אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'רמי לוין, המנכ"ל החדש של טבע בעברית: "טבע היתה ותישאר חברה ישראלית" צילום: ענר גרין

ג'רמי לוין, המנכ"ל החדש של טבע בעברית: "טבע היתה ותישאר חברה ישראלית"

"ההחלטה שלי לפרוש הגיעה עם רצוני לפתוח פרק חדש בחיי אחרי הגיעי לגיל 60", אמר שלמה ינאי במסיבת העיתונאים; פיליפ פרוסט: "שלמה שוקל אפשרויות עתידיות בתפקידים ציבוריים ופרטיים"

02.01.2012, 11:40 | שהם לוי

חברת טבע קיימה היום מסיבת עיתונאים בתל אביב לאחר ההודעה הדרמטית הבוקר (ב') על הכוונה למנות את ג'רמי לוין כמנכ"ל החברה, במקום שלמה ינאי שיסיים את תפקידו במאי הקרוב, לאחר 5 שנים כמנכ"ל החברה.

 

"ההחלטה שלי לפרוש הגיעה עם רצוני לפתוח פרק חדש בחיי אחרי הגיעי לגיל 60. ההחלטה מגיעה אחרי שהייתי מנכ"ל של שתי חברות גלובליות והגיעה לאחר מחשבה רבה והתייעצות עם הקרובים אלי. אני עומד בראש טבע כבר 5 שנים, זה זמן לא מבוטל לעמוד בחברה גדולה כמו טבע, שמחייבת עשייה אינטנסיבית מאוד שלא מותירה הרבה זמן למשפחה. הניסיון המגוון שצברתי יוצר לי תחושה ליציאה לדרך חדשה. בשנים הבאות אני מתכוון להעמיד את הנסיון והידע שלי לכלכלה ולחברה הישראלית", אמר שלמה ינאי, מנכ"ל טבע היוצא.

"אני לא מתואם עם גליה מאור"

בתשובה לשאלה, מדוע המנהלים הבכירים ביותר במשק הישראלי - כמו גליה מאור וכמוהו - עוזבים דווקא בתקופה של האטה, אמר ינאי: "מדובר בצירוף מקרים. אני לא מתואם עם גליה מאור ולא הולך להחליף אותה. אכן יש האטה כלכלית בעולם ובמידה מסויימת גם במשק הישראלי. ההאטה העולמית מעמידה בפנינו אתגר בכל מקום שהיא פועלת בעולם. אבל אחת הגדולות של טבע זה שהיא מצליחה באותה הצלחה פנומנלית גם בתקופות משבר".

"בחמש השנים האחרונות נבנתה בטבע תשתית אסטרטגית יציבה שמבטיחים את רווחיותה לשנים הבאות, בהתאם ליעדים שטבע הציבה לעצמה. צמחנו מחברה שמכרה כ-8.4 מיליארד דולר לחברה שתגיע למכירות של 22 מיליארד דולר. הביצועים בשוק ההון לא היו משקל בהחלטה שלי לפרוש. אני בטוח שג'רמי לוין הוא הראוי להוביל את טבע לשיאים חדשים. אני רוצה לאחל לו הצלחה בתפקיד המאתגר ומרתק שהוא הובלת טבע", הוסיף ינאי.

"שלמה שוקל אפשרויות בתפקידים ציבוריים ופרטיים"

פיליפ פרוסט, יו"ר מועצת המנהלים של טבע: "אנחנו מצטערים ששלמה נאלץ לעזוב את החברה, אך מכבדים אותה ומזהים שיש לו הזדמנויות אחרות. שלמה עיצב את החזון של טבע, קבע את האסטרטגיה והפגין מנהיגות ראויה להערכה. תחת הנהגתו של שלמה טבע הצליחה לגוון את מספר המוצרים שלה".

"לטבע יש מנועי צמיחה לעתיד. שלמה שוקל אפשרויות עתידיות בתפקידים ציבוריים ופרטיים. אני יודע ששלמה מכיר כל פיסת אדמה בישראל, אנחנו מקווים ששלמה יסייע לישראל להגיע לשלום עם המדינות השכנות. אנחנו מאחלים לשלמה את הטוב ביותר. היינו חברים קרובים מאוד במהלך חמש השנים האחרונות".

 

"טבע היא חברה ישראלית"

ג'רמי לוין, המנכ"ל הנכנס של טבע: "אלי הורביץ ושלמה ינאי הובילו את טבע להיות אחת החברות הגדולות בעולם. יש לי צער שאלי הורביץ, איננו היום כאן. טבע היא חברה ישראלית והיא תישאר כזאת. החברה מסייעת למיליוני חולים ברחבי העולם מדי יום. אנחנו נמשיך לבנות צמיחה ולהרחיב את טבע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות