אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מענישה את עצמה: גוגל מורידה את דירוג כרום במנוע החיפוש שלה צילום: בלומברג

מענישה את עצמה: גוגל מורידה את דירוג כרום במנוע החיפוש שלה

ענקית הטכנולוגיה נתפסה כשהיא משלמת לבלוגרים כדי לקדם את הדפדפן, הטילה את האחריות על חברת היח"צ - אבל גם נקטה צעד מפתיע

04.01.2012, 15:02 | יוסי גורביץ

גוגל, שהואשמה השבוע בכך שהיא מקדמת את הדפדפן כרום באמצעות תשלום לבלוגרים, בניגוד למדיניות-שלה עצמה, הטילה את האחריות על חברת היח"צ שניהלה את הקמפיין – אבל דחקה לאחור את דירוג כרום בתוצאות החיפוש שלה.

העונש העצמי מהווה צעד מפתיע מצד גוגל, וסביר להניח כי ענקית החיפוש מנסה להוכיח שהיא עומדת בכללים שקבעה-  גם כאשר הדבר אינו משחק לטובתה. הבלוג SearchEngineLand מציין, עם זאת, כי בדרך כלל מענישה אתרים שמקדמים את עצמם בתשלום בהרחקה מהאינדקס שלה לתקופה מסוימת, וכי במקרה הזה היא הסתפקה בפגיעה בדירוג של כרום.

לדברי גוגל האחראית לפרשה היא חברת Unruly Media, שאותה שכרה גוגל כדי לקדם את כרום. Unruly Media לקחה על עצמה את האחריות לתקלה, ואילו גוגל הודיעה כי היא "מעולם לא הסכימה לדבר פרט למודעות מקוונות. נמנענו בעקביות מנתינת חסויות, בכלל זה תשלום לבלוגרים כדי שיקדמו את המוצרים שלנו".

על פי הבדיקה של SearchEngineLand, כרום – שעד אתמול היה התוצאה הראשונה בחיפוש גוגל אחרי המילה "דפדפן" – נדחק לעמוד התוצאות החמישי של גוגל ואחר כך ירד אף למקום ה-73. גוגל הודיעה כי היא תמשיך "להעניש" את העמוד של כרום במשך כחודשיים.

בבלוג מוסיפים כי אחת הבעיות העיקריות של הקמפיין, מלבד קנית הקישורים, היתה בכך שהוא הוביל להצפת תוצאות החיפוש הקשורות ב"כרום" בספאם מסחרי שלתוכן שלו אין כל ערך. גוגל מנהלת זה יותר משנה מאבק נגד תוצאות חיפוש כאלה, בין היתר באמצעות האלגוריתם החדש פנדה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות