אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מניות הבנקים צנחו השנה בוול סטריט אבל שכר המנכ"לים לא נפגע צילום: בלומברג

מניות הבנקים צנחו השנה בוול סטריט אבל שכר המנכ"לים לא נפגע

מניית בנק אוף אמריקה איבדה 60% השנה אבל המנכ"ל הרוויח 2.26 מיליון דולר; מנהל ג'יי פי מורגן צ'ייס הרוויח 42 מיליון דולר בעוד שמניית הבנק צנחה ב-23% השנה

30.12.2011, 19:33 | סוכנויות הידיעות

מניות הבנקים צנחו השנה בוול סטריט, אך מצב המנכ"לים שלהם לא כל כך נורא. בעוד שהמוסדות הפיננסים הגדולים בארה"ב ראו את ערכם בשוק המניות יורד ב-11.1% בממוצע, השכר של מנהלי הבנקים היה בממוצע 7.74 מיליון דולר, כך לפי נתונים של אנליסטים מרוצ'דייל סקיוריטיס.

משמעות הדבר היא כי ראשי הבנקים הרוויחו פי 50 עד 100 מהעובד הממוצע ומצבם טוב בהרבה משל בעלי המניות אשר ראו את מניות הבנקים כקבוצה מאבדות כ-26% השנה.

לדוגמא, ג'יי פי מורגן צ'ייס, אשר בראשו עומד ג'יימי דיימון. המנכ"ל הרוויח השנה כ-42 מיליון דולר על ניהול בנק שמנייתו צנחה השנה ב-23%. בריאן מויניהאן, אשר מנהל את בנק אוף אמריקה, ירוויח רק 2.26 מיליון דולר השנה בעוד שהמנייה צנחה השנה בלא פחות מ-60%.

מנכ"ל גולדמן זאקס, לויד בלאנקפיין הרוויח 21.7 מיליון דולר בעוד שמניית בנק ההשקעות אותו הוא מנהל איבדה השנה 46.4% מערכה. ריצ'ארד הנדלר, מנכ"ל ג'פריז הרוויח 21.4 מיליון דולר עבור מוסד פיננסי שלפני מספר חודשים נקלע לקשיים עקב חשיפתו לחוב אירופי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה