אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משקיעים בגבעות עולים בקמפיין נגד נתניהו: אל תעכב את פיתוח מגד 6 צילום: חיים צח

משקיעים בגבעות עולים בקמפיין נגד נתניהו: אל תעכב את פיתוח מגד 6

"אם לא ימצא פתרון מהיר לאישור מגד 6, נפתח בפעולות מחאה נוספות, ובכללן משמרות מחאה מול משרד ראש הממשלה", מסרו המשקיעים

16.01.2012, 11:49 | שהם לוי

התאגדות המשקיעים של גבעות עולם בראשותו של המשקיע דוד ויינברגר העלתה קמפיין ליוטיוב במסגרתו היא פונה אל ראש הממשלה בנימין נתניהו בבקשה שיתיר לה לפתח את "מגד 6".

משקיעי גבעות טוענים כי באם לא ימצא פתרון מהיר לאישור מגד 6 נפתח בפעולות מחאה נוספות, ובכללן משמרות מחאה מול משרד ראש הממשלה, שימשכו עד שתיענה דרישתנו האחת והיחידה: שראש הממשלה יזמן את האלוף (מיל') גיורא איילנד לפגישה בנושא.

 

שותפות גבעות הודיעה ביום שישי שעבר כי קיבלה הודעה מהוועדה המחוזית במשרד הפנים לפיה הוחלט לדחות את בקשתה לביצוע קידוחים לחיפוש נפט באתרים מגד 6, מגד 7 ומגד 8. לפי גבעות, הסיבה לדחיית הבקשה היא שינוי רטרואקטיבי של הליך התכנון לקידוחי נפט.

ביולי האחרון הגישה השותפות את הבקשה לשלושת הקידוחים לוועדה, בעוד שלאחר הדיון בנושא הורה היועץ המשפטי של משרד הפנים לעצור את התהליך, כאשר הסיבה היתה שחברה אחרת פנתה לבג"ץ בדבר הליך התכנון.

הרשות הפלסטינית מאשימה

הרשות הפלסטינית האשימה בשבוע שעבר את ישראל בקידוח באר נפט וגז טבעי חדשה בגדה המערבית, כך מדווח אתר החדשות http://arabnews.com.

ג'מיל אל מוטאוור (Jamil Al-Mutawer), סגן יו"ר הרשות להגנת הסביבה ברשות הפלסטינית, טוען כי ישראל החלה בפעילות גילוי חד צדדית בבאר בסמוך לרנטיס, ממערב לרמאללה. הוא הוסיף כי כוחות הביטחון הישראליים הגבירו את הנוכחות שלהם באזור, ומנעו מהתושבים לגשת לאדמות שלהם, על מנת לשמור על חשאיות עבודות הגילוי.

לדברי אל מוטאוור, הבאר היא חלק משדה הנפט מגד, הממוקם לצד גדר ההפרדה. הוא הוסיף כי 80% מהשדה המתפרש על פני 80 ק"מ וברוחב 20 ק"מ נמצאים באדמות שבבעלות תושבים פלסטיניים. לטענתו חברת גבעות עולם "החלה בפעילויות הגילוי בשדה ב-2004 בלי להתייעץ או לשתף פעולה עם הרשות הפלסטינית". להערכתו של אל מוטאוור, השדה מכיל 1.5 מיליארד חביות נפט וכ-1.82 מיליארד מטרים מעוקבים של גז טבעי.

ברשות הפלסטינית מאשימים כי המהלך הישראלי מהווה הפרה של הסכמי אוסלו, לפיהם עבודות גילוי לחיפוש אחר משאבים טבעיים חייבות להיות מתואמות והדדיות.

"הרשות הפלסטינית תנקוט בהליכים דחופים שעשויים לכלול הגשת תביעה נגד ישראל בבתי המשפט הבינלאומיים", מסר בכיר. מגבעות עולם נמסר כי הם גילו את שדה הנפט מגד ב-2004. לדבריה היא מפיקה אלף חביות ביום וצפויה לפתח את הייצור עד 2012.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

33 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

33.
הבירוקרטיה הישראלית נותנת למושג משמעות חדשה
הבירוקרטיה הישראלית נותנת למושג משמעות חדשה. קדימה, אבל ברעל. הדרך רצופה מאבקי כח, אינטרסים ואולי גם רוע.יש התקדמות, מעבר לפעולה תחת חוק הנפט, אבל היא איטית מהרצוי. קדימה ברעל.... דרושה סיסמה חדשה: קדימה ביחד. מוטיק
קדימה ברעל  |  17.01.12
30.
פיתוח קידוחי מגד 5 , 6 ,7 ,
צריכה להיות עדיפות לאומית עליונה לפיתוח האתרים ,המפיקים נפט וגז .לאור תלותינו באספקה מבחוץ שיכולה להיעצר באופן פתאומי - חשוב ביותר שנוכל להפיק בעצמינו את המשאבים החיוניים האלה , ובמהירות ! שמחה בלב לראות את המיכליות כחול-לבן שמעבירות נפט ממגד 5.בו בעת אי-אפשר להשלים עם החלמאות , שבגלל העדר צנרת להובלת הגז לחברת חשמל - שורפים אותו במקום . ועדת התיכנון צריכה לתת את ההיתרים להנחת צנרת המובילה את הזהב ,כמו כן להתיר ללא דיחוי את פיתוח האתרים !! בנפשינו הפקת המשאב החיוני הזה ,להבטחת חוסנינו המדיני והכלכלי ! חשובה גם המהירות --למניעת גזל התגליות ע"י גורמים מבחוץ !
שוש , חיפה  |  16.01.12
לכל התגובות