אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוועד האולימפי ואתנה מציגים: נשים למען נשים

הוועד האולימפי ואתנה מציגים: נשים למען נשים

במסגרת הפרויקט, ילוו 14 ספורטאיות עבר, "מנטוריות", שהתחרו במגוון ענפי ספורט, 14 ספורטאיות צעירות ומבטיחות הצפויות לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים שייערכו הקיץ

28.12.2011, 15:12 | כתב כלכליסט

הוועד האולימפי בישראל ואתנה, הגוף הממשלתי לקידום ספורט נשי, הציגו היום (ד') תוכנית שמטרתה לסייע לספורטאיות האולימפיות הישראליות להביא מדליה מלונדון 2012.

חנה גרטלר, יו"ר "אתנה" - המועצה הציבורית לקידום נערות ונשים בספורט, וצבי ורשביאק, יו"ר הועד האולימפי בישראל, הכריזו על השקתו של פרויקט "אמצי ספורטאית". מדובר בפרויקט ראשון מסוגו בישראל, המחבר בין העבר להווה של הספורט הישראלי, ומצוות לכל ספורטאית, שאמורה להשתתף באולימפיאדה הקרבה, ספורטאית עבר שחוותה את המעמד המחייב ונכונה להירתם לתהליך ייחודי של חונכות אישית.

במסגרת הפרויקט, ילוו 14 ספורטאיות עבר, "מנטוריות", שהתחרו במגוון ענפי ספורט, 14 ספורטאיות צעירות ומבטיחות הצפויות לייצג את ישראל במשחקים האולימפיים שייערכו הקיץ. להתאחדות הכדורגל הגרמנית יש תוכנית מנטורים דומה עבור מאמנים.

"האימוץ יושתת על הדדיות ורצון טוב, ולא יתנהל בפורמט כפוי, כך שאופייה של החונכות ישתנה מצמד לצמד, בהתאם לרצונן וזמינותן של הבנות", נמסר מ"אתנה". "שיטת החונכות הניבה הישגים בטיפוח מנהיגות עסקית, חברתית וצבאית. רק טבעי, אם כן, שיוזמי הפרויקט יבקשו ליישם את המודל המצליח בספורט הנשים בישראל".

באתנה הוסיפו: "אנו בטוחים כי אין תחליף להשראה, לתמיכה ולעידוד שיכולות להנחיל ספורטאיות העבר של ישראל, שבזיעת אפן, תרתי משמע, קנו להן מקום של כבוד בפנתיאון הספורט הישראלי. הם מציינים לשבח את "ההיענות המאוד גבוהה".

בפרויקט משתתפות ספורטאיות עבר כגון יעל ארד ואסתר רוט-שחמורוב,

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות