אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יפן מפתחת "וירוס נגד האקרים" צילום: בלומברג

יפן מפתחת "וירוס נגד האקרים"

חודשיים אחרי ששרתי הפרלמנט היפני נפרצו, נודע כי המדינה יוצרת וירוס מחשבים שיזהה מתקפות מראש ויאתר את האחראים להן - אף על פי שהעבירה חוק נגד פיתוח וירוסים

02.01.2012, 14:33 | הראל עילם

חברת פוג'יטסו והממשל היפני מפתחים נשק וירטואלי נגד האקרים - וירוס שמיועד לאתר, לזהות ולפגוע במטרות החשודות בביצוע מתקפות. הווירוס יוכל לאפשר לכוחות הבטחון לזהות התקפות האקינג מראש, ולאחר מכן גם את האחראים להן. העיתון המקומי "יומארי שינבון" מדווח כי הווירוס נמצא כעת בשלבי בדיקה פנימיים.

הנשק הוא חלק מפרויקט משותף בן שלוש שנים, שעלותו מוערכת ב-2.3 מיליון דולר לפחות שהושקעו על ידי הממשל. העיתון היפני טוען שגם ארצות הברית וסין פיתחו בעבר כלי לוחמה קיברנטיים ואף השתמשו בהם. המקרה המוכר ביותר של שימוש בנשק מסוג זה הוא של התולעת סטוקסנט/דוקו, שפגעה במתקני הגרעין האיראניים ונחשבת למתוחכמת ביותר שהתגלתה עד כה. לפי חוקרי אבטחה התולעת פותחה על ידי ישראל, ארה"ב - או אולי דווקא רוסיה.

הפרויקט היפני מגיע דווקא אחרי שביולי האחרון שונה החוק במדינה, כך שכעת פיתוח, הפצה או שימוש בווירוסי מחשבים הם אינם חוקיים ונחשבים לעבירה פלילית. יפן היא אחת המדינות הבודדות בעולם שהנהיגה תקנה מסוג זה.

באוקטובר האחרון נודע כי שרתי הפרלמנט היפני נפרצו, ככל הנראה על ידי האקרים סיניים. גם שרתי חברת הציוד הצבאי מיצובישי תעשייה כבדה נפגעו, ייתכן שבידי אותה קבוצה. חודש לאחר מכן פורסם כי וירוס פגע בשרתיהם של 200 ממשלות מקומיות ברחבי יפן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות