אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיטב ממליץ: קנו מניות סאני, סקיילקס ובי קומיוניקיישנס צילום: שחר אהרוני

מיטב ממליץ: קנו מניות סאני, סקיילקס ובי קומיוניקיישנס

במיטב מסבירים את הרקע להמלצותיהם בירידות האחרונות במניות התקשורת, פרטנר ובזק שהביאו אותן לרמות מחירים אטרקטיביות

16.01.2012, 10:59 | שהם לוי

בזמן שהמשקיעים באג"ח של סקיילקס כלל לא בטוחים שיזכו לראות את מלוא קרן האג"ח שלהם ותשלומי הריבית, בבית ההשקעות מיטב בוחרים לספק המלצה חמה מאוד על מניית סקיילקס, אך מגדירים את ההשקעה כמסוכנת מאוד. 

במיטב מעניקים לסקיילקס "תשואת יתר ספקולטיבית" וטוענים שהדיסקאונט הכלכלי שלה עומד על 86%. לגבי סאני, מאמינים שבמחיר מנייה של 12 שקלים, מחיר היעד של החברה הוא 21 שקלים וגם היא זוכה להגדרה של "תשואת יתר ספקולטיבית". לגבי בי קומיוניקיישנס, החברה אם של אינטרנט זהב שמחזיקה בשליטה בבזק, מאמינים במיטב שהדיסקאונט הוא קטן יותר ועומד על 34%, כאשר מחיר המנייה בבורסה עומד על 49.7 שקלים. אינטרנט זהב לא מומלצת על ידי מיטב וזוכה למחיר יעד הנמוך ב-14% ממחירה בשוק - 36 שקלים.

"חברות האחזקה בשוק התקשורת מהוות אופציה ממונפת על חברות התקשורת לטוב ולרע, ועל כן כל הערכה לגביהן הינה בהכרח נגזרת של הערכה לגבי חברות התקשורת עליהן הן ממונפות: במקרה של סקיילקס וסאני מדובר במינוף על פרטנר ובמקרה של ביקום ואינטרנט זהב מדובר במינוף על בזק", כותב האנליסט יונתן לנדאו.

במיטב מסבירים שהרקע להמלצתם הוא הירידות האחרונות במניות התקשורת (פרטנר, בזק וסלקום) שהביאו את רובן לרמת מחירים אטרקטיבית, כאשר פוטנציאל הירידה בהן אינו גבוה. לדבריהם, ברמות המחירים הנוכחיות ניתן לחזור אל שוק התקשורת תוך כדי שילוב של חברות אחזקה עם חברות הבסיס.

"ה-LTV  (יחס החוב לשווי הנכס הנרכש) בבי קומויוניקיישנס הינו סביר, יכולתה של ביקום לממן את החוב הפיננסי גבוהה ושוויה הכלכלי מגלם דיסקאונט הן ברמת ה-NAV הסחיר והן ברמת ה-NAV הכלכלי, מה שהופך את ביקום להשקעה ראויה כמוצר משלים להשקעה בחברות התקשורת", מסביר לנדאו.

"בהתחשב במינוף הגבוה באינטרנט זהב ביחס לנכס הבסיס היינו מצפים לדיסקאונט גבוה יותר ביחס לחברת הבת בי קומיוניקיישנס, בפועל המצב הפוך. התמחור הנוכחי של אינטרנט זהב אינו אטרקטיבי הן ברמת השווי הנכסי הסחיר (NAV) הסחיר והן ברמת ה-NAV הכלכלי ואנו נעדיף השקעה בחברת הבת ביקום אשר מתומחרת בצורה אטרקטיבית יותר ומאידך גיסא מגלמת רמת סיכון נמוכה יותר כתוצאה ממינוף נמוך יותר".

"סקיילקס - השקעה ספקולטיבית"

"השקעה בסקיילקס הינה ספקולטיבית, למרות הדיסקאונט הכלכלי הגבוה, כתוצאה מ-LTV גבוה על ההשקעה בפרטנר, יכולת פירעון חוב נמוכה החל משנת 2014 וחוסר הוודאות בשוק התקשורת", מסבירים במיטב.

במיטב טוענים כי מחירה הנוכחי של סאני אינו מגלם דיסקאונט על השווי הסחיר של הנכסים בניכוי ההתחייבויות. מנגד, הם טוענים שרמת הסיכון שגלומה בסאני מאוד גבוהה כתוצאה מיחס LTV של מעל 100% על ההשקעה בפרטנר, ומהיעדר יכולת פירעון חוב החל משנת 2014 ואפקט המינוף הגבוהה על נכס הבסיס - מניית פרטנר בסיטואציה של חוסר וודאות בשוק התקשורת.

הזדמנות גם באיגרות החוב

במיטב לא פוסחים על האפשרות להשקעה באיגרות החוב של החברות בשליטת אילן בן דב. "אנו מוצאים הזדמנות השקעה באיגרות החוב הקצרות של סקיילקס: סקיילקס א' וסקיילקס ג' שמציעות תשואה ברוטו של כ-9% כאשר יתרת המזומן הקיימת של סקיילקס ותזרים הדיבידנד החזוי מפרטנר צפויים לממן את החזר איגרות חוב אלו במלואו. הכנסת משקיע לפרטנר  צפויה לצמצם באופן מהותי את רמת הסיכון באיגרות החוב של סקיילקס ולהביא להתכווצות בפרמיית הסיכון אותה דורשים כיום המשקיעים", כותבים.

"איגרות החוב של סאני מציעות למשקיע ספקולטיבי יחס סיכון-סיכוי טוב כאשר יתרת המזומן והאחזקות הסחירות של סאני מממנות החזר קרן וחוב של שלוש שנים - החזר של 94% מן הקרן. מנגד, החזר מלא של החוב בשלוש השנים שלאחר מכן יביא לתשואה של כ–80% על ההשקעה", מציינים במיטב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות