אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסוף לבועה? 50 אלף יחידות דיור אושרו לבנייה ב-2011 צילום:מיקי אלון

הסוף לבועה? 50 אלף יחידות דיור אושרו לבנייה ב-2011

משרד הפנים פרסם דו"ח שלפיו ממוצע הדירות המאושרות עלה מ-883 ל-3,021 לחודש לאחר אישור חוק הווד"לים בכנסת. כמו כן נרשמה עלייה של 20% במספר הדירות שאושרו לבנייה מיידית

17.01.2012, 11:41 | שי פאוזנר
מספר יחידות הדיור שאושרו לבנייה ב-2011 עמד על כ-50 אלף. כך עולה מנתוני דו"ח הוועדה לדיור לאומי (וד"ל)שהגיש היום (ג') לכנסת שר הפנים אלי ישי. מדובר בוועדה המשותפת לוועדות הפנים, הגנת הסביבה והכלכלה. על פי הנתונים, 29 אלף יחידות דיור פורסמו ברשומות וניתן לשווקם מיידית - עלייה של 20% לעומת השנה הקודמת. כ-21 אלף יחידות דיור מצויות בהליכי פרסום ברשומות, ורק לאחר פרסומן ניתן יהיה לשווקם ליזמים.

עוד עולה מהדו"ח כי טרם אישור חוק הווד"לים בכנסת (במהלך חודש אוגוסט) עמד ממוצע יחידות הדיור שאושר לחודש על כ-883, ואילו לאחר אישור החוק הממוצע עמד על 3,021 יחידות דיור מאושרות לחודש.

לאחר אישור חוק הווד"לים בכנסת הוקמו על ידי משרד הפנים ועדה ארצית לדיור לאומי ושש ועדות מחוזיות לדיור לאומי. כמו כן, מופו כל התוכניות לדיור שמטופלות על ידי גורמי התכנון והן קודמו הן מסלול הרגיל בועדות המחוזיות והן בועדות לדיור לאומי.

שר הפנים אלי ישי ציין כי מדובר בתוצאה של צעדי ההתייעלות שנעשו במשרד בשנה האחרונה. שוקי אמרני, יו"ר הווד"ל הארצי והמשנה למנכ"ל משרד הפנים, אמר כי השגת היעד של אישור כ-60 אלף יחידות דיור מדי שנה, כפי שדרשה ועדת טרכטנברג, מחייב את הגורמים המוסמכים להגיש למוסדות התכנון תוכניות למגורים בהיקף הדרוש ובהתאם לכללים המחייבים. כמו כן, נדרש מאמץ משותף של כל משרדי הממשלה, כולל תקציבים, כדי להסיר חסמים ניהוליים ובירוקרטים שמעכבים כיום אישור תוכניות למגורים ומימושן של תוכניות מאושרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
ישי - כדאי לך לזרוק את עמרני
ישי- המנכ"ל פוגע במשרד שלך וגם בך כדאי לך לזרוק אותו כי הוא לא רציני הכל בולשיט רק דיבורים יש תוכנית מוכנה לבנית 1700 יח דיור בנחלת יהודה צפון - בראשון לציון . - תוכנית שמספרה רצ-52-50-1 ראש העיר החדש דאג לדחות את התכנית כי זו הייתה התכנית של קודמו מאיר ניצן . ישי - תכנית זו הממשלה הכניסה למעקב במסגרת חוק הוודלים , יש מעקב במשרד הפנים על ידי המנכ"ל . היו שתי ישיבות מעקב בחודש יולי ומאז חודש אוגוסט אין כל מעקב - פשוט זלזול באזרחים - בתחילה עושים מסיבות עיתונאים ולאחר מכן חושבים שהעם מטומטם ולא פועלים כפי שהבטיחו . בושה וחרפה , אנחנו לא נשכח . ישי יש לך הזדמנות לתקן את מה שהבטחתם - קדמו את התכנית , ראש העיר לא יכול לעשות בעיר כבתוך שלו ולזלזל במאמצים שהממשלה עושה להגדלת היצע הדירות .
רפי  |  18.01.12
10.
חמדנות שקרים ושחצנות הציבור לא מטומטם לא תהיה ירידה יהיה פה טרור!
כל היום המשרדים עם השרים הלוזרים האלה מפארים את עצמם. שיווקנו קרקעות אישרנו תוכניות. איפה הדירות ואיפה המנופים תזיזו תתחת תקנסו קבלנים שלא בונים על הקרקע תתחילו בניה ציבורית תתנו מענקים לזוגות צעירים תורידו מחירי קרקע לבינתיים כלום לא השתנה אריק שרון בשנתיים כבר סיים לבנות דירות משבר הדיור נמשך מ- 2008 נראה מתי יהיה הסוף עם האפסים האלה. צריך לצאת לרחוב ולהתחיל להרוס להם את השקט ולנדנד להם תכיסא.
17.01.12
8.
נכון שמדגדג לי שכבר תתפוצץ
אבל לכמה שפחות אנשים יהיה כסף נזיל ככה שלי יהיה שווה יותר אין יותר פשוט מזה אז שווה לקנות כי: מחירי הנדלן תמיד עולים. אפשר להשכיר ולהרוויח וכשהמחיר יעלה מספיק אז למכור. תמיד טוב לשמור לילדים דירה. אין יותר איפה לבנות, זוגות מתחתנים/מתגרשים. תמיד יהיו יהודים עשירים בעולם שירצו לקנות פה. עובדים זרים ופליטים תופסים דירות ומגדילים ביקוש. הריבית למשכנתה בתחתונים וגם זו של הפיקדונות. תקנה דירה תפצל ותרוויח כפול. EMI הזדמנות אחרונה לקחת משכנתה-לא כדי לפספס. אם לא תקנה גם ככה תשלם שכירות אז עדיף משכנתה בסוף הבית ישאר שלך בטח שכחתי כמה בכל אופן שיהיה במזל
דיגי  |  17.01.12
לכל התגובות