אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעלות הורידה את דירוג האשראי של קרדן ישראל בדרגה אחת צילום: עמית שעל

מעלות הורידה את דירוג האשראי של קרדן ישראל בדרגה אחת

הסיבה: פיצול החזקותיה של קרדן אן. וי, הוסב לקרדן יזמות, חברת האם החדשה של קרדן ישראל, חוב של 280 מיליון שקל. התוצאה: יחס החוב למאזן של קרדן ישראל עלה ל-54%

11.01.2012, 18:43 | שהם לוי

מעלות החליטה להוריד את דירוג האשראי של קרדן ישראלבדרגה אחת בשל העלייה במינוף החברה לרמה של כ-54%, שהוא מעבר למינוף שמעלות מעריכה שמתאים לדירוג הקודם של החברה.

בחישוב המינוף של קרדן ישראל, כללה מעלות את החוב הפיננסי ברמתה של קרדן יזמות יחד עם החוב הפיננסי של קרדן ישראל, בעוד שהשווי הנכסי הנקי משקף את השווי המוערך של החברות התפעוליות של קרדן בתוספת השווי המוערך של חברת מילגם.

הסיבה העיקרית להורדת דירוג האשראי של מעלות היא שפיצול החזקותיה של קרדן אן.וי הסב לקרדן יזמות, חברת האם החדשה של קרדן ישראל חוב של 280 מיליון שקל.

"לתפיסתנו, החוב החדש שגויס במסגרת הפיצול הינו למעשה חוב שנלקח על בסיס השווי הנכסי של קרדן ישראל בתוספת שווי הפעילות של מילגם. בשל כך, חוב זה ישורת על ידי הנכסים הנ"ל, אם בדרך של מכירתם, משיכת דיבידנד או מימוש מחדש על בסיס שווי הנכסים", כתבו עוד במעלות.

הבשורה המעודדת עבור קרדן ישראל היא שמעלות החליטה להסיר את החברה מרשימת המעקב עם השלכות שליליות.

"תחזית הדירוג היציבה משקפת את הערכתנו כי בטווח הקרוב לא צפויים שינויים מהותיים בהרכב הנכסים הנוכחי וכי החברה תשכיל לשמור על רמת מינוף של עד 60% התואמת את דירוגה הנוכחי", כתבו במעלות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות