אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחשף המכתב שהוביל להתפטרותו של מנכ"ל HP לשעבר צילום: בלומברג

נחשף המכתב שהוביל להתפטרותו של מנכ"ל HP לשעבר

לפי המכתב אותו התיר בית משפט בארה"ב לפרסום, מארק הרד לחץ על עובדת לקיים עמו יחסי מין, נגע בה בצורה לא ראוייה וביקש ממנה לבלות איתו את הלילה

30.12.2011, 22:14 | סוכנויות הידיעות
המכתב מיוני 2010 שר הוביל להתפטרותו של מארק הרד כמנכ"ל HP חושף מנהל אשר לחץ על עובדת לקיים איתו יחסי מין, נגע בה בצורה לא נאותה וביקש ממנה לבלות איתו את הלילה.

בית משפט בדלוור פסק ביום רביעי כי המכתב, מעורכת הדין גלוריה אלרד להרד אשר באותה העת כיהן כמנכ"ל HP, מותר לפרסום. המכתב גרם לפתיחה בחקירה פנימית בחברה אשר הובילה להתפטרותו של הרד ב-6 באוגוסט 2010.

המכתב, שאורכו שמונה עמודים, מאשים את הרד בהטרדה מינית ונטען בו כי הרד לחץ על ג'ודי פישר, שחקנית סרטים פורנוגרפיים לשעבר ומתחרה בתוכנית ריאליטי, לקיים איתו יחסי מין באופן חוזר ונשנה. עוד נטען במכתב כי הוא התרברב לגבי עושרו ובקיאותו בעסקאות שונות.

הרד, אשר מכהן עכשיו כנשיא אורקל, נלחם להשארת המכתב חסוי בהסתמך על חוקי הפרטיות של קליפורניה. אך בית המשפט מצא כי המכתב, אמנם היה "מעט מביך", אך לא היה מוגן באותה צורה בה מוגנים סודות מסחריים וסוגים שונים של מידע פיננסי.

באוקטובר 2007, כך לפי המכתב, פגש הרד את פישר, אשר עבדה כקבלנית חיצונית עבור HP באטלנטה. באמתלה כי הוא רוצה להראות לה מסמכים עבור הסמנכ"ל בסין, כך לפי המכתב, הרד הזמין את פישר לחדרו במלון הריץ'-קרלטון, שם הוא הציע לה לקיים עמו יחסי מין.

"פישר הייתה מזועזעת", נכתב במכתב, ולאחר כשעה של סירובים היא עזבה בסופו של דבר. "אמרת לה שאף אחד מעולם לא סירב לך לפני כן וללא ספק היית מופתע", נכתב. לאחר מספר אירועים מסוג דומה העסקתה של פישר ב-HP הסתיימה.

פישר הגיעה לפשרה עם הרד יומיים לפני שהתפטר מ-HP. במכתב שנכתב לאחר הסכם הפשרה היא הצהירה כי המכתב מעורכת הדין שלה, אלרד הכיל אי דיוקים רבים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות