אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דני ברנר ואלון ליברמן רכשו את השליטה בשלד הבורסאי פז חן צילום: סיוון פרג'

דני ברנר ואלון ליברמן רכשו את השליטה בשלד הבורסאי פז חן

רכשו 46% ממניות החברה תמורת 10.2 מיליון שקל. בקופת המזומנים של פז חן 12 מיליון שקל

04.01.2012, 14:59 | ענת ציפקין

קבוצת קמורבשליטתו של איש העסקים דני ברנר, וכן איש העסקים אלון ליברמן רכשו היום (ד') 46% מהשלד הבורסאי פז חן בתמורה ל-10.2 מיליון שקל, המשקף מחיר ממוצע של 1.23 שקל למניה, פרמיה של 300% על מחיר הסגירה של המניה טרם ביצוע העסקה, שעמד על 43 אגורות. קמור, ששילמה מחיר של 1.8 שקל למניה, תחזיק 15% מפז חן, וליברמן בכ-31% נוספים.

לאחר השלמת העסקה, הטעונה את אישור הממונה על ההגבלים העסקיים, תישאר קבוצת קלאב הוטל, המחזיקה כיום 54.4% מפז חן, עם אחזקה של 7.45% בלבד בשלד הבורסאי.

מכיוון שקמור וליברמן רכשו את אחזקותיהם בפז חן מקבוצת קלאב הוטל, שהחזיקה טרם העסקה ב-54.4% מהחברה, הם אינם מחויבים בהגשת הצעת רכש מיוחדת (פטור הקבוע בסעיף 328 ב' לחוק החברות, לפיו רכישת גרעין שליטה ממי שמחזיק ביותר מ-45% מהזכויות בחברה פטורה מהצעת רכש מיוחדת, ע"צ).

לפז חן מזומנים וניירות ערך סחירים בערך מצטבר של 12.5 מיליון שקל. את הרבעון השלישי סיכמה פז חן עם רווח של 19 אלף שקל מניהול התיק, ובתשעת החודשים הראשונים של השנה הניב לה תיק ההשקעות רווח של 58 אלף שקל.

קמור, הנסחרת בבורסת תל אביב בשווי שוק של כ-150 מיליון שקל, פועלת בתחום הנדל"ן המניב והספנות ועד לאחרונה בעליה של קמור מוטורס - יבואנית כלי רכב ואופנועי ב.מ.וו, שנמכרה לדלק רכב.

קבוצת קלאב הוטל נמצאת בשליטתו של איש העסקים משה בובליל, שרכש לאחרונה את חלקו (כ-50%) של ניסן חקשורי בקבוצה, והוא מחזיק כיום 100%. בבעלות קלאב הוטל, בין היתר, רשת מלונות בישראל, וכן היא מחזיקה בקלאב הוטל לוטראקי ביוון כמו גם בבלגרד. לקלאב הוטל של משה בובליל שלד בורסאי נוסף – צמיחה - בו היא מחזיקה 83%, בו מנהלת קלאב הוטל תיק השקעות בשווי של 37 מיליון שקל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות