אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המורה אפל: צפויה להכריז על כניסה לתחום ספרי הלימוד הדיגיטליים צילום: בלומברג

המורה אפל: צפויה להכריז על כניסה לתחום ספרי הלימוד הדיגיטליים

יצרנית האייפון והאייפד תערוך ביום חמישי אירוע בניו יורק, ולפי ההערכות מתכוונת להציג פלטפורמה ש"תרעיד את תעשיית הספרים הלימודיים". תתבסס על פורמט שיאפשר שילוב קטעי וידיאו ואנימציה בתוך הטקסט

17.01.2012, 12:05 | הראל עילם

אפל צפויה להכריז על פלטפורמה חדשה לספרי לימוד דיגיטליים מחרתיים (ה'), באירוע תקשורתי שיערך במוזיאון גוגנהיים ניו יורק - כך מדווח האתר ארס-טכניקה. אפל שלחה לפני כשבוע הזמנות לאירוע למספר מצומצם של עיתונאים, תחת הכותרת "הצטרפו אלינו לאירוע לימודי", לאחר ששמועות על ההכרזה החלו להתפרסם ברשת. 

לפי המקורות, אפל מתכוונת "להרעיד ולהרוס" את תעשיית ההוצאה לאור של ספרי לימוד, "בצורה דומה למה שהם עשו לחנויות המוזיקה עם iTunes". בין השאר פיתחה אפל כלים לעיצוב נוח של ספרי לימוד אינטראקטיביים, שיותאמו לאייפד וככל הנראה יופצו דרך קטגורייה חדשה בחנות הספרים הדיגיטליים iBooks.

אדי קיו, סגן הנשיא האחראי בין היתר על iTunes, צפוי לבצע את ההכרזה מטעם אפל - ולא המנכ"ל טים קוק. אפל כבר השתמשה במוזיאון גוגנהיים בעבר על מנת להכריז על שיתופי פעולה דומים בתחום הפצת התוכן, כולל העיתון היומי לאייפד The Daily.

אם הדיווחים נכונים, חברה גדולה כמו אפל יכולה להסדיר את תחום התקנים והפורמטים בספרי לימוד דיגיטליים, שכיום סובל מחוסר אחידות ונחשב למתסכל במיוחד עבור חברות ההוצאה לאור והיוצרים. ככל הנראה, אפל תתבסס על פורמט ePub 3 הפתוח, שתומך בשילוב קטעי אודיו, וידיאו ואנימציה לתוך הטקסט.

ההזמנה מטעם אפל ההזמנה מטעם אפל ההזמנה מטעם אפל

לפי "וול סטריט ג'ורנל", אפל פיתחה את הפרויקט בשיתוף פעולה עם ההוצאה לאור McGraw-Hill במשך לפחות כחצי שנה. ה"ג'ורנל" גם טוען כי סטיב ג'ובס היה נלהב ו"קנאי" לגבי קידום תחום ההשכלה וספרי הלימוד הדיגיטליים.

"תחשבו על מה שאפל עושים", אמר מנכ"ל חברת ספרי הלימוד הדיגיטליים אינקלינג, "הם מוכרים עשרות אלפי אייפדים לבתי הספר. אבל מה הם עושים איתם? אין להם תכנים כרגע. הם לא רוצים להכנס לתחום ההוצאה לאור. זה הגיוני שהם רוצים להכנס לתחום ההפצה: לפרסם משהו ב-ePub זה לא מאוד שונה מהפצת תוכן מקוון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות