אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחשף ב"כלכליסט" - שלמה החזקות: מנהלים מו"מ למכירת שלמה ביטוח למגדל צילום: אוראל כהן

נחשף ב"כלכליסט" - שלמה החזקות: מנהלים מו"מ למכירת שלמה ביטוח למגדל

אתמול הכחיש שלמה שמלצר, בעל השליטה בשלמה החזקות את דבר קיום המו"מ, אך הבוקר אישר אותו. המגעים לרכישת שלמה ביטוח החלו לאחר שמאז הקמתה היא לא נחלה הצלחה רבה ובעליה נדרש להזרים לה כספים רבים כהון עצמי לצורך עמידה בדרישות ההון הרגולטוריות

01.01.2012, 13:35 | שהם לוי

בתגובה לחשיפת "כלכליסט"  מהבוקר הודיעה שלמה החזקות לבורסה בתל אביב כי היא מנהלת מגעים עם גוף גדול מקבוצת מגדללמכירת השליטה בשלמה ביטוח. יחד עם זאת, החליטה החברה שלא להתייחס לנתונים הכלכליים שנחשפו הבוקר ב"כלכליסט", אודות מצבה הכספי של שלמה ביטוח.

אתמול הכחיש בעל השליטה בשלמה החזקות, שלמה שמלצר, את דבר קיום המו"מ, אך הבוקר אישר אותו.

חברת הביטוח של שמלצר החלה לפעול ב־2008 תחת קבוצת שלמה החזקות המתמחה בפעילות ליסינג, וזאת לאחר שקיבלה רישיון מבטח בתחום ביטוחי הרכב. מגדל מצהירה כבר תקופה ארוכה על רצונה להפוך לשחקן משמעותי יותר בתחום ביטוחי הרכב, כאשר כיום היא מרכזת נתח שוק של 7% בלבד בתחום זה.

המגעים לרכישת שלמה ביטוח החלו לאחר שמאז הקמתה היא לא נחלה הצלחה רבה ובעליה נדרש להזרים לה כספים רבים כהון עצמי לצורך עמידה בדרישות ההון הרגולטוריות. בתשעת החודשים הראשונים של 2011 רשמה שלמה ביטוח הפסד של 52 מיליון שקל לעומת הפסד של 9 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

בנובמבר 2007, ערב הקמתה של שלמה ביטוח, השקיעה בה שלמה החזקות סכום של 72 מיליון שקל, ומתוכו 51 מיליון שקל לצורך מימון ההון העצמי המינימלי שדורש המפקח על הביטוח והיתרה לעלויות ההקמה. לצורך השקעות אלו לקחה שלמה החזקות הלוואה של 70 מיליון שקל בתמורה לשעבוד מניות של חברה אחרת בקבוצה, שלמה רכב.

ב־2010, לאחר שההון העצמי של שלמה ביטוח ירד מתחת לדרישות ההון המינימליות, השקיעה בו שלמה החזקות 11.5 מיליון שקל נוספים. במרץ, במאי ובאוגוסט 2011 השקיעה שלמה החזקות סכומים נוספים בהיקף כולל של 70.7 מיליון שקל. במהלך 2011 אף נאלצה שלמה ביטוח לבצע עסקת ביטוח משנה עם חברת הביטוח מקבוצת ברקשייר הת'אוויי של וורן באפט, לצורך הקטנת דרישות ההון שלה. בחישוב כולל, הזרים שמלצר כ־150 מיליון שקל לשלמה ביטוח מאז הקמתה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות