אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נכסים ובנין בדרך החוצה, נורסטאר ומגדל ייכנסו צילום: אוראל כהן

נכסים ובנין בדרך החוצה, נורסטאר ומגדל ייכנסו

התנאי להישארות במדד תל דיב הוא ששווי השוק הקובע של אחזקות הציבור יהיה גבוה מ־300 מיליון שקל ותנאי לכניסה למדד הוא ערך שוק קובע של אחזקות ציבור של 400 מיליון שקל לפחות

03.01.2012, 07:20 | אורי טל טנא

באמצע מרץ תעדכן הבורסה את הרכב מדד תל דיב. כבר כעת ניתן להעריך במידת ודאות גבוהה את השינויים הצפויים במדד מאחר שהקריטריון העיקרי לשייכות למדד הם דיבידנדים שחולקו עד לסוף דצמבר - ומועד זה עבר. מגדל ביטוח ונורסטאר צפויות להיכנס למדד תל דיב, והכניסה למדד צפויה להוביל לביקוש חד־פעמי שיזרימו תעודות הסל לכל אחת ממניות אלו באמצע חודש מרץ בהיקף משוער של כ־12 מיליון שקל. מזרחי טפחות, אבנר יה"ש, דלק קידוחים יה"ש, בזן, אלון רבוע כחול ונכסים ובנין צפויות לצאת מהמדד ולספוג היצע חד־פעמי של כ־11 מיליון שקל למניה.

התנאי העיקרי לשייכות למדד תל דיב הוא תשואת דיבידנד של 2% בשנה בלפחות שתיים משלוש השנים האחרונות. חלון הזמן של הדיבידנדים נקבע לפי היום שבו הם מחולקים בפועל ותשואת הדיבידנדים מחושבת לפי יום האקס (היום שלאחר היום הקובע לתשלום). תנאי נוסף לשייכות למדד הוא שווי השוק של אחזקות הציבור. התנאי להישארות במדד הוא ששווי השוק הקובע של אחזקות הציבור יהיה גבוה מ־300 מיליון שקל ותנאי לכניסה למדד הוא ערך שוק קובע של אחזקות ציבור של 400 מיליון שקל לפחות. שווי השוק הקובע של אחזקות הציבור מחושב לפי שיעור אחזקות הציבור בסוף פברואר ומחירי המניה בחצי השני של חודש פברואר. מועדים אלו עדיין לפנינו, אבל מאחר שהמניות שצפויות להיכנס עומדות בקלות בקריטריון ערך השוק של אחזקות הציבור ואלו הצפויות לצאת בגלל קריטריון זה רחוקות מאוד מלעמוד בו, הסיכוי לשינויים שינבעו בגלל קריטריון זה נמוך מאוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות