אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דש איפקס תרכוש 80% מסוכנות הביטוח קריב לפי שווי של 54 מיליון שקל צילום: בועז אופנהיים

דש איפקס תרכוש 80% מסוכנות הביטוח קריב לפי שווי של 54 מיליון שקל

20% מהון מניות קריב ימשיכו להיות מוחזקת לאחר השלמת העסקה על ידי עופר קריב. העסקה תושלם עד ל-30 בספטמבר 2012

01.01.2012, 15:04 | שהם לוי
דש איפקס הולדינגס הודיעה היום (א') כי חתמה על הסכם עם חברת קריב סוכנויות לביטוח ובעלי מניותיה, לפיו תרכוש מניות בקריב המהוות 80% מהון המניות המונפק והנפרע של קריב. יתרת הון המניות של קריב (20%) תמשיך להיות מוחזקת לאחר השלמת העסקה על ידי עופר קריב.

דש איפקס תרכוש את המניות בתמורה לסך של כ-43 מיליון שקל, המשקפים לקריב שווי חברה של כ-54 מיליון שקל, כאשר מועד השלמת העסקה הוא עד לתאריך ה-30 בספטמבר 2012.

נכון לתום 2008 לקריב היו נכסים בהיקף של 10.8 מיליון שקל והתחייבויות של 2.5 מיליון שקל. מחזור ההכנסות של החברה הסתכם ב-12.2 מיליון שקל, כאשר הרווח לפני מס הסתכם ב-9.2 מיליון שקל. נכון לתום 2009 הסתכם היקף הנכסים ב-16.9 מיליון שקל ומחזור ההכנסות צמח ל-15.4 מיליון שקל, כשהרווח לפני מס הסתכם ב-12.6 מיליון שקל.

לדש תוענק אופציית CALL, שתהיה ניתנת להפעלה החל מתום שלוש שנים ממועד השלמת העסקה ועד לתום שש שנים ממועד השלמת העסקה. האופצייה תחייב את עופר קריב, במקרה של מימושה, למכור את יתרת המניות שיש ברשותו. במקביל תוענק לעופר קריב אופציית PUT, אשר תוכל לחייב את דש לרכוש ממנו את יתרת מניותיו.

ההסכם בין דש לקריב יכלול מתן זכות וטו לעופר קריב, לשם הגנה על זכויות המיעוט שלו, וכן ביחס לזכותו של קריב למנות דירקטור.

קריב סוכנויות לביטוח הינה סוכנות ותיקה אשר הוקמה בשנות ה-70 ע"י דני קריב ז"ל. הסוכנות מנוהלת על ידי בנו, עופר קריב, משפטן בהשכלתו, מאז 1995, עיקר פעילותה הינו תיווך פנסיוני לחברות גדולות וותיקות בישראל וכן תיווך בביטוח אלמנטארי. הסוכנות מנהלת תיק לקוחות נרחב שנבנה במשך עשרות שנים ובעלת מערכת קשרים יציבה בתחום השירות והמכירה לחברות גדולות בפריסה ארצית.

דש איפקס הולדינגס השתמשה לביצוע העסקה בשירותי בנקאות ההשקעות של יאיר אפרתי, מנכ"ל דש איפקס מיזוגים ורכישות, וכן במשרד עו"ד הרצוג פוקס נאמן באמצעות עו"ד ניר דאש ושחר לוי. את קריב ייצג משרד עו"ד גולדפרב זליגמן באמצעות עו"ד רמי סופר ואורן וולפין.

העסקה הגיעה לידי חתימה באמצעות שילוב כוחות בין המחלקות השונות בדש איפקס. את הרעיון יזם מנכ"ל דש קופות גמל, דן פנחסי, ואת התהליך ליווה מנכ"ל דש איפקס מיזוגים ורכישות, יאיר אפרתי.

עידו נויברגר, מנכ"ל משותף בדש איפקס: "אני שמח מאוד על שיתוף הפעולה עם עופר קריב, אשר מנהל את הסוכנות באופן מעורר הערכה. עופר הפך את קריב לסוכנות איכותית ויצירתית, אשר נהנית מהערכה גבוהה מצד לקוחותיה".

עוד הוסיף: "ראויה לציון עבודתם המשותפת של כל הגורמים שהביאו לסגירת העסקה, בהם גם שני הסמנכ"לים בקבוצה- ליאת כהן דוד, מנהלת המחלקה המשפטית, וניסים לחאם, מנהל מחלקת הכספים – שעבודתם המשותפת עם דן פנחסי, יאיר אפרתי ומשרד עו"ד הרצוג פוקס נאמן תרמה רבות לסגירת העסקה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות