אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באיירן מינכן קיבלה פיצויים מבכירים לשעבר באופ"א שהאשימו אותה כי מכרה משחק צילום: רויטרס

באיירן מינכן קיבלה פיצויים מבכירים לשעבר באופ"א שהאשימו אותה כי מכרה משחק

בית המשפט בהמבורג פסק כי ראש שירותי המשמעת באופ"א לשעבר ויועץ קרואטי שמונה לעזור להבחין בהימורים חריגים נמצאו אשמים בהוצאת דיבה נגד הקבוצה; על השניים הוטלו קנסות של אלפי יורו

15.01.2012, 17:41 | בלומברג

שני בכירים לשעבר בעולם הכדורגל, שטענו שבאיירן מינכן נחקרה בחשד שקיבלה שוחד כדי להפסיד בחצי גמר גביע אופ"א 2008 נגד זניט סנט פטרבורג, שבסופו של דבר אף זכתה בתואר, הורשעו בהוצאת דיבה.

בית המשפט בהמבורג פסק כי פטר לימאכר, לשעבר ראש שירותי המשמעת באופ"א, ורובין בוקסיק, יועץ קרואטי שמונה לעזור להבחין בהימורים חריגים, נמצאו אשמים בהוצאת דיבה נגד הקבוצה שזכתה ארבע פעמים באליפות אירופה. על לימאכר הוטל קנס בגובה 9,000 יורו (11,500 דולר) ואילו בוקסיק ישלם 5,400 יורו.

הקבוצה הגרמנית הפסידה 4-0 לזניט, במשחק שנערך באחד במאי 2008 - משחק הגומלין של חצי הגמר, לאחר תיקו 1-1 במשחק הראשון. בגמר שנערך ב-14 במאי גברה זניט 2-0 על ריינג'רס. אולם ב-2010 פרסם המגזין הגרמני שטרן האשמות שהטיחו לימאכר ובוקסיק, לפיהן התובעים חוקרים את באיירן בחשד שקיבלה תשלום כדי להפסיד בכוונה במשחק.

בשלהי 2010 אופ"א ניקתה מחשד את באיירן, וביקשה מלימאכר ובוקסיק לעזוב.

"אופ"א נהייתה מודעת לניגוד אינטרסים פוטנציאלי ולחשד למעורבות בפעילויות לא כשרות", נמסר מאופ"א בנוגע לסיבה לסיום החוזה של בוקסיק. אף שלימאכר "תמיד פעל בתום לב", הוא לא יכול היה להמשיך בתפקידו בשל האשמות שעמדו מולו, הסבירו באופ"א.

לימאכר סרב להגיב, בעוד עורך דינו של בוקסיק, כריסטיאן ברנרתר, לא השיב על הבקשה לקבלת תגובה.

אופ"א שכרה את שירותיו של בוקסיק ב-2009 לאחר שפנה לארגון בטענה שבידיו מידע בנוגע למכירת משחקים והימורים לא חוקיים. עזיבתו התרחשה לאחר שנפגש כעבור שנה עם ראש מחלקת הביטחון של פיפ"א, כריס איטון, לפני המונדיאל בדרום אפריקה.

הקרואטי טען שעבד עבור סוכנות מודיעין לאומית ושבידיו מידע בנוגע למכירות משחקים מתוכננות במהלך המונדיאל של 2010, כך עולה ממסמך עדכון שחיבר איטון עבור פיפ"א. במסמך מצוין אף שבוקסיק ביקש רשות גישה לחדרים של השחקנים, מרכז התקשורת וכל אזורי האירוח. לימאכר היה ערב לבוקסיק, שלא סיפק אף הוכחה לטענותיו ועזב את דרום אפריקה בתוך עשרה ימים, ואף לא השיב לטלפונים.

"עדיין איננו מבינים מה הייתה מטרתו לחדור לפיפ"א דרך קשריו באופ"א, אך יש לי כמה חשדות משל עצמי", מסר איטון בראיון שהעניק היום. איטון, לשעבר בכיר באינטרפול, שכעת משמש כאחראי מטעם פיפ"א למניעת מניפולציות לא חוקיות, טוען שתיאורו של בוקסיק כאיש מודיעין בכיר הוא "מגוחך".

זניט הגיבה עוד בזמנו על האשמות של מכירת משחקים כ"עלבון לכל המועדונים המוזכרים". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות