אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ריברבד ועוד שלוש חברות תקשורת מתמודדות על רכישת אקספנד נטוורקס

ריברבד ועוד שלוש חברות תקשורת מתמודדות על רכישת אקספנד נטוורקס

חברת התקשורת הנמצאת בכינוס נכסים, שפיתחה שרתים להאצת רשת התקשורת הארגונית, עשויה להירכש בידי יריבתה האמריקאית

29.12.2011, 14:53 | אסף גלעד
שלושה חודשים לאחר שהגיעה לכינוס נכסים, צפויה חברת התקשורת אקספנד נטוורקס להימכר לאחת מארבע חברות אמריקאיות המתמודדות על רכישתה. ההתמחרות צפויה להתרחש ביום שלישי הקרוב בבית המשפט המחוזי בחיפה ובו ימליץ עו"ד פז רימר, המנהל המיוחד של אקספנד, על הרוכשת הפוטנציאלית. עד אז זהותן של המתמודדות אמורה להישמר תחת מעטה חשאיות.

עם זאת נודע כי אחת מהארבע היא ריברבד האמריקאית המתחרה באקספנד, שהגישה לפני כשנתיים הצעת רכישה לחברה הישראלית בגובה של 40 מיליון דולר - גבוהה בהרבה מכפי שהיא צפויה להגיש בשלישי הקרוב. הרכישה אז היתה מותנית בבדיקות נאותות שביצעה ריברבד, ובעקבותיה החליטה לוותר על רכישת אקספנד.

אקספנד פיתחה שרתי מחשוב המותקנים בארגונים ומאפשרים האצה של פעילות רשת התקשורת הארגונית. החברה הוקמה ב־1998 והעסיקה בשנים שטרם פירוקה כ־150 עובדים, 80 מהם בישראל. כיום ממשיכה אקספנד להתקיים כ"עסק חי" ומועסקים בה 44 עובדים בארץ ועוד 15 נוספים בחו"ל, לאחר שבתקופה שלאחר כינוס החברה נאלצה לפטר 21 עובדים.

לפי מקורבים לחברה, אקספנד הגיעה למצב זה לאחר ש"מעולם לא הציגה טכנולוגיה שעולה על מתחרותיה". היא הכניסה אמנם כמיליון דולר בחודש, אך הוציאה כ-1.25 מיליון. על פי אתר המחקר IVC גייסה החברה במשך 11 שנה, החל משנת 1998, סכום של כ 96 מיליון דולר מקרנות הון סיכון רבות כמו אינטל קפיטל, תמיר פישמן, אתגר, ורטקס וכן מדיסקונט השקעות, טכנופלס ויורוקום. החברה גם גייסה הלווואות הון סיכון מקרנות כמו קראוס ופלנוס, כאשר האחרונה היא שפנתה לבית המשפט בכדי למנות כונס לחברה, לאחר שאקספנד איחרה בהחזר החוב שלה לקרן: 10 מיליון דולר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות