אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פינוי־בינוי ראשון בקריית מוצקין צילום: גיל נחושתן

פינוי־בינוי ראשון בקריית מוצקין

לכלכליסט נודע: חברת שיכון ובינוי מנהלת מו"מ לביצוע הפרויקט במשותף עם חברת אופק בטאן. היקף המכירות הכולל מוערך ב־360 מיליון שקל

11.01.2012, 09:02 | דותן לוי

חברת שיכון ובינוי בוחנת בימים אלה פרויקט לפינוי־בינוי בקריית מוצקין בשיתוף עם החברה אופק בטאן, כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בפרויקט ראשון מסוגו בקריית מוצקין. הפרויקט ממוקם ברחוב יוספטל, המתאפיין בבנייני שיכון בני שתי קומות.

המתחם, שמשתרע על פני 35 דונם, הוכרז כמיועד לפינוי־בינוי על ידי משרד השיכון ב־2006 ותוקף התוכנית צפוי להסתיים בסוף שנת 2012. לתוכנית יש תב"ע מאושרת, אשר כוללת את הריסתם של 11 בניינים בצדו האחד של הרחוב, ובנייה של 7 בניינים בני 14–18 קומות הכוללים בסך הכל 449 יחידות דיור ומשקפים יחס של 1:5 (בנייה של 5 דירות על כל דירה שתיהרס). שיכון ובינוי מנהלת משא ומתן על ביצוע חלקו הראשון של הפרויקט, הכולל פינוי של 48 דירות ביוספטל והקמתן של כ־280 אחרות.

הפנייה לביצוע הפרויקט התבצעה ביוזמתם של 48 דיירים - כמחצית מבעלי הדירות ברחוב - באמצעות עו"ד ירון טיקוצקי, שותף מייסד במשרד עורכי דין דורון, טיקוצקי, צדרבוים, עמיר, מזרחי. בשלב ראשון בחנו הדיירים כמה חברות וחתמו על מסמך הסכמות עקרוני לביצוע הפרויקט, שלפיו הם צפויים לקבל דירות 4 חדרים בשטח של כ־110 מ"ר. לדברי עו"ד טיקוצקי, בהמשך לפרויקט זה הוא בוחן בימים אלה שורה של חברות יזמיות וקבלניות הפועלות בתחום, לשם קבלת הצעות בנוגע לחלקו השני של הפרויקט בהמשך הרחוב.

היקף המכירות בפרויקט המלא מוערך ב־360 מיליון שקל (לא כולל שווי דירות התמורה שיימסרו לדיירי הרחוב במקום דירותיהם הישנות). שיכון ובינוי פועלת כבר היום בתחום הפינוי־בינוי ומבצעת בשיתוף עם חברת תדהר פרויקט ל־180 יחידות דיור בקריית אונו. משיכון ובינוי נמסר כי הפרויקט נבחן יחד עם פרויקטים נוספים שהחברה בוחנת מעת לעת. לא ניתן היה להשיג את תגובתה של אופק בטאן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות