אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שטייניץ: "המסים הם צינור החמצן של מדינת ישראל" צילום: נועם מושקוביץ

שטייניץ: "המסים הם צינור החמצן של מדינת ישראל"

שר האוצר אמר בטקס להסמכת יועצי המס החדשים של מועצת ולשכת יועצי המס כי "היום יותר מתמיד רואים את הסכנה בהתפוררות תרבות תשלום המס. אם ביוון היתה תרבות כזו, כלכלתה לא היתה קורסת"

12.01.2012, 08:53 | גולן חזני

שר האוצר יובל שטייניץ אמר אתמול (ד') כי "העלמת מס היא גניבה מהציבור". שטייניץ אמר את הדברים בטקס חגיגי שקיימו מועצת יועצי המס ולשכת יועצי המס להסמכת יועצי המס ויועצות המס החדשים/ות בתיאטרון ירושלים. בטקס נכחו גם מנהל רשות המיסים בפועל, דורון ארבלי ומנהל רשות המיסים הפורש, יהודה נסרדישי.

בפתחו של הטקס הדגיש נשיא לשכת יועצי המס, נתן רוזנר, כי "מערכת המס בישראל הינה מערכת דינמית שעוברת כל הזמן שינויים, תיקוני חקיקה ועדכונים, וכל אלה נעשים חדשות לבקרים ובקצב מהיר. אשר על כן, על יועצי המס ללמוד את החקיקה ולהקפיד להתעדכן. זה גם תפקידה של לשכת יועצי המס, לבסס רמה מקצועית ראויה בקרב העוסקים והעוסקות במקצוע על ידי עדכון שוטף ומיידי של חבריה בשינויים ובתיקוני החקיקה".

שר האוצר התייחס בראשית דבריו לחשיבות גביית המיסים במדינה "המסים הם צינור החמצן של מדינת ישראל, כולם יכולים לרצות ולדרוש חינוך חינם, ביטחון, תשתיות של תחבורה, קליטת עליה, דאגה לקשישים ולניצולי שואה, אבל בלי המסים אי אפשר לספק את כל השירותים הללו. היום יותר מתמיד אנחנו מבינים מה הסכנה כאשר תרבות תשלום המס מתפוררת, אנו עדים למשבר כלכלי עולמי, מדינות חזקות כמו מדינות אמריקה חוות את המשבר, ראו מקרה יוון. מדובר במדינה שאם היה לה תרבות תשלום מס, כלכלתה לא היתה קורסת, זו מדינה שהגיעה לפשיטת רגל, לאבטלה קשה, לירידה ברמת החיים ולעצירה בצמיחה, וזאת בשל העדר נורמות של גביית מסים".

"הציבור צריך לראות את החובה לתשלום מס כזכות, זו זכות גדולה שכן כמו שהשירות הצבאי הינו חובה, אבל טומן בו זכות גדולה של שירות למדינה, כך תשלום המס מהווה הן שירות למדינה והן הבסיס לאותו חמצן שמקדם את המדינה וכלכלתה. כיום, הבנו שזה לא מספיק לאכוף גביית מס, הבנו שיעד נוסף בחיזוק תרבות תשלום המס הינו החינוך לתשלום מס", ציין שר האוצר. "על כן, בימים אלו משרד האוצר, רשות המסים והמדינה מגבשים פרויקט חדש שמטרתו חיזוק ועידוד ההסברה של חשיבות תשלום המסים למדינה ולאזרח".

ארבלי אמר כי "על רשות המסים, מחד, להוות רשות אכיפה על כל המשתמע מכך, ומאידך, להוות ספק שירות טוב עבור הלקוחות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
זו לא גניבה מהעם זו גניבה ממך ישירות
כשאנשים עם ביצים של שור גונבים מיסים הם לא משלמים את תוספת היוקר שאתה וחבריך לממשלה ולכנסת נתתם לעצמכם, הם מונעים ממך עוד עוזר פרלמנטרי מיותר הם מקטינים את תקציב הקשר לבוחר הם מונעים עוד פקידה שמנה שלא עושה כלום במשרד ממשלתי שלא חשב על הבוחר כבר שנים את כל השאר אנו מממנים מהמיסטיקה העקיף
א.מ.  |  12.01.12
4.
ציות לחוקי מס אינו מובן מאליו
מיסוי נוצר ככלי לאיזון בין עשירים לעניים, כאשר בתחילתו היה מס לעשירים בלבד. עם הזמן, ראו שאפשר להשתמש באכיפה ולכפות על האזרחים בכוח הזרוע תשלומים מתשלומים שונים. בשביל שנרגיש מחויבות כלשהי לתשלום מס, או את ה"זכות" לעשות זאת, המדינה חייבת להצדיק זאת, ובינתיים היא נכשלת קשות בחובה זו.
אורן , רחובות  |  12.01.12
לכל התגובות