אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפתעה: נבחרו ארבעה שופטים חדשים לעליון צילום: צביקה טישלר

הפתעה: נבחרו ארבעה שופטים חדשים לעליון

נועם סולברג, צבי זילברטל, פרופ' דפנה ברק-ארז ואורי שוהם נבחרו לכהן בבית המשפט העליון - כך החליטה באופן מפתיע הוועדה למינוי שופטים, אחרי חודשים של מבוי סתום

06.01.2012, 11:12 | אביעד גליקמן, ynet
הוועדה למינוי שופטים בחרה הבוקר (יום ו') ארבעה שופטים לחדשים לבית המשפט העליון - נועם סולברג, צבי זילברטל, פרופ' דפנה ברק-ארז ואורי שוהם. מדובר בהפתעה, שכן חברי הוועדה העריכו אתמול כי לא תהיה החלטה, לאחר ששר המשפטים יעקב נאמן ונשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש לא הגיעו להסכמות.

בוועדה לבחירת שופטים ישנם תשעה חברים, הנחלקים לשני מחנות - מחנה ביניש ומחנה נאמן. שופטי העליון מרים נאור ואשר גרוניס וחברי לשכת עורכי הדין רחל בן-ארי וחאלד זועבי נמנים על מחנה ביניש, בעוד שהשר גלעד ארדן וחברי הכנסת דוד רותם ואורי אריאל נמנים על מחנה נאמן. כדי למנות שופט עליון נדרש רוב של שבעה, שיטה שהובילה למבוי סתום שנמשך חודשים.

סולברג, שהיה המועמד המועדף על מחנה נאמן, וזילברטל, ייכנסו לתפקיד החדש באופן מיידי. הם יחליפו את איילה פרוקצ'יה ואדמונד לוי שפורשים לגמלאות. ברק-ארז ושוהם ייכנסו לתפקידיהם אחרי פרישתם של הנשיאה ביניש והשופט אליעזר ריבלין בחודשים הקרובים.

הישיבה הבוקר התקיימה על רקע החלטתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להקפיא את חוק לשכת עורכי הדין, שאמור היה להוביל לחיזוק המחנה של נאמן מול המחנה של ביניש, וארבעה ימים אחרי שהכנסת אישרה סופית את "חוק גרוניס" הסולל את דרכו של השופט אשר גרוניס לתפקיד נשיא בית המשפט העליון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות