אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"לשופרסל מותר, ולנו אסור?" צילום: צביקה טישלר

"לשופרסל מותר, ולנו אסור?"

מנכ"ל רבוע כחול זאב וורמברנד תוקף את החלטת הממונה על הגבלים שלא לאשר למגה לרכוש שניים מסניפי רשת ממן. "נגיש עליה ערעור", הוא מבטיח

12.01.2012, 08:16 | גיל קליאן

מנכ"ל אלון רבוע כחול, זאב וורמברנד, מפעילת רשת מגה, יוצא נגד החלטת הממונה על הגבלים עסקיים דיויד גילה, שלא לאשר לרשת הקמעונאית לרכוש שתי חנויות של מחסני ממן בבאר שבע ובחדרה. וורמברנד טוען כי הרכישה לא תפגע משמעותית בתחרות על לבו של הצרכן בכל אחד מהאזורים, וטוען כי החלטה זו מנוגדת להחלטות שקיבלה בעבר רשות ההגבלים לגבי המתחרה שופרסל. בשל כך, שוקלת כעת אלון רבוע כחול לערער על ההחלטה.

וורמברנד טוען כי "לפני הכניסה למכרז על חנויות ממן בדקנו את עצמנו מראש, אם אנחנו יכולים לרכוש את החנויות מבחינה חוקית. הנתונים שיש בידינו, והם נתונים שגם העברנו לממונה, הראו שאנחנו רחוקים מאוד מהרף שנקבע בעבר לרכישות כאלה".

מגה ביקשה לרכוש ארבעה מסניפי רשת מחסני ממן. בדיקת רשות ההגבלים העלתה כי בעוד שבערים אור עקיבא ואשקלון לא מעלה רכישת הסניפים על ידי מגה חשש לפגיעה משמעותית בתחרות, הרי שבערים חדרה ובאר שבע המצב אינו כך. לדברי וורמברנד, בשנה האחרונה נוספו באזור חדרה סניפים של שופרסל דיל ויינות ביתן - שהוסיפו 20% שטחי מסחר. כמו כן הוסיף מנכ"ל רבוע כחול כי כבר ברבעון הראשון השנה עומדים להתווסף באזור באר שבע סניפים של הרשת החרדית אושר עד ושל רמי לוי שיווק השקמה.

במקביל מזכיר וורמברנד כי ב־2010 הכשיר הממונה השתלטות של שופרסל על כמה סניפי מגה, כאשר לפחות במקרה של סניף אחד שאושר היה מדובר בסניף ברחוב ברודצקי בתל אביב, שהיה ממוקם במרחק של 30 מ' מסניף של שופרסל שלי. בכך למעשה תוקף את החלטת הממונה שלא לאשר את רכישת חנות ממן בבאר שבע, הנמצאת כיום מול סניף גדול של מגה בול. וורמברנד טוען כי אם היה רוכש את הסניף, "היינו פותחים שם חנות שהיא בפורמט שונה ממגה בול".

על החנויות ברחוב ברודצקי אומר וורמברנד כי "היום פועלות שתי חנויות של שופרסל שלי במרחק קטן זו מזו, חנויות בתוך שכונת רמת אביב שלא צריך אפילו רכב לנסוע אליהן. בבאר שבע מדובר בחנויות מחוץ לעיר ונדרש רכב כדי להגיע לחנות - כך שצריך לבחון כמה חנויות נמצאות במרחק נסיעה ממתחם זה".

ברבוע כחול מסבירים שטרם קיבלו רשמית את נימוקי רשות ההגבלים, אך לדברי וורמברנד: "על סמך הנימוקים כרגע אנחנו רואים רק אפשרות אחת - והיא לערער".

מרשות ההגבלים נמסר בתגובה כי הרשות בודקת כל בקשה לפי נסיבותיה. בשופרסל סירבו להגיב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות