אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דפני ליף שוב פונתה מהדירה: "להוציא אוהל?" צילום: אריאל בשור

דפני ליף שוב פונתה מהדירה: "להוציא אוהל?"

חצי שנה אחרי הפינוי שהוביל למחאה, דפני ליף שוב חסרת בית. "אני ושותפי לדירה קיבלנו הודעה שעלינו לפנות את המקום", כתבה בפייסבוק. המסקנה שלה: "הכול יקר"

11.01.2012, 10:46 | יואב מלכה, ynet
עוד גל מחאה בדרך? כחצי שנה לאחר שחוזה השכירות שלה נגמר, דבר שהוביל לפתיחת אירוע בפייסבוק, להקמת כמה אוהלים בשדרות רוטשילד ובסופו של דבר למחאה החברתית הגדולה בתולדות ישראל, דפני ליף שוב מפונה מהדירה.

גם הפעם, אחת ממנהיגות המחאה ששככה מאז הודיעה על כך בפייסבוק. "דז׳ה וו מתסכל מאין כמותו. לפני כיומיים קיבלנו אני ושותפי לדירה הודעה שעלינו לפנות את המקום עד סוף פברואר", כתבה ליף והצביעה על המסקנה שלה משלב חיפוש הדירות. "הכול יקר, ובבקשה אל תגידו 'לכי תגורי בפריפריה', כבר היינו שם! מה אומרים? אולי אוציא אוהל?", כתבה בבדיחות, והוסיפה סמיילי.

"לגור עם ההורים - גזר דין לא פשוט"

 

בשיחה עם ynet, אמרה ליף כי חוזה השכירות עמד להיגמר ובעלי הבית סירבו להאריך אותו. "הפינוי הזה הפתיע אותי, והתסכול הולך וגובר כשאני רואה את מחירי הדירות. הם אמנם לא עלו, אבל עכשיו מעלים את מחירי החשמל והדלק, והכל הופך להיות יקר יותר".

היא קיוותה שגורלה לא יהיה דומה לזה של צעירים רבים אחרים: "כל יום אני שומעת על עוד אנשים שחוזרים לגור עם ההורים שלהם. מכיוון שאין לי רישיון, זה גזר דין לא פשוט לחזור לגור עם ההורים". בהשוואה למצב ביולי 2011, אמרה ליף כי "מצד אחד שום דבר בבית המחוקקים לא זז, לפחות לא לטובה, ומצד שני בחברה הישראלית משהו באמת השתנה. המחאה אף פעם לא נגמרה, ממש לא".

ליף התגוררה עד יולי האחרון בדירת שני חדרים בתל אביב, ביחד עם שותפתה. במהלך אותו חודש הודיע לה בעל הבית כי עליה לפנות את הדירה, לפני שיחלו בבניין עבודות שיפוצים. ליף ביקשה לחזור להתגורר בדירה בתום העבודות, ומשנענתה בשלילה החליטה לפתוח במחאה ברשת, שהובילה בשיאה ל-400 אלף איש ברחובות. 

ביום שבת האחרון הגיעה ליף למאהל בשכונת התקווה בדרום תל-אביב והשתתפה בהפגנה נגד כוונת העירייה לפנותו. ליף, שחגגה אז את יום הולדתה ה-26, אמרה כי "לא יכולתי למצוא דרך טובה יותר לבלות את יום ההולדת, מאשר כאן עם האנשים שהגיעו מכל הארץ לוודא שלא זורקים כאן אנשים לרחוב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
בואו נסבסד ביחד את אלה שרוצים לגור בת"א...
אין לך רשיון? יש אוטובוסים. את יכולה להשכיר בלוד / ברמלה / בכפר שלם במחירים יותר נמוכים מאשר בשנקין פינת יוחנן הסנדלר. מספיק. המחירים יקרים מדי... אולי נסבסד מהכסף שלנו את המגורים שלך ועוד כמה שנים ניכנס לאותו משבר שקיים באירופה. חלאס כבר עם הילדותיות וחוסר ההבנה הבסיסי בתהליכים כלכליים שהתרחשו לאורך ההיסטוריה. ותפסיקי עם ההשוואות הלא קשורות למדינות אחרות ששונות מאיתנו בכל פרמטר אפשרי. תגידי תודה שיש לך עבודה ואין פה 25% אבטלה. חוצפנית! אני לא צריך לממן את הלטה שלך ברוטשילד.
נתי , נתניה  |  11.01.12
לכל התגובות