אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיבידנדים: צרות מהצד השני של הגלובוס צילום: איי אף פי

דיבידנדים: צרות מהצד השני של הגלובוס

טקס גלובוס הזהב ששודר לפנות בוקר הצית קרב משפטי בין חברת ההפקה שבראשה הנשיאה הישראלית אורלי אדלסון לתא הכתבים הזרים

16.01.2012, 08:51 | יסמין גיל

טקס גלובוס הזהב ששודר לפנות בוקר הצית קרב משפטי גדול בין חברת ההפקה דיק קלארק (Dick Clark Productions) שהנשיאה שלה היא הישראלית אורלי אדלסון, לבין תא הכתבים הזרים בהוליווד (HFPA).

אורלי אדלסון , צילום: איי אף פי אורלי אדלסון | צילום: איי אף פי אורלי אדלסון , צילום: איי אף פי

הסיבה לסכסוך: זכויות השידור לטקס הנצפה על ידי 250 מיליון צופים ברחבי העולם. זה 28 שנים שתא הכתבים הזרים ודיק קלארק משתפים פעולה בהפקת הטקס הנוצץ, אבל השותפות נקלעה לפיצוץ.

מכירת זכויות השידור של טקס גלובוס הזהב לרשת NBC משלשלת מדי שנה מיליוני דולרים למפיקי הטקס. אבל תא הכתבים הזרים טוען שדיק קלארק - בראשות המנכ"ל מארק שפירו - סגרה מאחורי גבו הסכם שידורים עם רשת NBC. הרשת התחייבה לשלם יותר מ־21 מיליון דולר לשנה עד 2018, כשהרווחים בניכוי הוצאות ההפקה, אמורים להתחלק שווה בשווה בין תא הכתבים לדיק קלארק.

בתא הכתבים רגזו והגישו תביעה בטענה שדיק קלארק לא קיבלה את רשותם לנהל מו"מ. ברקע התרוצצו שמועות שהמתחרה החזקה מ־NBC, רשת CBS, היתה מוכנה לשלם 10 מיליון דולר יותר על זכויות השידור של גלובוס הזהב.

מתברר שדיק קלארק, שמפיקה בעיקר טקסי פרסים הוליוודיים וסדרות ריאליטי, שקועה בחובות - בעקבות מהלך פיננסי של בעליה, קרן ההשקעותRed Zone Capital. המעורבות בטקס גלובוס הזהב, ובמיוחד ההסכם עם NBC, מבטיחים למעשה את עתידה הכלכלי של חברת ההפקה.

(ניר נתן, לוס אנג'לס)

 

מכון התקנים שיתף בוועדה מורשע בעבירות בטיחות בגז

יורם טמיר הוא איש עסוק: מכון התקנים זימן אותו לאחרונה להשתתף בוועדה שדנה בתקינה של גז בישול; וטמיר הוא גם חבר בפורום משותף למערך הכבאות ולחברות הגז שעוסק בבטיחות - שבו הוא משמש כנציג איגוד לשכות המסחר, שם הוא מכהן כיו"ר ענף חברות הגז הקטנות.

 

אלא של"כלכליסט" נודע שאותו טמיר הורשע במאי האחרון בעבירות בטיחות הקשורות להובלת גז בישול. ההרשעה ניתנה לאחר הודאתו של טמיר בבית משפט השלום בכפר סבא. טמיר קיבל עונש קל יחסית: קנס של 7,500 שקל או 20 ימי מאסר, והתחייבות של 20 אלף שקל להימנע מכל עבירה שבה הורשע למשך שנתיים.

תגובת איגוד לשכות המסחר: "הכרעת הדין הובאה לידיעתנו רק כעת. אין מדובר בעבירות פליליות שיש עמן קלון. נבחן עם טמיר אם יש לדבר השלכות על תפקידו".

מכון התקנים מסר: "אין בכללים איסור על השתתפות בוועדות של מורשע בפלילים".

יורם טמיר מסר: "מדובר בעבירה מינהלית שהושגה בעסקת טיעון".

(ליאור גוטמן)

 

עופרה רייף חוגגת עם נעל

 

הנאומים היו מהסוג המתבקש בחגיגת יום הולדת, וכך גם 100 חברות ובנות משפחה שבאו להשתתף בשמחה. זה השאיר את הבמה, ביום שבו חגגה עופרה רייף 42, לכוכבת האמיתית: עוגת ענק בצורת נעל כחולה של דיור. לכלת השמחה, בתו של שלמה שמלצר, הבעלים של חברת הליסינג שלמה סיקסט, כמעט נשברו העקבים מרוב אושר. לאירוע שהתקיים בשישי בבוקר במסעדת התרנגול הכחול בתל אביב הגיעו: האם עתליה שמלצר, לימור ויזל, ד"ר ציפי לנדאו, עו"ד מגי הלפרין, ד"ר יעל אלמוג, עו"ד קרן נהרי, רונית שניידמן, לאה גולדמן ושלווה הסל.

מימין: האם עתליה שמלצר והבת עופרה רייף. נעליים גדולות מימין: האם עתליה שמלצר והבת עופרה רייף. נעליים גדולות מימין: האם עתליה שמלצר והבת עופרה רייף. נעליים גדולות

 

עמותת אקים מכירה בחשיבות הכדורגל

 

מייסדי עמותת "מפעלות", סמי סגול, מושיק תאומים ומוטי אורנשטיין, קיבלו בחמישי את אות יקיר אקים באירוע השנתי של הארגון שנערך בקיבוץ רמת רחל. כ־2,000 ילדים ובני נוער בעלי צרכים מיוחדים משתתפים בתוכניות של "מפעלות" וקבוצת הכדורגל של הפועל תל אביב - המשלבות פעילות ספורטיבית, לימודים ופעילות חברתית־חינוכית.

מימין: מוטי אורנשטיין ומושיק תאומים בטקס של אקים ברמת רחל , צילום: עבדאללה סואעד מימין: מוטי אורנשטיין ומושיק תאומים בטקס של אקים ברמת רחל | צילום: עבדאללה סואעד מימין: מוטי אורנשטיין ומושיק תאומים בטקס של אקים ברמת רחל , צילום: עבדאללה סואעד

 

פסטיבל מכולות: אוניית הענק הגיעה לאשדוד

 

האונייה Humber Bridge, אוניית המכולות הגדולה ביותר שפקדה את ישראל עד כה, הגיעה שלשום לנמל אשדוד וחנכה קו שירות סחר בין ישראל למזרח. האונייה, שאורכה 339 מ', שייכת לצי חברת K-Line המיוצגת על ידי מנו ספנות. "מדובר בעידן חדש בעולם הספנות והסחר בישראל", אמר נשיא מנו ספנות משה מנו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות