אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הארכות מעצר בפרשת הבנק המחתרתי צילום: אוראל כהן

הארכות מעצר בפרשת הבנק המחתרתי

בית משפט השלום בראשון לציון האריך ב-4 ימים את מעצרו של דורון אלעזר וב-3 ימים את מעצרם של מנחם מגן, זזה ממיסטבאלוב ועוד כמה חשודים

09.01.2012, 16:27 | הדר קנה

הארכות מעצרים בפרשת הבנק המחתרתי שפעל בבורסת יהלומים. בית משפט השלום בראשון לציון האריך ב-4 ימים את מעצרו של דורון אלעזר, ב-3 ימים את מעצרם של מנחם מגן, זזה ממיסטבאלוב , מרים יוסיפובוף, גבי יוסיפובוף, מאיר אוחנה, דוד בצלאל בני אדיר ועוד.

אתמול בשעות הבוקר, הגיעו חוקרי יאח"ה-להב 433 וחוקרי רשות המסים למשרדי הבנק המחתרתי שבמתחם הבורסה, לבתי החשודים וכן לבתי עסק שפעלו עימם או בשליחותם. 16 חשודים נעצרו, כמו-כן נתפסו סכומי כסף ומסמכים.  

מחומר הראיות שנאסף עולה כי החשודים עסקו באופן שיטתי בהלבנת כסף בסכומים נכבדים וללא דיווח, תוך פעילות עם גורמים שונים בארץ ובחו"ל. כמו כן החשודים עסקו גם בהמרת מט"ח ומתן הלוואות שלא כדין. כתוצאה מפעולתם, גרפו החשודים רווחים כספיים ניכרים ממעשיהם. על פי החשד, החשודים עשו שימוש במשרדיהם בבורסה ובמקומות נוספים, להפעלה במשך שנים של בנק בלתי מדווח, בו מתנהלת פעילות פיננסית- בנקאית - הלוואות, העברת כספים לחו"ל, ניכיון צ'קים, המרות מט"ח - בהיקפים של מיליארד שקל. מהחקירה עלה חשד כי הפעילות הפיננסית האסורה, הוסוותה כפעילות לגיטימית של מסחר ביהלומים.  

החקירה מתנהלת באמצעות: כוח המשימה למלביני הון מקצועיים בלהב 433, המפלג לחקירות כלכליות ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) -להב 433 בשיתוף יחידת יהלו"ם וחוקרי מע"מ ירושלים ברשות המסים ופרקליטות מיסוי וכלכלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות