אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"תתקשרי לכל הח"כים החברתיים החברתיים ותגידי להם - 'תתפטרו'" צילום: עמית שעל

"תתקשרי לכל הח"כים החברתיים החברתיים ותגידי להם - 'תתפטרו'"

כך אמרה דפני ליף לח"כ נינו אבסדזה שהגיעה למאהל החדש בשד' רוטשילד ושאלה אותה מה היא יכולה לעשות; במקום מעל 100 איש

16.01.2012, 22:49 | מיקי פלד

חברת הכנסת נינו אבסדזה (קדימה) הגיעה הערב (ב') למאהל המחאה החדש בשדרות רוטשילד בתל אביב ושאלה את דפני ליף מה היא יכולה לעשות.  ליף ענתה לה: "תתקשרי לכל החברי כנסת החברתיים החברתיים ותגידי להם תתפטרו'".

מעל 100 איש התאספו הערב (ב') בשדרות רוטשילד בתל אביב לעצרת שמארגניה סבורים כי תחזיר את המחאה החברתית אל לב הדיון הציבורי.

פעילי המחאה החברתית, בהם דפני ליף, הודיעו עוד בשעות הבוקר כי בכוונתם להחזיר עשרות אוהלים לשדרה הערב בתגובה לפינוי של מאהל מחוסרי הדיור בשכונת התקווה בעיר.

בעקבות הפינוי נערכה אמש הפגנה מול עיריית תל אביב בה נעצרו פעילים על ידי המשטרה. אחד ממובילי המאבק, יגאל רמב"ם, נפגע והגיע לחדר המיון באיכילוב. כבר אתמול בלילה החלו להתאסף כמה עשרות פעילים בשדרות רוטשילד ולהקים מספר אוהלים, שפונו על ידי המשטרה ופקחי העירייה.

אחד ממובילי המאבק, אורן פסטרנק, אמר ל"כלכליסט" כי "התחושה היא כמו זו שהייתה לפני חצי שנה כאשר הוקמו האוהלים הראשונים. אנחנו מרגישים שרק התחלנו ואנשים מצטרפים מכל הארץ. מעמד האוהלים מרים את הראש". פסטרנק הוסיף כי "המטרה שהייתה בקיץ נשארה גם כיום - צדק חברתי, דיור ציבורי, חינוך חינם לכולם ומניעת ההתייקרויות במשק".

למעשה, המחאה החברתית של הקיץ עומדת בפני אחד המבחנים הגדולים שלה - האם תוכל לעבור ממחאה של מעמד הביניים על יוקר המחייה למחאה שתקיף מסות גדולות של אנשים סביב נושאים חברתיים שנוגעים יותר לשכבות הנזקקות, כגון פתרונות דיור ציבורי, גם לאחר שנבלמו מעט העלאות המחירים במשק והממשלה החלה במהלך להחלת חוק חינוך חובה חינם לגילאי 3-4 ובניית גני ילדים, מעונות ועוד, אך זאת על חשבון תקציבי המשרדים החברתיים.

עם זאת, ליף ואנשיה עדיין מנסים למשוך אליהם את מעמד הביניים שממוקד ביוקר המחייה ומהמטה של התנועה שהקימה הזכירו את ההתייקרות שנכנסה וצפויה במחיר החשמל, הדלק והתחבורה הציבורית. ליף מודעת לכך שמדובר בניסיון חשוב למחאה שהחלה בקיץ ואמרה מוקדם יותר היום כי "זו נקודת ציון על מנת להבהיר חד וחלק שאיננו הולכים לשום מקום. הקור העז לא מפחיד אותנו. אבל, ההשתקה וההתעלמות מהמצוקות החברתיות מעוררים בנו מספיק זעם בשביל שלא נוותר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

30 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

30.
דפני - כ ו ל ם צבועים, כל הכבוד לך ולאמת שלך ...
רוב חברי הכנסת אינטרסנטים ובאים לשרת את האינטרסים של עצמם ושל הלוביסטים .....את מכירה את השיר של לייזה מינלי mony, mony זה מה שמניע את אלה ששולטים עלינו ואנו כמו עבדים שלהם , כולם מחפשים את הכסף שלנו וכמה שיותר , אבל דפני אנחנו איתן ואם אנשים ילחמו עבור האמת שלהם ולא ישלימו עם המצב הקיים אז הכח לא ירתיע אותם מלהילחם את האמת....
דפנה , ירושלים  |  17.01.12
27.
חובות חייבים לשלם
מי עוד מודאג ממני לגבי תרבות אי החזרת החובות שפשה בישראל? אני מבקש ממכם לעשות לייק על העמוד של חובות משלמים, מאבק למען החזרת החובות של הטייקונים, כחלק מצדק חברתי והגנה על הפנסיה שלנו. גם המאבק הזה מתחיל בפייסבוק. מבטיח כמובן לייק בחזרה לכל מי שיעשה. להלן הלינק: http://www.facebook.com/pages/%D7%97%D7%95%D7%91%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%A9%D7%9C%D7%9E%D7%99
למען העם , תל אביב  |  17.01.12
לכל התגובות