אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המכללה למינהל משיקה תוכנית לקידום החינוך הפיננסי צילום: נועם מושקוביץ

המכללה למינהל משיקה תוכנית לקידום החינוך הפיננסי

התוכנית פונה למספר קהלי יעד ומתמקדת בנושא כלכלת הפרט והמשפחה. פרופ' יוג'ין קנדל, ראש המועצה הלאומית לכלכלה ויועץ ראש הממשלה לכלכלה, בירך על התוכנית

09.01.2012, 12:14 | ליאור בן דוד

המסלול האקדמי המכללה למינהל, משיק תוכנית לקידום החינוך הפיננסי בישראל. מטרת התוכנית להעלות לסדר היום הציבורי את חשיבות החינוך הפיננסי לציבור הרחב, וזאת בשל הואקום שנוצר בכל הנוגע לידע הציבורי בתחום הצרכנות הפיננסית. בראש התוכנית עומד גיל גרשלר, מרצה בכיר בבית הספר לכלכלה של המסלול האקדמי המכללה למינהל.

התוכנית פונה למספר קהלי יעד ומתמקדת בנושא כלכלת הפרט והמשפחה. קורסים אלו יקנו לסטודנטים את הכלים החשובים והידע להתנהלות כלכלית מושכלת, ויכשירו אותם להיות מנהיגי דעת קהל בתחום – ידע אשר יאפשר להם לשמש בעתיד כמרצים בנושא. בהמשך תכלול התוכנית הכשרות לאנשי אקדמיה ותעשייה; שיתופי פעולה עם גופים ציבוריים ועסקיים אחרים לקידום החינוך הפיננסי; כנסים, אירועים ועוד.

פרופ' יוג'ין קנדל, ראש המועצה הלאומית לכלכלה ויועץ ראש הממשלה לכלכלה, בירך על יוזמת התוכנית במסלול האקדמי המכללה למינהל, ואמר כי "אזרחים רבים מקבלים החלטות כלכליות הרות גורל ללא הבנה וידע מספק. אין ספק שאוריינות פיננסית תועיל לאזרחים ולמשפחות לשפר את מעמדם הכלכלי ובסופו של דבר תסייע למשק כולו".

גיל גרשלר, ראש התוכנית וחבר בפורום החינוך הפיננסי של המועצה הלאומית לכלכלה: "היעדר חינוך פיננסי מינימלי של האזרחים גורר בעייתיות רבה בניהול חסכונות הציבור, מגביר תנודתיות בשוק ההון ומפריע לצרכנות התקינה. ידע פיננסי מינימלי היה פותר חלק גדול מבעיות חוסר התחרותיות כפי שבאו לידי ביטוי במחאת רוטשילד. התוכנית הוקמה מתוך רצון להעניק חינוך פיננסי חיוני לכמה שיותר סטודנטים ואזרחים ולא רק לאלו הלומדים מקצועות רלוונטיים".

גרשלר הוסיף, כי הוא מקווה שגופים אחרים בישראל יצטרפו אף הם למהלך שהמסלול האקדמי המכללה למינהל מוביל, וזאת לאור חשיבותה הרבה של הסוגיה.

זאב נוימן, נשיא המסלול האקדמי המכללה למינהל, מסר: "לקחי העבר מלמדים כי היעדר חינוך פיננסי עשוי להוביל לאירועי מאקרו כלכלה בעייתיים כגון לקיחת משכנתאות הסאב פריים על ידי אזרחים שלא הבינו את משמעות צעדיהם, ולבסוף גררו את הכלכלה הגלובלית למיתון חריף".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות