אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיבידנדים: הצדק החברתי יוקדם לעובדי הממשלה צילום: כפיר סיון

דיבידנדים: הצדק החברתי יוקדם לעובדי הממשלה

בזמן שהממשלה גוררת רגליים ליישום המלצות דו"ח טרכטנברג לציבור, פועל מנכ"ל משרד התמ"ת שרון קדמי להקמת מעון לילדים בקריית הממשלה

03.01.2012, 09:04 | יסמין גיל

הצדק החברתי צפוי להגיע לעובדי הממשלה עוד לפני שיגיע לכלל אזרחי המדינה. עובדי הממשלה והשרים, שלהם ילדים עד גיל 3, צפויים ליהנות בקרוב מצ'ופר מיוחד: מנכ"ל משרד התמ"ת שרון קדמי פועל להקמת מעון יום לילדי העובדים בקריית הממשלה - כך נודע ל"כלכליסט". למעון צפויים להתקבל ילדים שההורים שלהם יעמדו במבחני התמיכה ורמת ההכנסה של משרד התמ"ת. יצוין כי קיים מספר מוגבל של מעונות יום כאלה, המסובסדים על ידי המדינה, עובדה הגוררת עמה תחרות קשה בקרב ההורים על כל מקום פנוי במעונות המסובסדים.

שר התמ"ת שלום שמחון, צילום: אביגיל עוזי שר התמ"ת שלום שמחון | צילום: אביגיל עוזי שר התמ"ת שלום שמחון, צילום: אביגיל עוזי

כך, בעוד שהממשלה גוררת רגליים ביישום המלצות ועדת טרכטנברג, ובהן הרחבת ההיצע של מעונות היום במחיר מפוקח ותוספת של 60 אלף מקומות לילדים במעונות תחת מנגנון הפיקוח הממשלתי, עובדי קריית הממשלה ייהנו מקדימות. כמובן, הכל בפיקוח בטיחותי ופדגוגי ובסמוך למקום העבודה.

המעון, לכשיוקם, יוכל לשמש אלפי הורים: בקריה הירושלמית ממוקמים עשרות משרדים ויחידות ממשלתיות. בימים אלו מסיים המשרד סקר צרכים, אשר נועד לברר את מידת הביקוש למעון כזה בקרב העובדים. יצוין כי בניגוד להחלטת הממשלה, כמה משרדים ממשלתיים עדיין ממשיכים לפעול מתל אביב. ייתכן כי יוזמה כזו תתמרץ אותם להעתיק את משכנם לעיר הבירה.

במשרד התמ"ת אישרו את הפרטים והוסיפו כי "העלות המקסימלית תהיה זהה לעלות במעונות שבפיקוח התמ"ת. הכוונה היא להפעיל את המעון, בשת"פ עם הכנסת, בעוד שנה וחצי. מדובר בהנחייה של שר התמ״ת שלום שמחון, שנענה לבקשת ח"כ עינת וילף להקים מעון יום להורים עובדים (ובעיקר אימהות עובדות) בקריית הממשלה".

(תומר אביטל)

 

בייגה אחרי איזקסון?

 
אירית איזקסון , צילום: קוקו אירית איזקסון | צילום: קוקו אירית איזקסון , צילום: קוקו

אירית איזקסון, יו"ר ישראכרט, הודיעה אתמול על התפטרותה מדירקטוריון אי.די.בי פיתוח. המפקח על הבנקים, דודו זקן, דרש ממנה לסיים את כהונתה בקבוצה מחשש לניגוד עניינים בין תפקידה לחברותה בוועדת האשראי של בנק הפועלים. איזקסון כתבה לנוחי דנקנר, בעלי אי.די.בי: "עשיתי כמיטב יכולתי במסגרת תפקידי לתרום לקידום ענייני החברה". בעקבות מקרה איזקסון, גוברות ההערכות כי גם דירקטורים נוספים המכהנים גם בבנקים וגם בחברות ציבוריות, דוגמת בייגה שוחט המכהן כדירקטור בבנק מזרחי טפחות ובחברה לישראל, יקבלו הוראה דומה. בבנק ישראל סירבו להגיב.

(גולן חזני)

צמיחה במשק

 

אילן בן־דב ורעייתו קרן מיכאלי מצפים לבן - ילדם השלישי של בני הזוג והשישי שלו. נתן חץ, מנכ"ל אלוני חץ ומבעלי החברה, קנה לבתו רכב. ועופרה רייף, בתו של שלמה שמלצר, תחגוג 42 במסעדת התרנגול הכחול בתל אביב. ימים יפים עוברים על המשק הישראלי.

(גולן חזני)

חינוך יצירתי

 

סמנכ"ל ומנהל מינהל הפיתוח במשרד החינוך, יגאל צרפתי, זכה בפרס נציבות שירות המדינה על מצוינות בניהול. הפרס ניתן על ייעול העבודה מול הרשויות המקומיות ומציאת פתרונות יצירתיים לתכנון והקמת מוסדות חינוך.

הפרס לצה"ל

 

צה"ל זכה ביום ראשון האחרון ב־50 אלף שקל מעמותת יד בן־גוריון, לאחר שזכה בפרס השנתי מטעמה. את הכסף יקבל מבנק הפועלים, שבכיריו היו בין הנוכחים: היו"ר יאיר סרוסי, המנכ"ל ציון קינן והמשנה למנכ"ל חנה פרי־זן. עוד נכחו: ליאורה ומיקי פדרמן ומושיק תאומים - שני האחרונים חברי הנהלת יד בן־גוריון. 

   

הקטר החדש

 

ערך הוויקיפדיה של צביקה אורן התעדכן שעות ספורות לאחר שנבחר שלשום לתפקיד נשיא התאחדות התעשיינים החדש במקום שרגא ברוש. על תפקידו החדש אמר ל"כלכליסט": "תעשיית המזון תחת המתקפה של טרכטנברג, כיל ומפעלי הפלדה תחת המתקפה של חוק אוויר נקי. בשנה קשה למשק צריך למתן את החוקים, כדי לא לשפוך את התינוק עם המים".

אורן (64), תא"ל במיל', שימש בעבר כקצין חימוש ראשי בצה"ל. הוא מתגורר בתל אביב, נשוי ואב לשניים. יש לו תואר ראשון בהנדסת מכונות מהטכניון ותואר שני במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה. לאחר שחרורו הקים את עמית תעשיות, המעסיקה כ־80 עובדים. לחברה מפעל בדימונה, שמייצר קרונות ומספק להם שירותי אחזקה. "החזון שלי הוא להקים תעשיית רכבות בנגב ולהיות קטר הצמיחה שלו", סיפר אורן ל"כלכליסט".

(טל ליטמן)

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות