אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אדידס חוזרת לליגה הבכירה בארגנטינה: חתמה על חוזה חסות עם אסטודיאנטס צילום: אי פי אי

אדידס חוזרת לליגה הבכירה בארגנטינה: חתמה על חוזה חסות עם אסטודיאנטס

החברה הגרמנית חתמה על הסכם חסות לשלוש שנים עם אסטודיאנטס דה לה-פלאטה וזאת למרות שהגישה הצעה נמוכה יותר מחברת הלבשת הספורט הברזילאית טופר

08.01.2012, 17:45 | רונן וודלינגר

לאחר שנה של היעדרות מחולצות הליגה הבכירה של ארגנטינה - היעדרות שנבעה מירידתה של ריבר פלייט לליגה השנייה, חוזרת אדידס לליגה של הגדולים. בסוף השבוע פורסם כי החברה הגרמנית חתמה עם אסטודיאנטס דה לה-פלאטה על הסכם חסות לשלוש שנים, במסגרתו יעטרו שלוש הפסים את החולצות הלבנות-אדומות של האריות ויחליפו בכך את הלוגו של החברה הברזילאית טופר, שהייתה נותנת החסות של הקבוצה בחמש השנים האחרונות.

לגבי המספרים הדעות חלוקות: מרבית האתרים בארגנטינה מפרסמים כי במסגרת ההסכם תקבל אסטודיאנטס 8 מיליון דולר עד 2014 תמורת ההסכם, מה שיהפוך את המועדון לשלישי בארגנטינה מבחינת חסות הלבוש שהוא מקבל. עם זאת, אתר ה"מארקה דה גול" מדווח כי אדידס תשלם למועדון רק חצי מיליון דולר בעונה, כלומר מיליון וחצי דולר בסך הכל. זאת ועוד, האתר מדווח כי לטופר הייתה שמורה הזכות להשוות כל הצעה שמקבלת אסטודיאנטס וכי בכיר בטופר צייץ השבוע בטוויטר כי החברה אף העבירה לאסטודיאנטס הצעה על סך 700 אלף דולר בעונה, כלומר 200 אלף דולר יותר מההצעה של אדידס.

אם כך, מה גרם לאסטודיאנטס לדחות את ההצעה של טופר באופן שחושף אותה לתביעות מצד החברה הברזילאית? לפי האתרים יש לכך שתי סיבות מרכזיות: הראשונה היא שהסכם עם אדידס יכול לחשוף את אסטודיאנטס לשוק העולמי באופן משמעותי הרבה יותר מזה של טופר, שנהנית אמנם מפופולאריות בדרום אמריקה, אבל מוכרת הרבה פחות ברמה הגלובלית (ולא לבלבל עם חברת האופנה טופר, שהייתה להיט בארץ בשנות השמונים). הסיבה השנייה היא העובדה שחואן סבסטיאן ורון, קפטן אסטודיאנטס, ידוע כמקורב לחברה הגרמנית ונועל את נעליה מזה שנים.

כיום, הקבוצה בעלת הסכם החסות הגדול בארגנטינה היא האלופה בוקה ג'וניורס, שמקבלת מנייקי 7.5 מיליון דולר לשנה. שנייה ריבר פלייט, שלובשת אדידס מאז 1982 ומרוויחה כיום מההסכם 4 מיליון דולר בשנה. אם אסטודיאנטס אכן תרוויח מעט יותר מ-2.5 מיליון דולר בשנה, כפי שטוענים מרבית האתרים, הרי שהיא תקדים בכך את אינדפנדיאנטה, שמקבלת 2.3 מיליון דולר בשנה מחברת פומה.

כך או כך, אדידס תחזור להלביש את הפינצ'ה ראטאס מלה-פלאטה לאחר שכבר נתנה חסות לקבוצה בין השנים 1988 ל-1994. את הופעת הבכורה שלה במדים החדשים תקיים אסטודיאנטס בטורניר הקיץ שמתקיים בעיר מאר דל-פלאטה. ביום שלישי הקרוב תפגוש הקבוצה את ראסינג קלוב ושלושה ימים אחר-כך את ריבר פלייט עצמה. במה שנוגע לריבר, הרי שלמרות השנה הקשה שעברה על המועדון, בארגנטינה מספרים שהרעש הגדול שסבב את הירידה ההיסטורית גרם דווקא לעלייה גדולה במכירת מוצרי המועדון, מה שתרם בעקיפין גם לאדידס.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות