אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש עיריית חולון: "אלי ישי הוא מתחזה ולא שר פנים"

ראש עיריית חולון: "אלי ישי הוא מתחזה ולא שר פנים"

מוטי ששון התייחס להנחות בארנונה שהוענקו למשפחות מרובות ילדים: "למה אני צריך לשלוח צ'קים לחרדים על חשבון תושבים אחרים?". ישי: "יש צורך לאזן בין צורכי אזרחי המדינה הכורעים תחת הנטל הקשה של חובות ומסים - לבין הגירעון של הרשויות"

15.01.2012, 19:34 | שירלי ששון-עזר

"מבחינתי אלי ישי הוא מתחזה ולא שר פנים. שר שלא דואג לשלטון המקומי ומתיימר להיות שר פנים לא יכול לדרוש לעצמו את התואר הזה", כך אמר היום (א') מוטי ששון, ראש עיריית חולון, בשיחה עם "כלכליסט" על רקע השביתה שמתוכננת מחר ברשויות המקומיות.

ששון התקומם על החלטותיו האחרונות של ישי בנושא הארנונה. על פי רשימת ההנחות החדשה שהציג ישי בשבוע שעבר, כל ילד מגיל 5-0 ייספר לצורך הנחה בארנונה כשני ילדים, ולכן הסיכוי של משפחות מרובות ילדים לקבל הנחות בארנונה גדל באופן משמעותי. כמו כן, על פי החלטתו של ישי, ההנחה תחול רטרואקטיבית לתקופה של 3 שנים.

"השר ישי נותן הטבות לסקטור שלו במאות מיליוני שקלים. אני לא מבין למה אני כראש עיר צריך לשלוח צ'קים לחרדים שלא מגיע להם על חשבון התושבים האחרים?", שואל ששון וממשיך: "אני לא מבין איך נותנים לבן אדם להשתולל ככה. הוא הרי מריח את ריח הבחירות, וכדי להציג דימוי של מי שתורם לציבור שלו, הוא עושה מה שהוא רוצה על חשבון הציבור החילוני. הסכום יירד מכל פעולות שהן אקסטרה בחינוך, מפינוי אשפה, משעות התאורה - כלומר במקום שתהיה תאורה כל הלילה כי ילדים חוזרים מאוחר, נכבה את הפנסים ב-24:00".

לדברי ששון, ההנחה האחרונה שעליה הכריז ישי בנושא הארנונה היא לא הפעולה היחידה שפוגעת ברשויות המקומיות. גם תקנות פיצול הדירות, שעליהן הכריז ישי לפני מספר חודשים, עושות לדעתו נזק לרשויות. "הוא עושה נזקים קשים לרשויות מקומיות כי הוא שולף. הבן אדם פועל תחת לחץ. הוא הולך לפצל דירות בלי להתחשב בנושא התשתית העירונית. הוא עושה כל מיני דברים כדי לשפר את המעמד הציבורי שלו. הציבור עוסק עכשיו במחסור בדירות, אז הוא אומר 'בואו נפצל דירות'. האם המערכת ערוכה לזה? האם תשתיות הביוב יעמדו בזה? האם תשתיות החינוך יעמדו בזה? לא. לנו נמאס משר שכולו שליפות".

על השביתה הצפויה מחר אומר ששון כי "יש פגיעה של כ-750 מיליון שקל בגלל הגזרות החדשות של הארנונה וכל מיני הצעות חוק שמעבירים על חשבון משלם המסים, ולכן החל ממחר כל השירותים ברשויות המקומיות ייפסקו, ובכלל זה פינוי אשפה, קבלת קהל, מזכירות בתי ספר, פקחים. כל עובדי העירייה לא יעבדו מחר".

ששון מוסיף כי השביתה היא לא הפעולה האחרונה: "אני אלך איתו לבתי משפט שיסבירו לי איך אפשר לספור ילד אחד בתור שני ילדים. אין לי בעיה לתת הנחות לסקטור החרדי כשמגיע לו על פי החוק הקיים, אבל לעשות כל מיני טריקים כאלה זה גועל נפש, זה זלזול באינטליגנציה. צריך לעשות לזה סוף".

