואולם, מה שחשוב הוא שמדובר בעניין משפחתי שהסתיים בהבנה ולשביעות רצון הצדדים".

מחברת שסטוביץ ומיוני שסטוביץ לא נמסרה תגובה.

 

בני דן

גם חברי כנסת, מתברר, לא יודעים מה לעשות עם הילד בחופשת חנוכה. ח"כ משועמם אחד, אופיר אקוניס, הביא אתמול את בנו יהונתן לוועידת המלונאים השנתית שהתקיימה במלון דן פנורמה בתל אביב. במקום הוקם פאב בירות משודרג עם נקניקים וצ'יפס סלק, או איך שאחד המלונאים אמר לחברו: "המלונאים משנים תדמית: שותים בירה, לא קפה".

עמי פדרמן עמי פדרמן עמי פדרמן

נשיא התאחדות התעשיינים היוצא, שרגא ברוש, קיבל כמתנת פרידה מהתאחדות המלונות ח"י עצים שניטעו לכבודו ביער המלונאים, ליד בית שמש. זאת, אגב, המתנה הקבועה של ההתאחדות. באו: נשיא התאחדות המלונות וסגן יו"ר מלונות דן עמי פדרמן ויו"ר הרשת מיקי פדרמן, שניהם מבעלי הרשת, שהציגו את הדור הבא: הבנים רון ודניאל (בהתאמה). מנכ"ל התאחדות התעשיינים אמיר חייק, מנכ"ל ההתאחדות שמואל צוראל, בעלי רשת פתאל דוד פתאל והמנכ"ל רפי שדה, מבעלי המלונות דיוויד אינטרקונטיננטל והילטון בתל אביב הנרי טייג, מנכ"ל רשת ישרוטל ליאור רביב, מנכ"ל רשת קראון פלזה רון יריב ומנכ"ל רשת דן עמי הירשטיין.

המשנה לראש הממשלה והשר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום, הפגין הומור אקטואלי כשעלה לבמה: "אני מצליח לראות בשורה הראשונה גם נשים, דווקא בימים שמבקשים מהן לשבת מאחור. זכיתן".

השיפוצניקית

שרת החקלאות אורית נוקד נקלעה, ככל הנראה, למצוקת מזומנים במהלך השיפוצים בביתה בקיבוץ שפיים. בצר לה ניסתה לפדות את ניירות הערך שאותם הפקידה בנאמנות עיוורת עם כניסתה לתפקידה, בהתאם לכללי ניגוד עניינים של שרי הממשלה. סכום ניירות הערך עומד על 168 אלף שקל.

השרה פנתה לוועדה למניעת ניגוד עניינים במשרד מבקר המדינה, אך זו סירבה לבקשתה. כך נאלצה נוקד להסתפק במשיכת פיקדון כספי קצר מועד של 120 אלף שקל, שלו תחנות יציאה שבועיות, ולהגיע להסדר תשלומים עם קבלן השיפוצים.

סוף טוב הכל טוב, ונוקד מתרווחת בימים אלה בביתה המשופץ.

תומר אביטל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות