אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - המירוץ של הורביץ ואלשטיין ליו"ר טבע יחל בתפקיד הסגן צילום: עמית שעל

בלעדי ל"כלכליסט" - המירוץ של הורביץ ואלשטיין ליו"ר טבע יחל בתפקיד הסגן

סגן היו"ר הנוכחי, פרופ' משה מני, צפוי לפרוש במהלך השנה ועל תפקידו יתמודדו הדירקטורים חיים הורביץ, אמיר אלשטיין ודן זיסקינד. מי שייבחר יהפוך למועמד המוביל לרשת את מקומו של פיליפ פרוסט עם פרישתו מתפקיד היו"ר בעוד כשנתיים

17.01.2012, 06:55 | שניר הנדלר

שבועיים לאחר ההודעה על מינויו של ד"ר ג'רמי לוין לתפקיד מנכ"ל טבע במקומו של שלמה ינאי, נפתח המירוץ לתפקיד סגן יו"ר הדירקטוריון במקומו של פרופ' משה מני שצפוי לפרוש במהלך 2012. לאחרונה אף הועלו ספקולציות לגבי עזיבה אפשרית של יו"ר טבע ד"ר פיליפ פרוסט עוד השנה, אלא של"כלכליסט" נודע כי פרוסט מעוניין להמשיך בתפקיד בשנתיים הקרובות כדי למנוע זעזוע נוסף עם עזיבתו של ינאי במאי הקרוב - ולכן המירוץ לתפקיד היו"ר ייאלץ להמתין. עם זאת, יורשו של פרוסט לאחר פרישתו יהיה בסבירות גבוהה המועמד שייבחר לתפקיד סגן היו"ר.

אז מי המועמדים לרשת את מני? לאחר פרישתה של רות חשין מדירקטוריון טבע ב־2011 עקב מות בנה, נותרו כיום חיים הורביץ ואמיר אלשטיין הנציגים היחידים בדירקטוריון טבע של משפחות המייסדים. חיים הורביץ, בנו של מייסד טבע המנוח אלי הורביץ מונה לדירקטוריון טבע בסיומו של שינוי ארגוני שעברה החברה ב־2010, שבמסגרתו פוצלה החטיבה הבינלאומית של טבע שבראשה עמד. לכן הניסיון הניהולי שרכש בטבע והכבוד שרחש הדירקטוריון לאביו הופכים אותו לאחד משני המועמדים המובילים לתפקיד.

מול הורביץ יתמודד אלשטיין, שכיהן כמשנה למנכ"ל טבע וכסגן נשיא למשאבים גלובליים. אלשטיין הצטרף לדירקטוריון טבע ב־1995 וכיהן בו כדירקטור עד 2004. לאחר שמילא תפקידים שונים בהנהלת טבע, חזר אלשטיין ב־2009 לדירקטוריון והוא מכהן בו עד היום. נוסף על ניסיונו הניהולי בטבע, אלשטיין מביא עמו ניסיון כיו"ר טאואר וכיו"ר החברה לישראל.

אל חיים הורביץ ואלשטיין ניתן לצרף את דן זיסקינד, ששימש כמנהל הכספים הראשי של טבע במשך כשלושה עשורים ונחשב אז ליד ימינו של אלי הורביץ המנוח. זיסקינד ליווה את הורביץ ואת המנכ"ל לשעבר ישראל מקוב בהפיכת טבע לאימפריה עולמית, עד שפרש ב־2008. בינואר 2010, חודשיים לפני עזיבתו של אלי הורביץ, מונה זיסקינד לדירקטור בטבע, וגורמים העוקבים אחר החברה מסמנים אותו כמועמד ראוי להתמנות ליו"ר בעתיד.

פרופ' מני משמש כסגן יו"ר טבע מ־2010 ומכהן במקביל כיו"ר ריל אימג'ינג ודירקטור בביונדווקס. מני מסר ל"כלכליסט": "אני לא צפוי ולא מתכנן לעזוב את דירקטוריון טבע בשנה הקרובה".

לכתבה באנגלית לחץ כאן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מחזק את מס' 1, כעובד אינטל - אמיר אלשטיין עילוי
אמיר ניהל את אינטל ירושלים והיה לדעת רבים אחד מהמנהלים הטובים ביותר אשר FAB8 ידע. הכריזמה שהועפה לכל עבר, הרוגע, ההיכרות עם העובדים והחן והחיוך הכובשים הינן תכונותיו הנעלות. לצד זה, ידע ניהולי וטכנולוגי מהמעלה הראשונה אשר הציב אותו בחזית מול אינטל העולמית ולקוחות והחזיק את המפעל זמן רב ממה שניבאו למפעל. טבע תרוויח ממנו רבות לצד המשך השושלת.
דניאלי , ירושלים  |  17.01.12
2.
חיים הורביץ ואמיר אלשטיין- איזו החלטה קשה
הן חיים והן אמיר - שניהם מוכשרים ומוצלחים, והכי חשוב - לשניהם מאוד חשובה חברת טבע. הם מסתכלים בגובה העיניים ולא מלמעלה.אה ,כן, והם ישראלים!! דן זיסקינד כב ר עשה את שלו והוא פאסה.. אבל ראשית לכל ג'רמי לוין צריך לעשות ניקוי אורוות רציני מכל מקורבי שלמה ינאי ואנשי שלומו..על הגרורות והספיחים.
מקורב להנהלה  |  17.01.12
1.
אמיר אלשטיין נכס לכל חברה
אמיר אלשטיין הוא לא רק "הבן של" אמיר אדם משכמו ומעלה, שלא עשה לעצמו הנחות הן בשירות הצבאי והן בטיפוס בשרשרת הניהול בה החל כמהנדס מן השורה. היתה לי ההזדמנות להכיר את אמיר במהלך עבודתו באינטל. אמיר אסטרטג בחסד, ונכס מהמעלה הראשונה בכל חברה שבה עבד.
בני , שרון  |  17.01.12