משר הפנים אלי ישי נמסר בתגובה: "ראשי הרשויות הפכו לשק החבטות של גורמים רבים, וניתן להבין את כעסם, אך יחד עם זאת יש צורך לאזן בין צרכי אזרחי המדינה הכורעים תחת הנטל הקשה של חובות ומסים לבין הגרעון של הרשויות. אי אפשר להביט על הסטודנטים ועל חיילי המילואים ועל החד הוריות ולא לעשות כלום! יש לי אחריות לאומית לשמור על יכולת הקיום שלהם ואינני מתכוון להתעלם מקריאות האזרחים לצדק חברתי. לא יתכן שתושבי ישראל ישלמו מכיסם את הגרעון שמשרד האוצר יצר ע״י כך שקיצץ כ-2 מיליארד שקל מתקציב הרשויות לאורך השנים האחרונות ובכך גזל מכיס האזרחים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות50 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

49.
הרשויות הכי מושחתות שיש
גובים ארנונה יקרה על מה גנבים בונים קניונים ועוד קניונים ועוד קניונים על מה הציפו את רחבי העיר בהמון שלטי חוצות בכול הגדלים על מה מכער את חוצות העיר ובניגוד לחוק הספאם והציבור שותק מעבירים קרקע לתעשיה לבניה בניגוד לחוק אז מה ראה איקאה בראשון לציון לא נותנים לבנות דירות קטנות לא בונים דירות 3 חדר יותר רק דירות גדולות בטח רוצים למשוך אוכלוסיות חזקות לעיר ויותר ארנונה הם חלק ממשבר הדיור שנוצר במדינה
שחיתות  |  16.01.12
47.
מוטי-נאה דורש נאה מקיים
מוטי היקר כבוד הוא לנו וגאווה על היותך ראש עירינו אך מאחר וכל עיסוקך הוא בעיר (וטוב שכך-אל תתפתה ללפידים בוערים) למה לא להתחיל בבית? כבר מספר קדנציות שלימינך יושב סגן מש"ס והמגבלות הדתיות שלהם מגיעות כבר אלינו הבייתה למה לא תקים קואלציה חילונית בפעם הבאה? לא חסרים לך אנשים טובים בעיר שאיתם ניתן לבנות קואלציה תאחד את חרש רוק ותורג'מן ויש לך רוב מובטח בבחירות הבאות. תאמין לי אף אחד לא ינצח אותך בכל מקרה כל המשחק הוא הקואלציה בוא נראה לשלטון הארצי שאפשר לעשות זאת במוניצפלי ומשם הדרך לשפר את המדינה כולה נצל את המומנטום האדיר שלך בשכונות החדשות יש לך גב מכולם משלי מעמיר בפרס מציפי ומלפיד מוטי תוביל תשנה אתה ראש העיר היחידי שיכול לעשות את זה
חולוני גאה , חולון  |  16.01.12
46.
מוטי ששון צודק!! אבל למה שלח את רוכברגר לייצג אותו???
מוטי ששון ראש עיר טוב שמחוייב לתושביו. הוא אמר ברדיו שהוא מחוייב לתת לתושבים שלו דין וחשבון על כל שקל. אני מאמין לו. אבל, למה הוא שלח את רוכברגר ראש עיריית רמת השרון לייצג אותו בפני הממשלה. רוכברגר מבזבז מיליונים על מאבקים אישיים, כולל חברות חקירות, מעקבים שכ"ט עו"ד. הנושא נדון במליאה לבקשת חבר אופוזיציה אחד ויחיד, אך גם לו רוכברגר לא הסכים לתת דין וחשבון כמה עולה לתושבי רמת השרון הרדיפה האובססיבית שלו אחרי יו"ר ועד העובדים לשעבר?. חבל מוטי, אתה צודק, תחשוב טוב לפני שאתה ממנה שליחים לייצג אותך, שלא בליגה שלך מבחינת יושר ושקיפות....
רמת שרוני , רמת השרון  |  16.01.12
לכל התגובות