אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי מרוויח יותר, טניסאי או כדורגלן? צילום: אי פי אי

מי מרוויח יותר, טניסאי או כדורגלן?

חישוב שנעשה מצא שנובאק ג'וקוביץ' הרוויח כמעט 5 מיליון דולר יותר משחקן ממוצע של ברצלונה. נשים בטופ 100 העולמי מרוויחות כמו כדורגלן בליגת כדורגל בכירה

10.01.2012, 13:55 | אסף רותם

הגרנד סלאם הראשון של העונה, האוסטרליאן אופן שיעניק למנצח בו את הסכום הגדול בכל הזמנים, 2.3 מיליון דולר אוסטרליים, יתקיים בקרוב.

המנצחים שיקבלו הכי פחות בטורניר יהיו הזוכים בטורניר הזוגות המעורבים שיקבלו 135 אלף דולר. כדי לשים את זה בקונטקסט ניתן לומר ששחקן טניס שזוכה בטורניר הזוגות המעורבים יקבל יותר ממה אוסטרלי ממוצע מרוויח בשנה. בכל מקרה, אתר sportingintelligence מצא לנכון להשוות ולהגיע למסקנות לגבי מי מרוויח יותר – 100 שחקני הטניס המובילים בעולם או שחקני ספורט קבוצתי מובילים.

נובאק ג'וקוביץ', למשל, זכה ב-12.6 מיליון דולר ב-2011, הרבה יותר מה-7.9 מיליון דולר הממוצעים שמרוויח שחקן בברצלונה – הקבוצה עם תקציב השכר הגבוה ביותר בעולם. שחקנית הטניס המרוויחה ביותר בעולם ב-2011, פטרה קויטובה, זכתה ב-5.12 מיליון דולר ב-2011. יותר מהממוצע של שחקן מנצ'סטר יונייטד.

שחקניות טניס ב-100 הראשונות מרוויחות יותר בממוצע משחקן ב-MLS או שחקן בליגה הסקוטית.

אבל מה שמפריע לטניסאים זה האחוז מההכנסות שהם מקבלים מטורנירים. בערך רק עד 13% מההכנסות הכלליות של הטורניר. למשל טורניר ווימבלדון חילק לשחקנים בשנה שעברה 14.6 מיליון ליש"ט מהכנסות של כ-120 מיליון ליש"ט. ב-NFL, למשל, שחקנים לוקחים 50% מההכנסות וב-NBA עוד יותר. גם בכדורגל, רוב הכסף שנכנס הולך למשכורות שחקנים.

בכל מקרה, על פי החישובים - שחקני טניס מובילים מרוויחים על המגרש (ללא הסכמי חסות וספונסרשיפ) יותר מאשר כדורגלנים ושחקנים בענפי ספורט קבוצתיים. וגם טניסאיות.

למשל סרינה וויליאס, מקום 10 בעולם, הכניסה מפרסים 1.98 מיליון דולר. כמו שחקן בנאשביל פרדטורס מה-NHL. שחקנית במקום ה-50 בעולם מכניסה כמו שחקן בלוס אנג'לס גאלקסי (439 אלף דולר בשנה). השחקנית מספר 100 בעולם מרוויחה כמו שחקן ממוצע בהיברניאן הסקוטית (204 אלף דולר בממוצע).

