אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נסגרה רשת המעדניות הלא כשרה מעדני אביב צילום: shutterstock

נסגרה רשת המעדניות הלא כשרה מעדני אביב

הרשת מנתה תשעה סניפים והעסיקה בהם כ־100 עובדים, וכן 60 עובדים נוספים במפעל

04.01.2012, 09:00 | גיל קליאן

רשת מעדני אביב הלא כשרה הפסיקה בנובמבר את פעילותה ופיטרה את כל עובדיה, וכן את עובדי מפעל הבשר שלה בבית שמש. הרשת מנתה תשעה סניפים והעסיקה בהם כ־100 עובדים, וכן 60 עובדים נוספים במפעל. כעת המפעל עומד למכירה על ידי עו"ד רמי קוגן, המייצג את העובדים שלא קיבלו שכר על אוקטובר ומחצית נובמבר. כמו כן הגיש קוגן באמצעות עו"ד בת־חן רחמים בקשה לפירוק הרשת.

העובדים טענו בפני בית המשפט כי ב־9 בנובמבר קיבלו הודעה כי החברה לא תוכל לשלם להם שכר וכי הם מפוטרים. העובדים טענו עוד כי לאחר הפיטורים וסגירת המפעל, הגיעו נושים של המפעל ולקחו ממנו ציוד וסחורה.

החברה החלה לפעול ב־1928 בחנות בשוק הכרמל בתל אביב, והתפתחה ברבות השנים לרשת מעדניות. לצד המפעל והחנויות, הפעילה הרשת גם חווה לגידול חזירים בכפר אעבלין, סמוך לקריית אתא. מפעל החברה בבית שמש ייצר מוצרי בשר טרי (חזיר, בקר ועוף), בשר קפוא, נקניקים ונקניקיות, וכן עסק בשיווק פירות ים. החברה היתה בבעלות ארז אוסובלנסקי.

עו"ד רמי קוגן מונה כמפרק זמני לחברת מעדני אביב אוסובלנסקי, ובמסגרת תפקידו זה הוא מוכר את ציוד ונכסי החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

14.
תגובה כללית
אם בעל המפעל אינו יהודי אין בזה בעיה למיטב ידיעתי יש בצפון כפרים של ערבים נוצרים שמגדלים חזירים לי אין בעיה עם זה. לגבי התגובה של מגיב 11 על זה שהוא עובד אז מגיב 12 הוא הגיב למגיב 6 שוקי ולא בגלל שהוא מתגאה בכך שהוא עובד כמו כן הוא אינו אשם בבעיות של קיצונים כמו שלא כל החילונים אשמים בזה שיש עבריינים מסוכנים חילונים והחרדים כן מגנים את הקיצונים שקודם כל הם פוגעים בחרדים עצמם והכי הרבה אינני חרדי אבל תמיד אני עונה לאנשים שמתקיפים חרדים אבא שלי היה חרדי אולטרה הוא שרת בצה"ל כתותחן עשה מילואים ושירת בהג"א ועבד עד זמן קצר לפני שחלה ונפטר תצאו מהבועה יש המון חרדים שעובדים ושירתו בצהל רק מעטים אברכי כולל ואם היה פתרון כולל לגיוס חרדים בהסכמה רוב החרדים היו עובדים בלבן כיום רבים מהם נאלצים לעבוד בשחור כמו כן חילונים לא רוצים חרדים אצלם בקיצור הבעיות גדולות מדי מכדי לפתור אותם ביום אחד צריך להקים וועדה שתגשר בין החרדים לחילונים ובין כל האוכלוסיות כדי להגיע להבנה כללית ולא להמשיך במריבות נצחיות חבל ועצוב שזה כך
משה  |  05.01.12
13.
אבל הנה כמה תוספות
ראשית כל זה שאתה עובד זה לא עושה רושם! אז אתה עובד! אתה אומר את זה כאילו שזה מנהג מגונה, לעבוד. אתה עובד, אבל המגזר שלך לא. אתה צודק גם בנושא ההצגות והתרבות, רק אתמול התגלה בפנינו מערך השכר בתיאטרונים. וזה מזעזע. הגיע הזמן שהאזרחים יתערבו בפוליטיקה ויצביעו ויבחרו את התקציבים למדינה. מה שהכי משך לי את העין בתגובה שלך זה הגינוי להקצנה! אילו לא היית היחיד שמדבר על זה, ולא כמו כל המגזר שלך שפשוט שותק, אז זה לא היה קורה. בכל מקרה... בתור אחד שלא שומר כשרות אני שמח שהמפעל נסגר. נכון, אנשים איבדו את הפרנסה, אבל הדבר הראשון שעולה לי בראש כשאני רואה ידיעה כזאת זה שנעשה צדק. ולא אני לא מהצדקנים הצמחונים, אבל אני שמח. אין סיבה לטבח שעושים בני האדם בכדור הארץ אבל עד שלא פתרנו את הבעיות בנינו לעצמנו אני מנחש שאין על מה לדבר בכלל...
מסכים עם החרדי , מבית שמש תגובה 11  |  05.01.12
11.
תגובה למשמיצים
1. אני באמת מאחל לכל המפוטרים שימצאו פרנסה טובה יותר ומהר. 2. רן, תסביר לי איך אתה חושב באמת שאנשים בעלי משפחות מתבטלים וכו' מניין הם מתפרנסים. כנס בקשה לחנויות באיזורים חרדיים ותראה איך אנשים קונים אוכל במיטב כספם (והמע"מ כלול....) אחרי זה תחליט אם הם מתבטלים. 3. שוקי, אני חרדי למהדרין, אני עובד קשה ומשלם הרבה מס, אתה לא סוחב אותי על גבך ולא מממן אותי. אולי המע"מ הרב שאני משלם בגלל היותי משפחה גדולה, מממנת את מופעי התרבות שאני לא נהנה מהם אלא אתה! 4. אחרי הנ"ל, אני מגנה כל התנהגות שאינה הולמת בשם התורה. לא זו דרכה. יחד עם זאת אני גאה להיות עבד לה' ולא אתנצל על כך!!!!!
חרדי , בית שמש  |  05.01.12
לכל התגובות