אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ח"כ מרינה סולודקין: "אני מתקשה להראות את פני במקום מגורי" צילום: אלכס קולומויסקי

ח"כ מרינה סולודקין: "אני מתקשה להראות את פני במקום מגורי"

במהלך דיון בוועדת הכספים על התייקרות תעריפי התחבורה הציבורית הלינה סולודקין על כך שבמקביל שכר הח"כים עלה. היו"ר משה גפני: זה אכן עיתוי בעייתי

17.01.2012, 11:19 | תומר אביטל

צדיקה בסדום: במהלך דיון בוועדת הכספים על התייקרות תעריפי התחבורה הציבורית, העלתה ח"כ מרינה סולודקין (קדימה) את העובדה כי בעוד שבאותו חודש מתייקרת התחבורה הציבורית, שכר הח"כים טיפס. סולודקין ציינה כי היא "מתקשה להראות את פני במקום מגורי, כשבמקביל להתייקרות תעריפי התחבורה הציבורית עלה שכר הח"כים".

עם זאת ח"כ שי חרמש (קדימה) הביע תרעומת על ההשוואה כיוון ש"בנושא שכר הח"כים יש ועדה ציבורית בראשות פרופ' גרונאו שהיא זו שקובעת". יוזכר כי ללא קשר להחלטת הוועדה הציבורית, שכר הח"כים מתעדכן באוטומתיות בהתאם לשכר הממוצע במשק מדי שנה, ולעולם לא יורד.

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), דווקא תמך בדברי סולודקין. לדבריו, "העלאת שכר הח"כים, במיוחד בעת הזו, היא בעייתית. ועדת הכספים תדון ותכריע בנושא שכר נושאי משרה בכירים ברשויות השלטון; הנשיא, ראש הממשלה, השרים, השופטים והדיינים. ההצעה שתעמוד על הפרק תהיה להצמיד את שכרם לאמצע: חצי למדד וחצי לשכר הממוצע במשק ולא רק לשכר הממוצע. הצמדה לשכר הממוצע היא גזילת כספי ציבור. שכר הח"כים איננו בסמכות ועדת הכספים, אך עצם ההכרעה בשכר שאר הבכירים, יחייב התייחסות גם בשכרם של הח"כים".

בהקשר לתחבורה הציבורית, הביע גפני תסכול ממיעוט המשתתפים בדיון על התייקרות התעריפים בתחבורה הציבורית, "מה שנוגע" לדבריו, "למעמד הביניים ולשכבות החלשות". גפני אמר ש"לתעריפים בתחבורה הציבורית כנראה אין יותר מדי ייצוג בכנסת ואין לוביסטים שפועלים בתחום, לעומת זאת בדיון על מנהלי תיקים בהשתתפות הרשות לניירות ערך, חדר ועדת הכספים היה מלא מפה לפה בח"כים, בלוביסטים ושאר בעלי עניין".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות