אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יצרנית האנטי וירוס AVG רוצה לגייס 125 מיליון דולר בוול סטריט צילום: shutterstock

יצרנית האנטי וירוס AVG רוצה לגייס 125 מיליון דולר בוול סטריט

כיום ישנם כ-106 מיליון משתמשים בתוכנות האנטי וירוס של החברה, אף שרק 15 מיליון משלמים עבור תוכנת הפרמיום שהיא מציעה

16.01.2012, 15:16 | סוכנויות הידיעות
יצרנית תוכנת האנטי וירוס הצ'כית AVG, החליטה לסגת מהנפקה בבורסה בוורשה לטובת הנפקה בוול סטריט, כך מדווח האתר הצ'כי E15.cz.

החברה שהוקמה ב-1991 על ידי תומאס הופר ויאן גריצבאך, מקווה לגייס 125 מיליון דולר בהנפקה ציבורית ראשונה בבורסה בניו יורק.

ביום שישי הכריזה החברה כי הגישה את המסמכים הדרושים לרשות ני"ע האמריקאית (SEC). בתוך כך החברה מתכוונת להשתמש בהכנסות מההנפקה "לצרכים תאגידיים כלליים" ואולי אף לרכישות עתידיות.

AVG שכרה את ג'י.פי.מורגן וגולדמן זאקס לניהול ההנפקה. אולם החברה מסרה כי עדיין לא החליטה כמה מניות רגילות יוצעו ומה יהיה מחיר ההתחלה. המניות שיוצעו יכללו מניות של AVG ומניות של בעלי מניות, אך החברה לא תקבל חלק מההכנסות של מכירת המניות הללו.

חברת האנטי וירוס דיווחה על הכנסות של 217.2 מיליון דולר ב-2010, ו-198.1 מיליון דולר עבור תשעת החודשים הראשונים של 2011, ורווח נקי של מעט פחות מ-100 מיליון דולר עבור 21 החודשים הללו. כיום ישנם כ-106 מיליון משתמשים בתוכנות האנטי וירוס של החברה, אף שרק 15 מיליון משלמים עבור תוכנת הפרמיום שהיא מציעה.

בעלי המניות העיקריים של החברה, שרשומה גם בהולנד, כוללים את חברת בנסון אוק מפראג שמחזיקה ב-35%, אינטל קפיטול, זרוע ההשקעות של ענקית מעבדי המחשב האמריקאי שמחזיקה ביחד עם אנטרפרייז אינווסטורס ב-34%. חברת ההשקעות האמריקאית TA אסוסייטס מחזיקה בעוד 25%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות