אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סרקוזי: "החלטת סוכנויות הדירוג לא משנה דבר" צילום: בלומברג

סרקוזי: "החלטת סוכנויות הדירוג לא משנה דבר"

נשיא צרפת התייחס להורדת דירוג החוב של המדינה על ידי S&P ואזהרת מודי'ס ואמר כי "לא סוכנויות הדירוג קובעות את המדיניות הכלכלית של המדינה"

16.01.2012, 19:16 | סוכנויות הידיעות
נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי אמר היום (ב') כי החלטת סוכנויות הדירוג להוריד את דירוג האשראי של מדינות אירופה "לא משנה דבר" וכי על המדינות להתרכז בהגברת הצמיחה ויכולת התחרות, וכן להפחית את הוצאות הממשלות.

ביום שישי סוכנות הדירוג S&P הורידה את דירוג האשראי של צרפת, ספרד ומספר מדינות נוספות בגוש היורו. במודי'ס הזהירו היום כי דירוג האשראי של צרפת עלול לרדת אם החוב הציבורי של המדינה יוסיף לעלות, או אם משבר החובות באירופה יחמיר.

במסיבת עיתונאים במדריד יחד עם ראש ממשלת ספרד, מאריאנו ראג'וי אמר סרקוזי, "בצרפת, ואני מניח שגם בספרד, לא סוכנויות הדירוג קובעות את המדיניות הכלכלית של המדינה. מדיניות כלכלית לא נקבע על בסיס יום יומי ואני לא מתכוון לקחת בחשבון מה שאומרות סוכנויות אלו. אנחנו חייבים לקחת בחשבון את המציאות הכלכלית. הגירעון גדול מידי והצמיחה נמוכה מידי, וזה משפיע על גוש היורו בכללותו".

סרקוזי גם ציין כי הכלכלה בצרפת קשורה באופן הדוק לזו של ספרד ואיטליה ולכן לצרפת יש אינטרס שממשלות אלו יצליחו ביישום הרפורמות הכלכליות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות