אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יצרני ויבואני טונה ושמן זית זומנו לשימוע בוועדת קדמי

יצרני ויבואני טונה ושמן זית זומנו לשימוע בוועדת קדמי

ל"כלכליסט" נודע כי בשימוע יסבירו יצרני הטונה מדוע יש להותיר על כנם את מכסי המגן. ההמלצה המסתמנת עשויה לפגוע קשות במפעלים המקומיים

05.01.2012, 09:55 | טל ליטמן

ועדת קדמי לבחינת התחרותיות בענף המזון תתכנס ליום שימועים נוסף ביום שלישי הקרוב שבמהלכו יופיעו יצרני ויבואני שימורי הטונה סטארקיסט, ויליגר, פילטונה, פרי גליל ושימורי המרכז, וכן יצרנית ויבואנית שמן הזית זיתא, כך נודע ל"כלכליסט".

עוד נודע ל"כלכליסט" כי בשימועים יסבירו יצרני הטונה מדוע יש להותיר על כנם את מכסי המגן (הנעים בשיעור של 12%–45%). גורמים בענף הטונה אמרו ל"כלכליסט" כי ההמלצה המסתמנת של ועדת קדמי להפחית את מכסי המגן תוביל לפגיעה קשה במפעלים המקומיים, לפיטורי אלפי עובדים ולפגיעה בתעשייה הנלווית לשימורי הטונה.

ההערכות הן כי זיתא תציג עמדה ברוח עתירה שהגישה בסוף חודש יולי נגד מועצת הצמחים ומשרדי האוצר והחקלאות. העתירה קראה לבטל את המכסים הגבוהים (כ־6 שקלים לליטר) המוטלים על יבוא חומרי הגלם לשמני הזית, דבר שלטענתה יגרום להורדת המחיר לצרכן ב־30% לפחות. בנוסף, העתירה ביקשה לבטל או לייעל את מחיר המטרה (המשולם ליצרנים) של שמן הזית, הדומה למצב בשוק החלב. לטענת זיתא, המחיר גבוה מדי ומעלה את המחיר לצרכן.

מסקנות הביניים של הוועדה בראשות מנכ"ל משרד התמ"ת שרון קדמי התפרסמו בסוף נובמבר, וקראו לחולל שינויים ניכרים בתחום המזון. הדו"ח הסופי עתיד להתפרסם בסוף מרץ.

ממשרד התמ"ת נמסר: "ועדת המזון תכונס בשבוע הבא לשימועים נוספים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
במקם לבכות שיעברו יתיעלות, למה הצרכן צריך לסבול ?
אמ יותר זול להביא מחול אז נקנה בחול , אמ הם לא מסוגלים להתחרות במחירים שיעברו לייצר משהו. אחר. נמאס ללכת לסופר לשלם. 1000 שקל ולצאת עם עגלה חצי ריקה. וכל האיומים בפיטורים פשוט לא עובדים. ראו חברות הסלולר דיברו דיברו ואף אחד לא הלך הביתה. רוב המזון מיובא לארץ ונארז מחדש כאן וגוזרים עלינו קופון מרתיח פשוט נמאס. האוכל חייב להיות זול יותר נשכל אחד ייצר את מה שהוא הכי טוב בו (לא רק איכות) גם במחיר
גיל  |  07.01.12
1.
הזמינו את החתולים לשמור על השמנת
שימו לב את מי הזמינו , את אורזי הטונה -לא יצרנים!!!! שמייבאים היום חומר גלם ב-0% וגוזרים רווח משום שאין להם תחרות . בכל מפעל אריזה כזה עובדים כ- 50 איש ועל כל יתר האלפים לא מועסקים ע"י מפעלי האריזה , ואלו לא יפגעו הם ימשיכו לעסוק בשיווק והפצה. יש לבטל את המכס על המוצר המוגמר בלבד . לגביי שמן זית - יש להוריד את המכס על מוצר מוגמר בלבד (מבוקבק) אסור לבטל את המכס בשמן זית כחומר גלם - יביא להרס החקלאות ולפגיעה באלפי חקלאים אשר מוצאים את לחמם מהאדמה. זיתא , יד מרדכי,שמן תעשיות אשר מזמן כבר מציפות את הארץ בשמן זית מיובא באצטלה של שמן זית ישראלי.
שוקי , תל אביב  |  05.01.12