בגברים, ניקולאס אלמארגו, מקום 10 בעולם, מרוויח בממוצע כמו שחקן בלברקוזן (1.57 מיליון דולר), אנדראס ספי, מקום 50 בעולם, מרוויח כמו שחקן בניו יורק רד בולס מה-MLS – כ-560 אלף דולר בממוצע. השחקן מספר 100 בעולם, סימונה בוללי, מרוויח כמו שחקן בנומאנסיה הספרדית (294 אלף דולר בממוצע).
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
חוסר דיוק
תקחו משכורת ממוצעת של 200 כדורגלנים המשתכרים במשכורת הגבוהה ביותר לעומת ממוצא משכורת של 200 הטניסאים הראשונים בעולם. מטניסאי תורידו הוצאות מאמן, טיסות,מלונות,פסיכולוג,ציוד, בדיקות רפואיות,פציעות. מהכדורגלנים אין מה להוריד, אין להם שום הוצאה על חשבונם, בנוסף לא משנה איך הם ישחקו והאם הם יפצעו-הם תמיד ירוויחו אותו דבר. לסיכום: לא מתאים לאתר שלכם לנפק כתבה כה לא רצינית ורדודה. חוץ מזה השנה נואבק נתן עונה פנומלית , בדרך כלל טניסאי במקום הראשון מרוויח 7,8 מליון בשנה, השני מרוויח 6,7, השלישי מרוויח 5,6 הרביעי 4,5 ומהמקום החמש עשרה הרווח הוא מליון ומטה. קחו כדורגלן עם המשכורת 15 בעולם ותראו כמה הוא מרויח ללא שום הוצאה
שם  |  12.01.12
11.
כל המגיבים צודקים ובנוסף - 100 הטובים בעולם בטניס
נגיד 100 הראשונים בגברים + 100 הראשונות בנשים + אולי 20 זוגות קבועים (נניח 50 לכל היותר) בסך הכל אפשר לומר ש 300 איש מרוויחים יפה מטניס, לעומת זאת בלוזון ליג הקיקיונית משחקים יותר כדורגלנים (אלעק) ונגיד ש 150 משתכרים לא רע. בנוסף - מה אורך הקריירה הממוצעת בטניס, הרי בגיל 30 כבר כמעט כולם גמרו את הסוס ורובם הרבה לפני (27 כזה), לא כולם ציפי אובזילר. כדורגלנים יכולים למשוך עד 35 ואפילו 40 (שוערים/ניסים כהן).
11.01.12
10.
ומי משלם על הנסיעות של הטניסאים לכל המקומות בעולם?
אתם שוכחים ששחקני הכדורגל והכדורסל לא משלמים על הנסיעות של עצמם ויש גם דמי השתתפות בטורנירים. ככה למשל דודי סלע, טניסאי טופ 100, היה חייב כסף לבית הספר שבו למד טניס כי היה פצוע כמה שנים. לא כזה טריוויאלי. תבדילו בין הכנסות לבין רווח.
רענן  |  10.01.12
9.
תעשו חישוב של זמן המאני טיים, ותגלו שהטניסאים מרוויחים עשירית מכדורגלנים יחסית
בטניס, גראנד סלאם אורך שבועיים. בשביל לקחת את הטורניר צריך לנצח 7 משחקים רצופים. כל יומיים משחק של הטוב מ 5 מערכות (בממוצע 2.5-3 שעות למשחק). כפול 7 משחקים זה 20 שעות משחק (רק משחק, ללא אימונים), כלומר 13 משחקי כדורגל בשבועיים, לבד על המגרש, כמעט תמיד במדינה זרה, אין מאמן שיעזור, אין להציץ בשעון לדעת מתי יסתיים (אי אפשר לדעת), אין חילופים אם אתה עייף, אין חילופים אם אתה פצוע. וכל זה רק בגראנד סלאם בודד. תעשו השוואה בין כמות שעות משחק בשנה של מסי לעומת כמות שעות משחק של דג'וקוביץ'. לא תחרות. מסי מרוויח פי כמה על כל דקת משחק. תעשו השוואה כמה פעמים מסי נוגע בכדור במשחק, וכמה פעמים דג'וקו נוגע בכדור במשחק. מסי מרוויח בערך 10,000$ על כל נגיעה בודדת בכדור. תבדקו אותי.
אלון  |  10.01.12
8.
לא לעניין ולא מדויק
קודם כל מגיב 3 צודק יש להם הוצאות על מאמנים טיסות מלונות ( למרות שהבכירים מקבלים את הלינה חינם - כי הטורניר מזמין אותם ) אבל אל תשכחו ששחקני טניס לא מקבלים משכורת השכר בשנה אחת יכול להיות גבוה אבל שנה אחרי זוכים בפחות טורנירים אז מקבלים פחות, ויותר מהכל כשהם נפצעים ולא משחקים אין להם הכנסות אבל ההוצאות ממשיכות, כגון טיפול רפואי וכו, בקיצור ספורט לא פשוט מבחינה כלכלית תשאלו את דודי סלע וגם שחר פאר. הכדורגלנים מקבלים תשכר בכל מקרה וזה שכר בלי הוצאות ככה שאין מקום להשוואה, צריך אולי להשוות טניסאי עם מי שמשחק גולף או מי שמשתתף בספורט יחידני אחר
נו באמת , חול  |  10.01.12
לכל התגובות