אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפועל תל-אביב: נדחתה תביעת רפי עגיב נגד מוני הראל ואלי טביב צילום: טל שחר

הפועל תל-אביב: נדחתה תביעת רפי עגיב נגד מוני הראל ואלי טביב

עגיב דרש להצהיר כי הוא בעל מניות בקבוצה. במקביל להחלטה זו, הבעלים לשעבר סמי סגול ומשה תאומים, מבקשים לפרק את חברת "הפועל תל-אביב" בשל חובות בהיקף של כ-65 מיליון שקל

04.01.2012, 17:46 | מארק שון

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה היום (ד') תביעה שהוגשה על ידי רפי עגיב כנגד מוני הראל, אלי טביב והחברות המנהלות את מועדון הכדורגל הפועל תל אביב.

בתביעה דרש עגיב להצהיר, כי הוא בעל 8.33% ממניות החברה המנהלת את קבוצת הבוגרים של הפועל תל אביב ובעל 16.67% ממניות החברה המנהלת את קבוצת הנוער של הפועל. עגיב טען, כי הוא זכאי לקבל מניות בחברות הפועל תל אביב מכוח הסכם שנחתם בשנת 2008 בין מוני הראל לבין החברות שניהלו באותה העת את מועדון הכדורגל הפועל תל אביב (בבעלותם של סמי סגול, מושיק תאומים ועגיב).

אלא שבמקביל להחלטה זו הגישו ביום א' האחרון הבעלים לשעבר של קבוצת הכדורגל הפועל תל-אביב, סמי סגול ומשה תאומים, בקשה לבית המשפט המחוזי בתל-אביב לפרק את החברה, שנותרה ללא פעילות מאז מכירת המועדון. הבקשה הוגשה מטעם חברת כתר פלסטיק, שבבעלות כתר אחזקות של סמי ויצחק סגול, וחברה בשם מ.ע-א.ג.ט, שמוחזקת על ידי משה ועירית תאומים. מהבקשה עולה כי כתר מחזיקה בכ-69% מהמועדון והחוב כלפיה עומד על כ-56 מיליון שקל, ואילו החברה של תאומים מחזיקה בכ-23% והחוב כלפיה עומד על כ-8.6 מיליון שקל.

חברת הפועל תל-אביב החזיקה בעבר בקבוצת הכדורגל של המועדון עד למכירתו. מהבקשה עולה, כי הנכס היחידי של החברה הוא התחייבות חוזית מרוכש הקבוצה, להעביר לחברה סכומים בתנאים מסוימים. הדוחות של החברה מצביעים על הפסד מצטבר של למעלה מ-100 מיליון שקל.

ולגבי התביעה של עגיב: בפסק הדין דחתה השופטת רות רונן את כל טענותיו של עגיב, תוך שהיא קובעת כי זכותו של עגיב למניות מכח ההסכם הותנתה בהשתתפותו של עגיב במימון פעילותו של המועדון הכדורגל, בהתאם לחלקו במניות, כפי שעשו בעלי המניות האחרים בחברות.

ביחס לטביב (ולחברות הניהול של הקבוצה), שיוצגו בתיק על ידי עוה"ד יורם זמיר, נעם פורר וסול מאור ממשרד שפיגלמן, קורן, ברק, זמיר ושות', נקבע בפסק הדין, כי כלל אין יריבות בינם לבין עגיב, שהרי הראל הוא שהתחייב להקצות לעגיב מניות בחברות (כנגד השתתפותו במימון הקבוצה). זכות זו היא זכות אישית של עגיב כלפי הראל, אך טביב לא לקח על עצמו שום התחייבות כלפי עגיב.

חברת עגיב ייעוץ וניהול בבעלות עגיב יוצגה באמצעות עורכי הדין ברוך כצמן ויותם בלאושילד. מוני הראל יוצג באמצעות עורכי הדין ישראל עוזיאל ורז נבון ממשרד ליפא מאיר ושות'.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות