אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיבידנדים: בוכריס ודגן מאגפים את האופציות צילום: עטא עוויסאת

דיבידנדים: בוכריס ודגן מאגפים את האופציות

בכירי מערכת הביטחון לשעבר ממשיכים ליהנות ממשכורות שמנות. בסופ"ש האחרון אישר דירקטוריון בזן את הקדמת הבשלת האופציות של המנכ"ל פנחס בוכריס. גם מאיר דגן לא יוצא נפסד בגוליבר אנרג'י

08.01.2012, 08:57 | יסמין גיל

זה לא חדש שבכירי המערכת הביטחונית והצבאית פונים בסיום הקדנציה לשוק העסקי, שבו הם זוכים למשכורות עתק. עכשיו נראה שיש להם טריק חדש. כך למשל תא"ל בדימוס פנחס בוכריס, מי שעמד בין היתר בראש יחידת המודיעין 8200 ומכהן כעת כמנכ"ל חברת בתי זיקוק (בזן), שבשליטת החברה לישראל של עידן עופר ופטרוכימיים של דיוויד פדרמן.

פנחס בוכריס , צילום: אוראל כהן פנחס בוכריס | צילום: אוראל כהן פנחס בוכריס , צילום: אוראל כהן

בסוף השבוע האחרון אישר דירקטוריון בזן את הקדמת מועד הבשלת האופציות שניתנו לבוכריס בנובמבר האחרון, וניתנות כעת למימוש החל באפריל 2012 ועד 2015. המשמעות: השווי הכלכלי של האופציות טיפס מ־8.5 מיליון שקל ל־9.15 מיליון שקל, וזאת עוד לפני שכר הבסיס של בוכריס שעומד על כ־3 מיליון שקל בשנה (250 אלף שקל בחודש), וכן טרם מענק אפשרי של עד 3 מיליון שקל בשנה בגין עמידה ביעדים.

חברים נוספים במועדון הבונוסים הם ראש המוסד לשעבר מאיר דגן, מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר צבי זיו ושר העבודה והרווחה לשעבר רענן כהן. השלושה מכהנים כעת כדירקטורים ללא שכר רציף בחברת חיפושי הנפט גוליבר אנרג'י, ובשבוע שעבר אושרה להם חבילת אופציות בשווי של 700 אלף שקל כל אחד.

המכנה המשותף לזוכים החדשים הוא מחירי המימוש לאופציות שקיבלו, השווים למחיר השוק. הדבר מנוגד לרעיון המרכזי שעומד בבסיס מכשיר האופציות, והוא תמרוץ הבכירים להובלת החברה להישגים גבוהים יותר. לדברי רמי קרמין, מנכ"ל גוליבר אנרג'י, "האופציות לדירקטורים הן התשלום היחיד שהם מקבלים. הם הגיעו לחברה רק כי הם מאמינים בה". מבזן לא התקבלה תגובה.

(לירוי פרי)

 

קומדיה של זליגות: אחרי שבוע קשה, אירית איזקסון הגיעה לנוח קצת בקאמרי

לאחר שבוע עמוס במיוחד - שכלל דרישה של המפקח על הבנקים שתתפטר מתפקידה כדירקטורית באי.די.בי פיתוח, במקביל למתקפת האקרים שהביאה לזליגת פרטי כרטיסי האשראי של אלפי ישראלים - הגיעה בשישי בבוקר יו"ר ישראכרט אירית איזקסון להירגע קצת באירוע השנתי של אלו"ט, שנערך בתיאטרון הקאמרי בתל אביב עם ההצגה "קומדיה של טעויות". איזקסון ביקשה שלא להתייחס למתקפת ההאקרים והסתפקה במסירת תודה "לעובדים המסורים שעבדו השבוע קשה". לגבי הלקוחות אמרה: "כל מי שחשבונו נפרץ קיבל עדכון ב־SMS".

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: האירוע השנתי של אלו"ט (4 תמונות)

גם הפרישה של מנכ"ל טבע שלמה ינאי העסיקה את הנוכחים. מנכ"ל אל על אליעזר שקדי נשאל אם גם הוא שוקל מהלך דומה אחרי שבשנים האחרונות פורסם כי פוליטיקאים שונים מחזרים אחריו. שקדי כהרגלו חייך ולא הגיב, אולם רעייתו ענת סיכמה את הנושא ב"No Way".

עוד באו: יו"ר אלו"ט מאיר שני; מנכ"לית הבורסה אסתר לבנון עם אחותה הדס הוטניק, ראש תחום הדרכה בחטיבת מט"ח בתעשייה האווירית; מנכ"ל כיל עקיבא מוזס; מנכ"ל מגדל יונל כהן; יו"ר בנק הפועלים יאיר סרוסי; יו"ר ומנכ"ל אפסילון שמואל פרנקל; מנכ"ל יורוקום־נוקיה אילן גרינבוים; עתליה ושלמה שמלצר ומשה ופנינה אדרי.

גליה מאור יורדת לאילת

 

בסוף השבוע נערך באילת פסטיבל "קלאסי בים האדום", בניהולו האמנותי ובניצוחו של המאסטרו ואלרי גרגייב. בעיצומה של המהומה סביב פרישתה של מנכ"לית בנק לאומי גליה מאור, היא הגיעה לשמוע קונצרטים של ויוואלדי ובטהובן. עוד באו: נגיד בנק ישראל סטנלי פישר ורעייתו רודה, נשיא בית המשפט העליון בדימוס מאיר שמגר, השופטת עדנה ארבל וראש עיריית אילת מאיר יצחק־הלוי.

 

 

גליה מאור ועדנה ארבל, צילום: איתמר גרינברג גליה מאור ועדנה ארבל | צילום: איתמר גרינברג גליה מאור ועדנה ארבל, צילום: איתמר גרינברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

44 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

43.
מה שלא רואים לא חסר .הכל בסדר .
זה תמיד היה . רק שדיברו על זה פחות . אבל גם בעלי השכר הגבוע הם במלכודת . דבש . חלק קטן משכרם הוא .לצורכי קיום . שוטפים . אלה עובדי המדינה . שקשורים לבנק יהב. רוב הפנסיות שלהם . אם הם לא יצאו מישראל . תקועים . באג"ח זבל . קלומר זה כסף סינטטי שנוצר מכלום . ולא מייצר כלום . המנגנון .יצר כסף עצלן שנוצר מכלום . התאוריה הקפיטליסטית . המושרשת . מכוח ההנרציה שלה . על התודעה היא .שמצב זה ישאר ניצחי . לכן הרצון לאחוז במקל משני צדדיו . הוא שרירותי . אבל אין שום קשר לקפיטליזים ולמה שקיים בישראל . ומיבחן התוצאה .הוא החשוב . וכדי להביא את אזרחי המדינה . לרמת קיום סביר . ולפחות ליצור משהו .ששוה לקיום . מוסרי . המאפשר לאוכלוסיה . יציבות . קיומית יציבה . צריכה להיות חלוקה שווה יותר ברמת השכר . ופיקוח על . השירותים שמקבל האזרח . .מהשורה . מיליונרים בכסף תמיד יהיו . כסף זה רק נייר . שאת הערך שלו . מקבלים כאשר מניידים אותו להשקעות טובות שיניבחו . פירות בעתיד . וזה תפקידה של הממשלה . והוא לשמר את הבטחון הכלכלי של האזרחים . ולקבל אחלטות טובות למען איכות חייהם של אזרחיה . למראיית עין הכל ניראה קשורה . בסיכום . ההנהגות בישראל לדורותם . נהגו בתבונה . יתרה . בסבלנות . במתינות .בנו מדינה לתפארת . אם כל הקשיים . שעמדו למשך הדורות . ועל כך מגיע להם בונוסים . וארבה תודה . והעובדות מדברות בעד עצמם . אבל לפעמים יש סטיות . במחזורים בין דוריים . שצריכים תיקון . כדי לייצב תודעה אחראית וסולדריות חברתית . ואם לאותם בעלי ההון יש את הזמן לעשות זאת ירשם לשמם . המכובד . כבוד גדול . לתפארת מדינת ישראל .ארץ ישראל . והעם היהודי . ןהרוצים בשלומינו וקיומנו . של אלה שנכנסו בשלום ויצאו בשלום .
S  |  09.01.12
לכל התגובות