אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השבוע/ מקלחות קרות צילום: יוני המנחם

השבוע/ מקלחות קרות

הרבה צקצוקים עוררו יאיר לפיד ונועם שליט עם הצטרפותם לגוב הפוליטי, אך הישראלי המיואש בהחלט זקוק לקצת שפיות במליאה המקצינה. לח"כית המורחקת אנסטסיה מיכאלי נמליץ, בינתיים, לכבות שריפות במקום ללבותן

12.01.2012, 10:11 | תמי ארד

כמה אמוציות השתחררו השבוע לאטמוספרה. ולא בשל הפגנת בני העדה האתיופית בקריית מלאכי, אם מישהו במקרה תהה. רגע אחרי שיאיר לפיד הודיע שהוא נכנס לפוליטיקה, הפוליטיקאים והעיתונאים - שתיים מהקבוצות היותר ורבליות באוכלוסייה - בעטו את לפיד מצד אחד של המגרש הפוליטי לצדו השני, בהנאה גלויה.

"מה הוא כבר עשה בחיים שהוא רץ לפוליטיקה?", הדהדה התהייה. "הוציא כמה ספרים. הגיש את 'אולפן שישי'. האם זה מכשיר אותו להיות, למשל, שר הבריאות, שר התיירות או שר הדתות?". אני לא יודעת לומר אם הוא מוכשר כמו יעקב ליצמן, סטס מיסז'ניקוב או יעקב מרגי, בחירה אקראית לגמרי של שלושה מחברי הממשלה, אבל נדמה לי ששלי יחימוביץ', גם היא עיתונאית לשעבר, הוכיחה שהיא פרלמנטרית חרוצה, מוכשרת לא פחות מהמוזכרים מעלה, והצליחה להיבחר לראשות מפלגה העבודה בזכות ולא בחסד.

מנקודת מבטי הצרה, המעשה של לפיד הגיוני כמו לקפוץ ממטוס עם מצנח שאף מקפלת מצנחים לא מוכנה לחתום שקיפלה, אבל כזה שראוי להערכה.

שלי יחימוביץ ונועם שליט השבוע בבית ברל , צילום: יריב כץ שלי יחימוביץ ונועם שליט השבוע בבית ברל | צילום: יריב כץ שלי יחימוביץ ונועם שליט השבוע בבית ברל , צילום: יריב כץ

אם לפיד יצליח לנגוס בגוש הימין, ואם יצליח להצדיק את הוויתור על המשכורת הנאה ועל משבצת הרייטינג, רק ימים יגידו. הישראלי המיואש והפאסיבי יכול להמשיך לצקצק בלשונו, אבל הוא זקוק לאנשים כמו לפיד ויחימוביץ', שיתפסו מקומות בבית הנבחרים, ייצגו אותו ויכניסו רוח פלורליסטית שפויה למליאת הכנסת ההולכת ומקצינה.

גם נועם שליט זכה למקלחת קרה אחרי שהודיע על הצטרפותו לפוליטיקה. אילו היה מצטרף לישראל ביתנו, אפשר היה לטעון שניצל את הפרסום שזכה בו, אבל במפלגת העבודה אף אחד לא מסדר לו ג'וב, ואם יגיע לכנסת יהיה זה אחרי שיכתת רגליים ויזכה באמון חברי המפלגה. נועם לא צריך לספוג עונש הרחקה מפעילות ציבורית. הוא לא ניצל אף אחד, גם לא את אלה שתרמו לקמפיין.

נועם השיב את בנו, וסייע לציבור הישראלי להשיב לעצמו את הערכים שעליהם הוקמה המדינה הזאת. ואני לא מקנאה במשפחה של השבוי הבא שתיאלץ להילחם במסקנות ועדת שמגר.

שלא כמו שליט, אנסטסיה מיכאלי, דוגמנית לשעבר ומגישת טלוויזיה, הגיעה לכנסת בזכות האח הגדול של סיעת ישראל ביתנו, שגם עשוי להרחיק אותה מהבית אם יחפוץ בכך, אחרי שתסיים לרצות את העונש שהטילה עליה ועדת האתיקה.

כדי שלא תשתעמם במהלך חודש ההרחקה, מוזמנת ח"כ מיכאלי להוכיח אזרחות טובה מהי. היא יכולה, למשל, להתנדב בתחנת הכיבוי הקרובה לביתה. כך תוכל לספק את היצר שהציף אותה לפתע בלי התראה, לכבות שריפות במקום ללבותן, ואפילו להספיק להגיע בזמן הביתה לקלח ולהתיז מים פושרים על שמונת ילדיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות