אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנזק המיידי לקרניבל מטביעת הספינה עשוי להגיע ל-100 מיליון דולר; המניה צוללת ב-20% צילום: איי אף פי

הנזק המיידי לקרניבל מטביעת הספינה עשוי להגיע ל-100 מיליון דולר; המניה צוללת ב-20%

בנוסף החברה צפויה לספוג הפסדים עתידיים על ביטול הזמנות. הספינה נמצאת בבעלות קוסטה קרוז - חברה בת של קרניבל קורפ האמריקאית של מיקי אריסון

16.01.2012, 11:05 | סוכנויות הידיעות

מניית חברת הספנות קרניבל קורפ שבשליטת מיקי אריסון נסחרת היום (ב') בבורסה של לונדון לראשונה מאז טביעתה של הספינה שבבעלות החברה מול חופי איטליה ביום שישי האחרון. נכון לכתיבת שורות אלו המנייה צוללת ב-20% לשפל של 11 שנה.

כאמור, הספינה, עליה היו כ-3,200 נוסעים וכ-1,000 אנשי צוות, נמצאת בבעלות קוסטה קרוז - חברה בת של קרניבל קורפ האמריקאית של מיקי אריסון - אחיה של שרי אריסון. "קוסטה קונקורדיה" פגעה בשרטון לפני כשלושה ימים בזמן שהנוסעים ישבו לארוחת הערב, סמוך לחופי האי גיגליו. חור בגודל 50 מטר נפער בספינה. פרט לשמונת ההרוגים, 30 בני אדם נפצעו, רובם באורח קל, אך מצבם של שניים קשה מאוד. כמה נוסעים אף קפצו מהספינה הטובעת אל הים.

בתוך כך האנליסטים בוול סטריט מעריכים כי הרווח הנקי של קוסטה צפוי לרדת השנה ב-28%, בעוד שהנזק לקרניבל מוערך ב-11 - 12 סנט למניה - כלומר הפסד של 100 מיליון דולר. ההערכות הקודמות של קרניבל עמדו על רווח נקי של בין 2.55 - 2.85 דולרים למניה ב-2012. כמו כן החברה צפויה לספוג הפסדים עתידיים על ביטול הזמנות כתוצאה מחשש של הנופשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות