אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שכרו של מנכ"ל יאהו החדש לשנת 2012: 26 מיליון דולר צילום: בלומברג

שכרו של מנכ"ל יאהו החדש לשנת 2012: 26 מיליון דולר

סקוט תומפסון, נשיא פייפאל לשעבר, יקבל משכורת בסיס של מיליון דולר בשנת 2012. מובטח לו בונוס של עד 2 מיליון דולר ואופציות בשווי 16 מיליון דולר. בנוסף יקבל מענק מניות בשווי 7 מיליון דולר

08.01.2012, 09:18 | סוכנויות הידיעות ויוסי גורביץ
חבילת השכר של מנכ"ל יאהו הנכנס תסתכם ב-26 מיליון דולר לשנה הנוכחית. סקוט תומפסון, נשיא פייפאל לשעבר, מונה לתפקיד ביום רביעי ויחל באופן רשמי בתפקידו מחר (ב').

תומפסון יקבל משכורת בסיס של מיליון דולר עבור שנת 2012. מובטח לו בונוס של מיליון דולר נוספים לפחות, והוא עשוי להסתכם בעד 2 מיליון דולר בהתאם לעמידה ביעדים.

חוזה ההעסקה של תומפסון, אשר לא מחייב אותו למספר שנים קבוע בתפקיד, גם מספק לו מענקי מניות נדיבים. תומפסון יקבל השנה מניות בשווי 11 מיליון דולר, ועוד מענק העסקה בהיקף של 5 מיליון דולר.

זה לא הכל, יאהו תפצה את תומפסון עבור איבוד הבונוסים והאופציות שהוא היה מקבל מפייפאל. הוא יקבל בונוס במזומן של 1.5 מיליון דולר ועוד הקצאה של מניות מוגבלות בשווי 6.5 מיליון דולר. מתוך המניות המוגבלות 5.5 מיליון דולר יבשילו במרץ והשאר ב-2013 אם תומפסון יישאר בתפקיד.

עם זאת, חבילת השכר שיקבל תומפסון מתגמדת בהשוואה לזו שקיבלה מנכ"לית יאהו המפוטרת קרול בארץ בשנתה הראשונה בתפקיד. עלות שכרה של בארץ ליאהו היה 47 מיליון דולר, אף על פי שרוב הסכום מבוסס על אופציות שיכול להיות שלעולם לא ימומשו. אנליסט בסיטיגרופ, מארק מהניי, אמר לבלומברג על חבילת הבונוסים של תומפסון כי "היא נראית גבוהה באופן חריג. מצד שני, יאהו לקחו אותו מחברה מצליחה מאוד (פייפאל), הם מעמידים אותו במצב מסוכן".

בתוך כך, יאהו החלה לחפש אחר דירקטורים חדשים לחבר המנהלים שלה - כך דיווח ה"וול סטריט ג'ורנל" בסוף השבוע. חבר המנהלים של יאהו ספג ביקורות נוקבות לאחר שדחה את הצעת הרכישה של מיקרוסופט ב-2008, ועל האופן שבו ניהל את שכירתה והדחתה של קרול בארץ. לדברי הג'רנל, החיפוש אחר דירקטורים חדשים מונהג על ידי הדירקטורית פאטי הארט, מי שהובילה גם את החיפוש אחרי המנכ"ל החדש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות